خرید تلسکوپ
من واقعا ازتون ممنونم بخاطر معرفی هاتون وقتی 2کلمه فارسی میخوام تایپ کنم جونم کنده میشه دارم سعی میکنم یادبگیرم.. من یک سوال داشتم اونم اینه که یک تلسکوپ از دوستام که تو ایران نیست خریده تعریف زیادی میکنه ازش اگه میشه در موردش بهم بگید اگه این همه وسواس دارم واسه خریدن منو ببخشید واسه اینه که میخوام اولین و اخرین تلسکوپم باشه و بتونم کم کم باهاش عکس هم بگیرم ونیازاموبرطرف کنه اینم مدلش ممنون از شما دوستای خوبم(((( ١٣٠ میلی‌متری بازتابی BKP13065 ))))

خداوندا من با تما م کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری>>>>>
پاسخ
amirali_night sky نوشته: من واقعا ازتون ممنونم بخاطر معرفی هاتون وقتی 2کلمه فارسی میخوام تایپ کنم جونم کنده میشه دارم سعی میکنم یادبگیرم.. من یک سوال داشتم اونم اینه که یک تلسکوپ از دوستام که تو ایران نیست خریده تعریف زیادی میکنه ازش اگه میشه در موردش بهم بگید اگه این همه وسواس دارم واسه خریدن منو ببخشید واسه اینه که میخوام اولین و اخرین تلسکوپم باشه و بتونم کم کم باهاش عکس هم بگیرم ونیازاموبرطرف کنه اینم مدلش ممنون از شما دوستای خوبم(((( ١٣٠ میلی‌متری بازتابی BKP13065 ))))

خداوندا من با تما م کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری>>>>>
نگفت چه پایه ای داره؟
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
چه پایه ای خوبه؟؟ فک کنم استوایی داره. تلسکوپش خوبه بنظرتون؟؟؟ قیمتش رو هم توایران بدید ممنون
پاسخ
حالا چه نوع استوایی داره ، اگه EQ باشه عالیه.
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
اره EQ داره منو واقعا ببخشید دارم هی سوال میپرسم اگه ناراحت هستین میتونید بگید از این تالار برم... من خیلی علاقه به نجوم دارم اینقد که بخاطرش مادرمو پدرمو تنها گذاشتم و اومدم ایران.. ایران رو خیلی دوس دارم احساس میکنم خیلی ادمای خوبی هستین شما
پاسخ
amirali_night sky نوشته: اره EQ داره منو واقعا ببخشید دارم هی سوال میپرسم اگه ناراحت هستین میتونید بگید از این تالار برم... من خیلی علاقه به نجوم دارم اینقد که بخاطرش مادرمو پدرمو تنها گذاشتم و اومدم ایران.. ایران رو خیلی دوس دارم احساس میکنم خیلی ادمای خوبی هستین شما
خارج بودی ولی بالاخره ایرانی که هستی ، پایه ی EQ پایه ی خیلی راحتیه ، عکاسی هم میشه باهاش کرد ، بشتر تلسکوپهای نیوتونی و شکستی از این نوع پایه ها دارن.
EQ انواع متفاوت داره که با شماره مشخص میشه:
EQ1 , EQ2 , EQ3 , EQ4 , EQ5 , EQ6

که این پایه ها میتونن موتو دار باشن یا بدون موتور باشن .
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
میشه یه تلسکوپ با همین پایه و موتوردار مناسب برای عکاسی بهم بگید؟؟ من بودجم 500هزارتومنه میشه با این پول چیزه بدرد بخوری خرید؟؟؟؟
پاسخ
amirali_night sky نوشته: میشه یه تلسکوپ با همین پایه و موتوردار مناسب برای عکاسی بهم بگید؟؟ من بودجم 500هزارتومنه میشه با این پول چیزه بدرد بخوری خرید؟؟؟؟

http://www.iranoptic.ir/telescope/Skywat...5EQ3-2.htm
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
ممنون از شما
پاسخ
اگه می خواین با تلسکوپی با این وزن عکاسی کنین یه پایه eq5 بخرید. (مطمئن نیستم که eq3 بتونه وزن 6 اینچ و وسایل عکاسیو تحمل کنه) برای عکاسی باید مقر به خوبی قطبی شده باشه که البته قطبی کردن دقیق مقر هم نیاز به تجربه زیاد داره. اگه نمی تونید قطبی کنید بهتره یه مقر GoTo بخرید.
در هر حال بهتره یه تلسکوپ فقط برای رصد بخرید و بعدا یه پایه با مقر GoTo براش بگیرید. یا اینکه قید رصد خوبو بزنید و یه شکستی متوسط GoTo بخرید.
ترکیب این دو تا برای عکاسی و رصد تو اسمون تاریک خوبه.
پاسخ