عکاسی
علاقه مند هستید که از کدام جرم عکس بگیرید؟
آیا می خواهید با تلسکوپ عکس بگیرید و یا بدون آن؟

پاسخ
از پشت دوربین دو چشمی می تونم عکس های خوبی بگیرم.من میخوام از ستاره ها یا ردشون عکس بگیرم(بدون دوربین دوچشمی یا تلسکوپ)
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
بله حساسیت ISO یکی از پارامتر های مهم واسه عکاسی از آسمانه.اگه شما میخواین از ستاره ها و ردشون عکاسی کنید بهتره ISO رو روی مقدار کم بذارید مثلا 80 همچنین سرعت shutter رو هو باید تنظیم کنید.ضمنا باید حتما دوربین رو ثابت نگه دارید. مثلا میتونید از پایه استفاده کنید. و به نظر من با دوربین های معمولی هم میشه خیلی خوب عکاسی کرد. :wink: امیدوارم تو این زمینه موفق باشید :wink:
هرکجا هستم باشم ، آسمان مال من است!
پاسخ
foroogh نوشته: بله حساسیت ISO یکی از پارامتر های مهم واسه عکاسی از آسمانه.اگه شما میخواین از ستاره ها و ردشون عکاسی کنید بهتره ISO رو روی مقدار کم بذارید مثلا 80 همچنین سرعت shutter رو هو باید تنظیم کنید.ضمنا باید حتما دوربین رو ثابت نگه دارید. مثلا میتونید از پایه استفاده کنید. و به نظر من با دوربین های معمولی هم میشه خیلی خوب عکاسی کرد. :wink: امیدوارم تو این زمینه موفق باشید :wink:
البته اگر آسمونتون کامل تاریک باشه از حساسیت های بالا مثلا 200 یا 400 هم میتونید استفاده کنید . استفاده از سه پایه هم الزامیه
برای سرعت شاتر هم باید اون رو روی B یا T قرار داده و با استفاده از کابل دکلانشور اون رو برای مدت زیادی باز نگه دارید
پاسخ