کرم چاله
خیلی ممنون.پاسختون مثل همیشه کامل و جامع بود
متشکرم
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
سوال؟؟؟پس فرق عملی که یه کرم چاله انجام میده باعملی که یه سیاهچاله انجام میده چیه؟؟؟؟!
پاسخ
jeod نوشته: سوال؟؟؟پس فرق عملی که یه کرم چاله انجام میده باعملی که یه سیاهچاله انجام میده چیه؟؟؟؟!
من فکر می کنم که سیاه چاله,دروازه ای برای ورود به یک کرم چاله است
آن کس که بداند و بداند که بداند/اسب خرد از گنبد گردون بجهاند!
آن کس که بداند و نداند که بداند/بيدارش نماييد که بس خفته نماند!
آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خويش به منزل برساند!
آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند!
پاسخ
سلام
خیلی کوتاه اگه بخوام توضیح می دم می تونم این رو بنویسم که
سیاهچاله منطقه ای است که اجسام را می بلعد!
سفید چاله مکانی است که از آن انرژی خارج می شود!
طبق بعضی از نظریه ها کرم چاله رابط بین سیاه چاله و سفید چاله است.

پاسخ
آها!این چیزی رو که گفتی منم فهمیده بودم وبرهمین اساس یه سواله دیگه برام پیش اومد؟ :?: !برای دسترسی به یه کرم چاله بایدساختارفضا-زمان بایه چیزی مثل سیاهچاله ای باجرم زیادازهم گسیخته بشه مگه نه؟!!!! ولی بعضی دانشمندا میگن که کرمچاله ممکنه درهرجای فضا-زمان ناگهان باز بشه که مانمیتونیم جاوزمانشو پیش بینی کنیم!برطبق حرف شمااین یعنی که اونجا یه سیاهچاله هم باید وجودداشته باشه و........این یکم خنده داره :wink: :wink: :wink: :wink: Confusedhock: Confusedhock: Big Grin Big Grin Big Grin :lol:
پاسخ
من متوجه نشدم کجای حرفم خنده دار بود!
ولی خوب به هر حال تمام گفته های ما نظریه هستند!
ان شاء الله زمانی که اثبات شدند، با قاطعیت در مورد آنها صحبت خواهم کرد.

پاسخ
کرم چاله به خاطرنیازبه انرژی زیاد باید در سیاهچاله باشه؟
اگه جواب مثبته ایا ممکنه این انرژی در قالب دیگه ای هم باشه که در اعماق فضاهستند و بشر هنوز کشفش نکرده؟
اگه جواب مثبته پس امکنش هم هست که کرمچاله جایی باشه که سیاهچاله اونجا نیست؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
فقط يك توضيح به توضيح قبلي درباره‌ي پل «آينشتاين-روزن» بدم و موضوع رو روشن‌تر كنم. كرم‌چاله ماهيتي جداي از سياه‌چاله داره. سياه‌چاله رمبش و فرايند خاص ستاره‌اي يا كهكشانيه. در حالي كه كرم‌چاله (اگر باشه - باز هم مطابق چيزهايي كه گفتم درباره‌ي وجودش) يك حفره‌ي ناگهاني و نه از نوع سياه‌چاله‌اي بلكه به معناي يك راه يا حفره‌ي واقعي هندسيه. مثال: اگر يك سطح نازك كاغذي داشته باشيم و توپ سنگيني روي اون حركت كنه. بعد از مدتي كوتاه به دليل غلبه‌ي نيروي گرانش بر كشش مولكولي كاغذ، كاغذ سوراخ ميشه و از اون توپ وارد ناحيه‌ي زيرين نسبت به سطح ميشه. حالا اگ راين ناحيه‌ي زيرين خودش فضاي واقعي باشه، ميشه همون كرم‌چاله! ولي يك نكته در فرمول‌بندي‌هاي نسبيت عامي بايد اين انحناي ناگهاني فضا طوري باشه كه ذرات در ابعاد ريز از اون عبور كنند.
اين مسأله هر چند جذابه ولي به هر حال يك مسأله‌ي ذهني و حل صرفاً رياضياتي در يكي از بخشهاي نسبيت عامه. پس اينجا سياه‌چاله‌اي در كار نيست.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
توضیحی که درباره ی کاغذوتوپ دادین درست همونیه که درموردعملکرد وتولد سیاهچاله ها درخیلی از کتابها نوشته یا من خودم درسخنرانیه خیلی از استادان فیزیک واخترفیزیک شنیدم ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! :o ولی شما اینو درمورد کرمچاله گفتین؟!واین برای من خیلی عجیبه !!برای همینم این سوال روکردم!؟ :wink:
پاسخ
jeod نوشته: توضیحی که درباره ی کاغذوتوپ دادین درست همونیه که درموردعملکرد وتولد سیاهچاله ها درخیلی از کتابها نوشته یا من خودم درسخنرانیه خیلی از استادان فیزیک واخترفیزیک شنیدم ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! :o ولی شما اینو درمورد کرمچاله گفتین؟!واین برای من خیلی عجیبه !!برای همینم این سوال روکردم!؟ :wink:

طبيعتاً نبايد زياد هم با هم فرق داشته باشند در مثال. عملكردشون يكيه. منتهي فرقهاي اساسي هم با هم دارند كه توضيح دادم.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ