راهنمایی در خرید انواع تلسکوپ
يه چيز ديگه پيدا كردم
ldx 75 meade مقر و 10" guansheng F/4 هم به عنوان اپتيك
روي كاغذ بهتر از اون 3 تاي ديگه هست فقط من مي خواستم بدونم كسي تا حالا با اين مقر و اسكوپ كاركرده؟ كيفيتشون در برابر توليدات اسكاي واچر چطوره؟
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
من در مورد مقر meade اطلاعاتی ندارم ولی "10 نیوتونی guansheng از نظر رصد و عکاسی مشکلی نداره ولی اندازه بزرگ و وزن زیادش احتمالا برای عکاسی خستت می کنه. و البته مشکل نگهداری رو مثل همه نیوتونی ها داره.
پاسخ
من خودم می خوام تلسکوپ 100mmاسکای واچر و کیف چشمی با فیلتر کلا 700 تومان هزینه می خوام بکنم من خیلی تحقیق کردم از نظر من شما با پولت یک تلسکوپ 90mmاپو کروماتیک ویلیام اپتیک بخری خیلی بهتر از تلسکوپ سنگین نیوتونی هست کیفیت عکاسی 90mmاپو از 12اینچی نیوتونی خیلای بهتره من خودم تو سایتهای خارجی دیدم .
پاسخ
V K بالاخره تلسکوپ خریدی یا نه؟
راستی از این که astrotalk رو همچنان زنده می بینم خوشحالم. دیگه داشتم نا امید میشدم.:grin:
پاسخ
با سلام خدمت همه دوستانی که در سایت فعالیت میکنند
من موندم چرا تلسکوپها اینقد قیمتهاشون فرق میکنه ؟
مثلا تلسکوپهایی نظیر Sk804 Auto-Tracking که موتور هم دارند قیمتشون تو سایتی زده شده 250 تومن
یا تلسکوپ ٧٠ ميليمتر شکستي آکروماتيک با مقر سمتي ارتفاعي گوتو الماس سياه اسکاي واچر زده شده 290 تومن . اینم موتور داره
یا ١٠٢ ميليمتري شکستي آكروماتيک لوله کوتاه با مقر سمتي ارتفاعي گوتو الماس سياه اسکاي واچر زده شده 450 تومن
فقط موردی که فکر کنم دارن بزرگنماییشونه که از 140 تا 200 هستند
یا این مدل ١٣٠ ميليمتري بازتابي (AZGT) الماس سياه Black Diamond - BKP13065 AZGT
که مثل مدلهای بالا هم موتور و هم سامانه جستجوگر خودکار داره با بزرگنمایی 260 برابر
یا این مدل که ظاهرا برای عکاسی نجومی هم خوبه البته با نصب پایه استوایی روش:
تلسکوپ نيوتوني 130 ميليمتري با فوکوسر 2 سرعته به همراه استقرار سمت- ارتفاعي AZ4
به چه دلیل وقتی یک تلسکوپ دابسونی 6 اینچ بدون موتور با پایه چوبی بمراتب از اینها گرونتره اما دوستان اونو قبول دارن ؟ فقط بخاطر بزرگنمایی بیشترش؟
من تمام تایپیک های این سایت در زمینه تلسکوپ رو خوندم و همگی تقریبا در زمینه تلسکوپ ارزون روی این مدل متفقل القواند ! تازه اگه بخوایم روش موتور نصب کنیم ظاهرا باید براش پایه هم خرید که دو هزینه اضافه بالای 1 میلیون بهش اضافه میشه. در حالی که مدلهای بالا و خیلی مدل دیگه هم موتور دارند و هم پایه ای که هزینه اضافه به ما تحمیل نکنه
دلیل تمایل به دابسونی چیه ؟ آیا این مدلهای بالا با این همه امکاناتی که دارند اگر هزینه امکاناتش رو کم کنیم پس خود تلسکوپ در واقع رایگان در میاد . آیا واقعا تلسکوپند ؟
ممنون از شما که خواندید و راهنمایی میکنید.

دستم به اینتر خورد مطلب فرستاده شد که عنوان موضوع رو نتونستم دیگه عوض کنم . لطفا عنوان رو به
نیاز به راهنمایی در مورد تفاوت مدلهای مختلف تلسکوپ
تغییر بدین .
پاسخ
درود بر شما

سوال شما جوابهای بسیاری دارد که در چند خط آن را خلاصه می کنم. قیمت هر تلسکوپ بر اساس ابزاری است که در آن به کار رفته است. برخی موتوردار هستند و برخی بودن موتور. اما من موضوع شما را طور دیگری بیان می کنم. برای خرید ابزار رصدی اول نیاز خود را ببینید.
تلسکوپهای موتوردار زیر قیمت 1.700.000 تومان ارزش چندانی ندارند و بهتر است از همان ابزارهای بدون موتور استفاده کنید. زیرا در این ابزار ارزان قیمت چیز خاصی وجود ندارد و به راحتی دچار مشکل می شوند.
دلیل تمایل همه به خرید تلسکوپ دابسونی، بزرگنمایی بالاتر و راحتی در کارکرد است. ولی این ابزار رصدی حمل و نقل سختری نسبت به بقه ابزارها دارد.
Smile
پاسخ
Observer نوشته: درود بر شما

سوال شما جوابهای بسیاری دارد که در چند خط آن را خلاصه می کنم. قیمت هر تلسکوپ بر اساس ابزاری است که در آن به کار رفته است. برخی موتوردار هستند و برخی بودن موتور. اما من موضوع شما را طور دیگری بیان می کنم. برای خرید ابزار رصدی اول نیاز خود را ببینید.
تلسکوپهای موتوردار زیر قیمت 1.700.000 تومان ارزش چندانی ندارند و بهتر است از همان ابزارهای بدون موتور استفاده کنید. زیرا در این ابزار ارزان قیمت چیز خاصی وجود ندارد و به راحتی دچار مشکل می شوند.
دلیل تمایل همه به خرید تلسکوپ دابسونی، بزرگنمایی بالاتر و راحتی در کارکرد است. ولی این ابزار رصدی حمل و نقل سختری نسبت به بقه ابزارها دارد.
Smile
ممنون از پاسخ شما.
پس در واقع همون گفته من میشه که بعنوان تلسکوپ چیزی ندارند. پس اینهمه تبلیغات که میشه روشون بهترین وسیله برای رصد اجرام . کهکشانها و .... همش تبلیغاته مشتری فریبه ؟
پاسخ
دوست عزیز برداشت شما بسیار بدبینانه است. کسی نگفته که اینها بدرد نمی خورند. برای کار حرفه*ای گفتم. ضمناً هر ابزاری کارکرد خود را دارد و فریبی که شما فکر می کنید نیست. Wink
پاسخ
دوست عزیز هر تلسکوپ کارکرد خودش رو داره مثلا اون تلسکوپ موتور دار که شما فرمودید بیشتر به خاطر عکاسی طراحی شده اما تلسکوپی مانن6نیوتونی بخاطر دابسونی بودنش چون پایه ارزونی داره350تومن هستش تو این تلسکوپ بیشتر بخاطر رصد طراحی شده حالا اگه 6نیوتونی رو بخای رو یه پایه بندازین بالا یه تومن پاتون در میاد
پاسخ
الان من با اقای جعفری زاده مشورت کردم با بودجه 600 تومان یک دابسونی "8 با بارلو فیلتر ماه گرفتم چون اول میخواستم mm120 بگیرم الان به نظرم کارم درست بود
پاسخ