سوژه آرزوها
خسته نباشيد.
واقعا تبريك ميگم
كار خيلي مهم داريد انجام مي ديد.
اميدوارم كه ما رو تو رصد خونتون راه بديد.

پاسخ
فقط کافیه یه کاری دولتی نباشه و وابسته به مجوزها و کمک های دولت هم نباشه. و در ضمن پول و نبوغ کافی در افراد باشه. هرکاری میشه کرد ...
اتفاقا رصدخانه, می تونه خیلی هم سریع سودش رو برگردونه, به شرطی که در کنار جایی باشه که خودش جاذبه توریستی باشه.
البته جایی که جاذبه توریستی باشه معمولا برای رصدخانه مناسب نیست. ولی مثلا فکر کنید نزدیک پاسارگاد در استان فارس. یا نزدیک سد سیوند که نزدیک همون پاسارگاد هست. هم آسمان مناسبی داره, هم به اندازه کافی بازدید کنه جذب میکنه که یه مقداریشون هم بیان برای رصد, و هم اینکه نزدیک سعادت شهر هست که از قرار مردمش علاقه دارن به نجوم و ...
به نظر من راحت خرجش در عرض 1-2 سال در میاد
پاسخ
drdehghani نوشته: فقط کافیه یه کاری دولتی نباشه و وابسته به مجوزها و کمک های دولت هم نباشه. و در ضمن پول و نبوغ کافی در افراد باشه. هرکاری میشه کرد ...
اتفاقا رصدخانه, می تونه خیلی هم سریع سودش رو برگردونه, به شرطی که در کنار جایی باشه که خودش جاذبه توریستی باشه.
البته جایی که جاذبه توریستی باشه معمولا برای رصدخانه مناسب نیست. ولی مثلا فکر کنید نزدیک پاسارگاد در استان فارس. یا نزدیک سد سیوند که نزدیک همون پاسارگاد هست. هم آسمان مناسبی داره, هم به اندازه کافی بازدید کنه جذب میکنه که یه مقداریشون هم بیان برای رصد, و هم اینکه نزدیک سعادت شهر هست که از قرار مردمش علاقه دارن به نجوم و ...
به نظر من راحت خرجش در عرض 1-2 سال در میاد

این رصدخونه به هیچ مرکز علمی مرتبط نیست. سه نفر هستیم در این کار که سهیم هستیم.
فعلا برای شروع ائنجا یه تلسکوپ 12 اینچ مید ال ایکس 200 هستش.
زمان ورود این تلسکوپ بزرگ معلوم نیست.
شاید فعلا نرسه.
پاسخ
جناب سلیمانی به نظر شما من از شما انتقاد کردم یا از وضع بد نجوم آماتوری در ایران؟
پس کسی به خودش نگیره :wink:
مگه من بدم میاد شما رصدخونه بزنین.
اصلا اگه بزنید من خودم میام التماس می کنم یه 2 ثانیه بزارین از توی چشمی تلسکوپ سحابی جبار رو ببینم.
اصلا بحث عرضه و استعداد جوانانمون نیست.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
Belder نوشته: جناب سلیمانی به نظر شما من از شما انتقاد کردم یا از وضع بد نجوم آماتوری در ایران؟
اصلا اگه بزنید من خودم میام التماس می کنم یه 2 ثانیه بزارین از توی چشمی تلسکوپ سحابی جبار رو ببینم.

از هر کدوم داری انتقاد میکنی سنجیده تر حرف بزن.
اگر می تونی مثل ما سعی کن این وضع بد رو عوض کنی و الکی حرف نزنی.
عوض کردن این وضع بد نجوم کار سختیه که باید یکی این کارو بکنه.
پاسخ
بزرگترين آروزم که در واقع آرزو نيست چون مطمئنم بهش ميرسم!(اعتماد به نفسو دارین؟!!)در واقع بزرگترين هدفمه!اين که دکترامو بگيرم و برم تو ناسا کار کنم.بعدشم پروفسوريمو ميگيرمو دوست دارم اگه شد خودم يه جای مستقلی بزنم که يه عده ديگه هم بيان کار کنن!! البته اگه تونستم از ناسا دل بکنم!!
از ارزو های ديگمم اينه که برم جزاير هاوايی-موناکی!

...آرزومند آرزوهاتون...! :wink:
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
HAMEDSOLEIMANI نوشته:
Belder نوشته: جناب سلیمانی به نظر شما من از شما انتقاد کردم یا از وضع بد نجوم آماتوری در ایران؟

از هر کدوم داری انتقاد میکنی سنجیده تر حرف بزن.
اگر می تونی مثل ما سعی کن این وضع بد رو عوض کنی و الکی حرف نزنی.
عوض کردن این وضع بد نجوم کار سختیه که باید یکی این کارو بکنه.
این پست شما که اصلا سنجیده نبود. تازه توهین هم بود. ولی اشکال نداره من می دونم که احساسات بر شما حاکم شد.
یه چیز دیگه این که مسلما شما نمی تونید وضع بد نجوم ما رو درست کنید.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
ولی به نظر من کار نشد نداره.معلومه که يه نفری نميشه ره صد ساله رفت(!)ولی علاقه مندان به ستاره شناسی تو ايران کم نيستن همينا ميتونن خيلی کارا در حهت پيشرفت ايران تو ستاره شناسی بکنن !
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
HAMEDSOLEIMANI نوشته: آرزوی اول رو میتونید راحت محقق کنید.
البته نوع دوربینش فرق می کنه.
برید و به صورت گروهی در رقابت صوفی شرکت کنید و البته برنده شید.
من قیمت گنبد 3 متری رو دارم. 000/000/6 تومان.
برای CASTOR VA POLLUX

من و بعضی از دوستانم در حال آماده سازی یک منطقه برای ساخت یک رصد خانه شخصی هستیم که در سال های آینده ساخته میشه. اما دهانه ی تلسکوپش هر چی باشه کمتر از 25 اینچ نیست.
به همه آرزو هاتون می تونید برسید. اما با کممی همت و تلاش
اقا حامد تو رو خدا دست ما رو هم بگیر.قول بده ما رو در جریان کار ها بزاری و اجازه بدی از رصدخونتون بازدید کنیم.با این که سنم کمه ولی تمام تلاشمو می کنم هر کار از دستم بر بیاد انجام بدم.این که خصوصی هستید خیلی خوبه.دیگه نمی خواد 16 ماه تو صف انتظار باشم.فقط وقتی رفتید اون بالا بالا ها مارو فراموش نکنید.
..............
ادم همینطور که می گذره ارزو ها ش عوض میشه به عنوان مثال من ارزوم رو از

[عکس: 8intellib_4342.jpg]
به
[عکس: 8incheq5_1433.jpg]
تغییر دادم.دعا کنید زود تر به ارزوم برسم دارم پولامو جمع می کنم...
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
drdehghani نوشته: اینجا چرا کسی این رو دوست نداره؟
[عکس: mlx90.gif]
به خاطر این که این پایش سمتی ارتفاعی هست و قطبی نمی شه و برای همین برای عکاسی به درد نمی خوره وقتی هم با تلسکوپ نخواهید عکاسی کنید دابسونی از همه مدل ها بهتره...
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان