آلودگی نوری
برای مشکل آلودگی در شهرتان چه کردید؟
من یک بار با شهردارمون دیدار کردم و نامه ام را در این خصوص برایش خواندم
البته مود توجه ایشان قرار گرفت و گفت که یکی از مشکلات شهر ما افزایش آلودگی نوری است.
اما من حالا که فقط چند ماهی از اون ماجرا میگذره می بینم که در خیابان های جدیدی که احداث میشه از لامپ های غیر استاندارد استفاده میشود. :roll:
پاسخ
شما در کدوم شهر زندگی می کنید؟
در ضمن می تونید با سایت www.darksky.ir همکاری کنید.

پاسخ
دوست عزیز
انتظار نداشته باشید با یک نامه همه چی درست بشه !
البته من برای شهر خودمان ( گچساران ) برنامه هایی رو دارم
ولی جالبه چند روز پیش توی یکی از محله های دور افتاده داشتم راه می رفتم که به فکرم افتاد در کنار پروژه darksky پروژه ای داشته باشم برای روشن کردن این محلات که حد اقل آدم جولو پاش رو ببینه Big Grin :o Smile Idea Arrow
پاسخ
البته من برای شهر خودمان ( گچساران ) برنامه هایی رو دارم
ولی جالبه چند روز پیش توی یکی از محله های دور افتاده داشتم راه می رفتم که به فکرم افتاد در کنار پروژه darksky پروژه ای داشته باشم برای روشن کردن این محلات که حد اقل آدم جولو پاش رو ببینه Big Grin :o Smile Idea Arrow
پاسخ
دوستان گرامی می توانند به سایت www.darksky.ir مراجعه کنند.

پاسخ
آقا یا خانم star من در شهر سمنان زندگی می کنم. Big Grin
پاسخ
آیا در محل زندگی شما انجمن نجوم فعال وجود دارد؟

پاسخ
تا اونجا که من میدونم سمنان یه انجمن ستاره شناسی فعال داره !!!
شما باید اول تا میتوانید برا آسمان تبلیغ کنید و آسمان رو نشون همه بدید تا مردم دلیل حساسیت شما رو به چراغهای غیر استاندارد بفهمند !
پاسخ
Afshin Mardani نوشته: تا اونجا که من میدونم سمنان یه انجمن ستاره شناسی فعال داره !!!
شما باید اول تا میتوانید برا آسمان تبلیغ کنید و آسمان رو نشون همه بدید تا مردم دلیل حساسیت شما رو به چراغهای غیر استاندارد بفهمند !

باید این رو هم در نظر داشته باشید که چراغ ها جزء یکی از زیبایی های شهر هست.مثلا چراغ های رنگی در شکل های مختلف که در میدان ها و کوچه ها هست جزء زیبایی های شهر هست.شما چراغ های یه کوچه رو نمیتونین ببندین چون یا میگن جلو پامون رو نمیبینیم یا...مردم اعترض میکنن.توی میدان ها و خیابون ها هم که حرفشون نزن.تنها تو مسجد ها،مدارس میتونین این کار و کنیین که رصد هست.
پاسخ
البته که انجمن نجوم فعالی داریم ولی همون طور که گفتم آلودگی نوری در حال افزایش است یعنی اگر همین طور پیش بره آسمون زیبای کویر رو خیلی سخت میشه گیر آورد.و در آینده میشه مثل بعضی از جاهای ایران که این مشکل رو داره. و مردم آسمون رو فراموش میکنن.و باید از الان که موضوع زیاد جدی نیست یه فکری کرد. البته از من یه نفر هم کاری ساخته نیست مگر این که با کمک انجمن هایی که در شهرمون هست همون طور که آقای mardani گفتند برای آسمون تبلیغ کنیم.
واین که saturn اگر بعضی از لامپ ها باعث زیبایی شهره آیا آسمان زیبا تر از اون ها نیست البته من هم نمیگم که تمام چراغ ها رو خاموش کنند و شهر بشه یه تاریکخونه من میگم از زیبایی چراغ ها درست استفاده بشه نه این که چراغ ها به جای خیابان ها و معابر هوا رو روشن کنند.
ما باید از لامپ های استاندارد استفاده کنیم تا هم انرژی کمتری تلف بشه وهم از زیباییهای لامپ ها استفاده بشه. همین طور از زیباییهای آسمان.
و باز هم میگم زیبایی شهر رو که به لامپ ها وابسته است نمیشه انکار کرد.
پاسخ