نقدو معرفی کتاب!
علم در ایران و شرق باستان: مجموعه مقالات از: بیکرمن، هنینگ، ویلی هانتر، کاما، فرانسوا دوبلوا، واندر وردن، کندی، مکنزی، مری بویس، ولز، سی ول،
اينهم كتابي در زمينه ي تاريخ علم كه به شيمي-نجوم-رياضيات و فيزيك برمي‌گرده. ولي موضوعي بررسي نشده بله براساس زمان يعني دوره هاي تاريخي ايران بررسي شده كه بسيار عاليه. كتاب مجموعه‌اي است از مقالات دانشمندان بزرگ در تاريخ باستان و تاريخ علم. كتاب رو توصيه ميكنم بخونيد. اگر تاربيخ هم خونديد يا علاقه داريد موازي با اون مي‌تونيد تاريخ عمومي اون دوران رو هم بخونيد كه البته در اين كتاب نيست.

فایل‌های پیوست
.jpg   9643414760.240.jpg (اندازه 12.66 KB / تعداد دانلود: 595)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
اینجا کسی کتاب جهان در پوست گردو رو خونده؟
چه جور کتابیه؟
پاسخ
من خوندم.چند ترجمه از این کتاب وجود داره که همش در یک سطح نیست.ترجمه ای که من دارم واقعا خوب بود.یعنی اصطلاحات درست علمی رو به کار برده بود و نثر شیوایی هم داشت.ولی در کل واقعا کتاب سنگینیه.بخش 1 و 2 اون به گفته ی خود هاوکینگ ریشه ی کتابن و باید خونده بشن.بقیه ی فصل ها مثل شاخه از هم جداست و خیلی به هم ربطی ندارند.فصل های آخرش خیلی جالبه.متاسفانه کتاب الان دست یکی از دوستامه و گرنه بیشتر از این کتاب براتون میگفتم.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
ممنون
اگه ممکنه نام مترجم و انتشاراتشو بگید
پاسخ
ترجمه ی محمد قصاع-انتشارات به نشر
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
iya2009 نوشته: اینجا کسی کتاب جهان در پوست گردو رو خونده؟
چه جور کتابیه؟

کتابهای "تاریخچه زمان" و "جهان در پوست گردو" که دومی به نوعی ادامه کتاب اولی است، هر دو رو من خوندم.
این کتابها از لحاظ آشنایی مخاطب با پیشرفت‌های فوق‌العاده و شگفت‌انگیز اخیر در مبحث فیزیک نظری و تئوری خوب و مناسب هستند. اما بنظر من در کتاب دوم (جهان در پوست گردو) یک مقدار عبارات سخت و کمتر قابل فهم برای مخاطب عام بکار رفته. من که خودم شخصاً از کتاب اول (تاریخچه زمان) خیلی بیشتر لذت بردم.

اگر کتاب اول رو نخوندید، من توصیه میکنم با همون شروع کنید که خیلی جالبتره.

من ترجمه آقای محمدرضا محجوب که آلان هم در بازار همین موجوده رو خوندم و خیلی عالی بود. ترجمه روان و راحت و بسیار مناسب.

موفق باشید/.

فایل‌های پیوست
.jpg   History of Time.jpg (اندازه 13.22 KB / تعداد دانلود: 567)
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
منم از تاریخچه زمان بیشتر خوشم اومد
و ترجمه جناب محجوب هم خوب بود .

فایل‌های پیوست
.jpg   GERDOO.JPG (اندازه 22.2 KB / تعداد دانلود: 566)
پاسخ
سلام.
فكر كنم اين دو كتاب قبلاً بحث و معرفي شده بودند.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
ممنون از همه
پاسخ
خب کتاب تاریخچه کوتاهتر زمان هم توسط خود هاوکینگ تالیف شده که مطالب رو یه کم قابل فهم تر بیان کرده و یه چندتایی هم عکس اضافه شده.
در هر صورت از کتاب قبلی بهتره.
انتشارات فاطمی دو سال پیش چاپش کرده با ترجمه آقای رضا خزانه.
قیمتش هم 3750 تومان هست.
پاسخ