اشکها و لبخندها
دیدید پشت اون تلسکوپ اسباب بازی دختره چه عکسی گذاشته بودن؟ یک عکس رنگی از اجرام دوردست.واقعا خنده داره.اما راستش برای من گریه داره.اگر هم توجهی نکنند من به این سایت اعتراض می کنم.خواهش می کنم شما هم این کاررو بکنید. Sad
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
حالا ادرس سایت صدا و سیما چی هست
تلویزین هرثانیه زیرنویس میکنه!!!!!!!!!
چند نکته که لازم شد یاد آور بشم
اول این که این خانم جوان به نظر در حال تحصیل در رشته کارشناسی هستند ولی تا اونجایی که من می دونم نجوم لیسانس نداره توی ایران و اگه هست بگید تا ما هم بریم !!!
دوم این که اون شبی که دختر داشت به پسر عمش چرت و پرت می گفت ، علاوه بر بی ربط بودن حرف هاش به ستاره شناسی کل تصاویری که پخش می شده هم بی ربط بود !! از جمله اون تصویری که پسر عمش با تلسکوپ میدید پیکسل هاش معلوم بود و اون تلسکوپ که فکر کنم 60 میلی متری هست عمرا این تصویر رو بده اون هم توی تهران با این آلودگی نوری !!!
تازه یه مطلب خیلی خیلی مهم این هست که این تصویر که از بزرگنمایی زیاد استفاده شده بود با لرزش تلسکوپ باید خارج می شد اما این خسرو خان 360 درجه تلسکوپ رو چرخوند اما انگار که نه انگار !!
سوم این که پوستر های توی اتاقش تقریبا بیخود هستند از جمله این تبلیغ سال نجوم 2009 !! و یه مشت عکس فضا نورد !!
چهارم این که روز دوشنبه 23 فروردین دختر پای رایانه اش نشسته بود تق تق تق دکمه میزد و وقتی بلند شد من دیدم که مانیتور داشت no signal می داد !!! این اشتباه نشون میده که نه تنها در زمینه نجوم بلکه در زمینه رایانه هم کارشناس ندارن !!
در کل فیلم بدی نیست اما یه جور هایی به ماها بر میخوره !!
بازم خوبه كه پوستر سال جهاني در اتاقش بود
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
ولی خودمونیم ها. اگه می‌شد از پشت یه تلسکوپ 6 اینچی تازه اونم فایندر و توی شهر :o تصاویری از آسمان با کیفیت تصاویر هابل رو دید چی می‌شدا!!! :wink:
وقتی فایندر اینطوری نشون بده، خدا می‌دونه از پشت چشمی اون دیگه چه عالمهایی رو میشد تو این سریال دید؟ Big Grin
من که میگم سریال داره سال 2100 رو نشون می‌ده :wink:
شایدم روزی پیشرفت علم بتونه ساخت چنین تلسکوپهای خانگی با این قدرت رو مهیا کنه. کسی چه می‌دونه؟ :wink:
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
همه این برنامه رو خیلی دوست دارم.ولی من اینکارشون رو توهین به ستاره شناسی دونستم و به نشانه ی اعتراض به هیچ عنوان دیگه اون برنامه رو نگاه نمی کنم :x
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
New Astronomer نوشته: ولی خودمونیم ها. اگه می‌شد از پشت یه تلسکوپ 6 اینچی تازه اونم فایندر و توی شهر :o تصاویری از آسمان با کیفیت تصاویر هابل رو دید چی می‌شدا!!! :wink:
وقتی فایندر اینطوری نشون بده، خدا می‌دونه از پشت چشمی اون دیگه چه عالمهایی رو میشد تو این سریال دید؟ Big Grin
من که میگم سریال داره سال 2100 رو نشون می‌ده :wink:
شایدم روزی پیشرفت علم بتونه ساخت چنین تلسکوپهای خانگی با این قدرت رو مهیا کنه. کسی چه می‌دونه؟ :wink:
تلسكوپ توي فيلم رو من در بچگي داشتم آينش 76 ميليمتره
دوست عزيز لطفا به جاي لغت فايندر از جوينده استفاده كنيد:
فارسي را پاس بداريم
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
منم موافقموتو اين فيلم از بس همه هرفاي جورواجور مي زنن كه تا كسي خودش به نجوم علاقه نداشته باشه به درستي و غلطي حرفاي اون دختر توجه نميكنه
به نظرمن این فیلم میتونه یک کج فهمی بزرگ به بار بیاره به خصوص که پربیننده هم هست وتازه طالب نجومی اشتباه هم توش زیاد گفته میشه ودرسال نجوم نه تنها نجوم روبرای مردم مسخره میکنه بلکه کارروبرای ماهم سخت تر میکنه! Sad :x برای مثال شمافکرکنین که درروز نجوم درانجمنتون برای مردم یک برنامه ی عمومی بزرگ دارین.وشماهم ازپشت تلسکوپ دارین به مردم شگفتیهای آسمون رونشون میدین .اون موقع اگرچندنفربه شمابگن که ازپشت تلسکوپ چقدرهمه چی بی رنگ ولعاب ومسخره است وما توفیلم قشنگتراونو دیدیم,شمادرجوابش چی دارین بگین؟؟ Sad قانع کردن اینجورآدمها وازبین بردن این کج فهمی ها خیلی سخته تازه اگرم درستشو به این آدمهابفهمونین فیلم اینجور کارگردانا میره زیرسوال!؟تازه فقط شمانیستین که به این ادمهابرمیخورین !گفتم که فیلم درسراسرکشورمیلیونها بیننده داره!!!! Sad بایدیه فکره جدی به خصوص برای امسال کرد؟!

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان