یک سوال راجع به دیدن ماهواره
ماهواره هایی که در مدار زمین حرکت می کنند دراخر شب که خورشید پشت ماهست چه طوری نور خورشید رو به ما بازتاب می کنند تا ما ببینیمشون؟ :?:
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
سلام دوست عزیز

این رویداد درست مانند زمانی است که شما یک آینه ای را طوری در جلویتان می گیرین که می توانینشت سرتان را ببیند البته تمامی منجمان همگی به این مهم رسیده اند که بهترین زمان برای رویت ماهواره ها اندکی قبل از طلوع خورشید و غروب خورشید می باشد چراکه در این زمان ها خورشید برای ما ناظران زمینی طلوع نکرده اما برای آنهایی که در بالا هستند طلوع کرده است درست مانند زمانی که خورشید می خواهد طلوع کند ابتدا نقاطی مانند کوه ها روشن می شود و بعد کم کم که خورشید بالا می آید باقی هم روشن می شوند!
حالا شما این ارتفاع را آنقدر زیاد کنید که از جو خارج شود از بحث اصلی خارج نشویم ممکن است ماهواره ای در حالتی نسبت به شما یا زمین قرار گیرد که نور خورشید را بتواند بازتاب کند
اگر باز هم متوجه نشدید سوالتان را بهتر بپرسید!

احمد الستی
پاسخ
خیلی ممنون اقای الستی
مثلا درتصویر زیر ماهواره چطور نور خودش رو به ما بازتاب می کند؟ در صورتی که زمین مانع اینکار می شه

فایل‌های پیوست
.jpg   untitled.JPG (اندازه 28.16 KB / تعداد دانلود: 220)
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
من فکر می کنم توی تصویر یه کم اغراق شده اگه وضعیت واقعا اینجوری باشه ماهواره یا دیده نمیشه یا بسیار کم نور دیده می شه.
فاصله ماهواره ها از زمین ریاده و اونا می تونن نور خورشدی رو بازتاب بدن و وقتی نور بهشون نرسه دیده نمیشن.
ارغنون ساز فلک رهزن اهل هنر است . . .
biyusa.blogfa.com
پاسخ
سلام
ببینید در عکسی که شما پیوست کرده اید مدار ماهواره معین نیست ممکن است مدار برخی روی استوا باشد برخی روی حرکت باشد این را هم بدانید در مدل آینه و شما ممکن است حالتی باشد که شما فقط صورت خودتان را ببینید!!!!

پاسخ شما بسیار ساده است اگر فرض را طوری بگیریم که ماهواره به این صورت قرار گرفته باشد شما نمی توانید آن را ببینید و جای هیچ تعجبی نیست چراکه نور خورشید برای ناظری که در زمین است بازتاب نمی شود!

درست نمی گویم؟
پاسخ
kastor va polux نوشته: خیلی ممنون اقای الستی
مثلا درتصویر زیر ماهواره چطور نور خودش رو به ما بازتاب می کند؟ در صورتی که زمین مانع اینکار می شه

به نظر شما این تصویر معقولانه تر نیست ؟؟؟؟!!!!!

پیروز باشید

فایل‌های پیوست
.jpg   sun.JPG (اندازه 20.95 KB / تعداد دانلود: 190)
"والسَماءَ بَنَیناها باَیدٍ وَ اِنا لَمُوسِعُونَ"

آسمان را با دست قدرت خویش بنا نهادیم و بی وقفه بر وسعت آن می افزاییم...

هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ...
http://www.m31galaxy.blogfa.com
پاسخ
این تصویر یکی از اون حالاتی که ماهواره دیده نمی شه ولی اگه ماهواره در مدارش جابجا بشه می شه دیدش
مثل شکل زیر
[attachment=0:263ow562]aps.JPG[/attachment:263ow562]

فایل‌های پیوست
.jpg   aps.JPG (اندازه 8.68 KB / تعداد دانلود: 186)
پاسخ
سلام

دوست عزیز یک مورد را گوشزد کنم اکثر منجمان حتی خود من اوایل این انتظار را داشتم که همیشه ماهواره ها قابل رویت باشند و من آن ها را ببینم اما اینطور نیست بلکه ماهواره ها همواره ناپیدا هستند و فقط هنگامی که در شرایط خاص بسر می برند می توان آنها را دید
یعنی شما بهتر بود می گفتید که در این عکس ماهواره دیده می شود. نا اینکه در این عکس ماهواره دیده نمی شود چون اگر می بایست این طور بود باید تمامی ماهواره ها در فضا دیده می شدند! و فقط بعضی وقت ها نمی شد آن ها را دید

اگر چنین مواقعی که شما در عکستان ذکر کرده اید وجود داشته باشد جای تعجبی نیست ماهواره دیده نمی شود!!!

درست نیست؟
پاسخ