نظر سنجی: به نظر شما کدام !؟
سلام به تمامی دوستان
به نظر شما دوستان بهترین و قوی ترین اپتیک رو کدوم یکی از تلسکوپ های موجود در بازار ایران داره؟
مارک تلسکوپ و مدلش رو هم ذکر کنید!
به عنوان مثال
به نظر من بهترین اپتیک رو تلسکوپ های تال دارند!
همه مدلهاشون تا اونجا که من دیدم بی نظیر بودن!

پاسخ
با سلام
به نظر من ویکسن 8 اینچ بهترین تلسکوپ هم از نظر قیمت و کیفیت و اپتیک است
البته نا گفته نماند که من با مدلهای دیگر و مارکهای دیگر زیاد کار نکردم و نمی تونم نظر بدم!
پاسخ
سلام خدمت شما دوست محنرم
بله تلسکوپ های ویکسن خوب هستند ولی اون مدلی که من باهاش کار کردم اگر سیستم GOTO داشت عالی می شد!
تاحالا کسی از دوستان با سلسترون کار کرده؟

پاسخ
سلسترون هم خوبه. سری Next Star. هم برای عکاسی بسیار خوبه و میشه به شیوه‌ی قلمدوس خیلی راحت ازش استفاده کرد. اپتیک معقولی داره. جزو چند برند اول بازار تلسکوپه. جزو تلسکوپ های قابل حمل خوبه. دست کم بهتر از Mead که بسیار سنگین و دردسازه. همه‌ی اینها یک مشکل دارند. اون هم باطریه. ولی الان همه‌ی منجمان آماتور دارند از اینها استفاده می‌کنند و درست مثل لپ تاپ به اندازه‌ی کافی مفید خواهد بود. فقط فرقش با Mead اینه که نمیشه دستی باهاش کار کرد. ولی با هم سریهای در تولیدات خودش داره قادر به این کار هم هست. ولی اگر برای خودت میخوای بگیری 5 اینچی این سری بسیار ایده‌آله. کم‌حجم و راحت.Skywatcher هم نمونه‌ی ارزون قیمت‌تر این نوع تلسکوپ‌هاست. اون هم اپتیک معقولی داره. ولی به اندازه‌ی سلسترون و مید نیست. تال بسیار مرد افکنه ولی اپتیک بسیار شفافی داره. یک جیپ یا وانت برای حملش لازمه!!‌ واقعا آزار دهنده است. برند GoTo دارها همون سه شرکت خوب هستند. بسته به بودجه و کارایی و مشخصه‌های مطلوب خریدار می‌تونن هرکدومشون خوب باشن. گاهی جزییات موقع تصمیم گیری بسیار مهم میشن. مثل قابلیت استفاده از CCD با مارکهای مختلف. قابلیت ارتقا، نوع باطری، و غیره.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
من خودم زیاد وارد نیستم ولی از یکی از دوستان شنیدم بهترین اپتیک رو تال داره.
ارغنون ساز فلک رهزن اهل هنر است . . .
biyusa.blogfa.com
پاسخ
سلام
دوست گرامی من هم با نظر شما کاملاً موافقم.
از نظر اپتیکی اول تال بعد ویکسن
در حال حاظر من دارم با یه تلسکوپ meade lxd75 10inch کار می کنم ولی اپتیکش به ویکسن 8 اینچ هم نمی رسه!

پاسخ