سوژه آرزوها
اگر اشتباه نكنم اين تلسكوپ نيز قابليت تعقيب اجرام را دارد؟
درست مي گم؟

پاسخ
Castor va Pollux نوشته:
drdehghani نوشته: اینجا چرا کسی این رو دوست نداره؟
[عکس: mlx90.gif]
به خاطر این که این پایش سمتی ارتفاعی هست و قطبی نمی شه و برای همین برای عکاسی به درد نمی خوره وقتی هم با تلسکوپ نخواهید عکاسی کنید دابسونی از همه مدل ها بهتره...
نه سمت ارتفاعی نیست استواییه با دقت ردیابی بالا!
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
اين پايه سمت و ارتفاعيه با قابيلت رديابي.
استواني نسيت.
مثل تلسكوپهاي دابسوني اتواستار دار!

پاسخ
پایه ها سه نوعند
1-دابسونی
2-سمتی-ارتفاعی
3-استوایی
پایه های دابسونی و سمتی ارتفاعی که واضحه کدوم ها هستند.هر دوی اون ها در محور عرض و طول قابلیت حرکت دارند اما پایه های استوایی (که جلویشان وزنه دارد)در محور بعد و میل حرکت می کنند و این باعث می شود که روان و نرم در مسیر حرکت ظاهری اسمان حرکت کنند و خطا به حدی کم است که می توان در این حالت از اسمان عکاسی هم کرد.
پس تلسکوپ های دابسونی و سمتی ارتفاعی ممکن است بتوانند جرم را بیابند یا دنبال کنند اما چون محور حرکتشان متفاوت با اسمان است خطای قابل توجهی دارند وبرای عکاسی مناسب نیستند.
این تلسکوپ هم با تمام قدرت اپتیکی که دارد برای عکاسی مناسب نیست. Big Grin زیرا مقرش سمتی ارتفاعی است
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
پيشنهاد مي كنم به سايت شركت ميد مراجعه كنيد و نمونه عكس هاي تهيه شده با اين مدل تلسكوپ را بيبينيد.
فكر كنم تجديد نظر كنيد.

پاسخ
درسته ببخشید من اشتباه می کردم.
پاسخ
تلسکوپ, LX90 ردیابی میکنه اما برای long exposure بیشتر از 5 دقیقه مناسب نیست. اما اینجور پایه ها رو به راحتی میشه با یه wedge که گرون هم نیست, قطبی کنید....
اینجور که من تحقیق کردم فعلا, یه پایه EQ6 آدم بگیره به صرفه تر هست تا اینکه LX90 بگیره با wedge
اما چیزی که من خیلی دوستش دارم اینه که این تلسکوپ می تونه ماهوره ها رو هم ردیابی کنه و این خیلی خیلی هیجان انگیز هست.
پاسخ
drdehghani نوشته: تلسکوپ, LX90 ردیابی میکنه اما برای long exposure بیشتر از 5 دقیقه مناسب نیست. اما اینجور پایه ها رو به راحتی میشه با یه wedge که گرون هم نیست, قطبی کنید....
اینجور که من تحقیق کردم فعلا, یه پایه EQ6 آدم بگیره به صرفه تر هست تا اینکه LX90 بگیره با wedge
اما چیزی که من خیلی دوستش دارم اینه که این تلسکوپ می تونه ماهوره ها رو هم ردیابی کنه و این خیلی خیلی هیجان انگیز هست.
یعنی پایه های دیگه ماهواره ردیابی نمی کنه؟
پاسخ
^ چون حرکت ماهواره ها به دور زمین, مثل ستاره ها نیست که حول محور ستاره قطبی باشه, قاعدتا تلسکوپ های با پایه های equatorial نمی تونند همراه با حرکت ماهواره در آسمان باهاش حرکت کنند. مگر اینکه پایه سیستمی داشته باشه که بتونه حرکت ماهواره رو بتونه به حرکت روی محور های پایه تجزیه کنه. یعنی دقیقا بر عکس کاری که پایه های سمتی ارتفاعی برای ردیابی کردن حرکت ستاره ها انجام میدن. که من همچین چیزی تا حالا ندیدم اگه باشه خیلی عالیه.....

اما یه پایه کامپیوتری سمتی ارتفاعی راحت میتونه هر مسیر حرکتی رو در آسمان به دو مولفه طول و عرض تبدیل کنه و ردیابی کنه...
پاسخ
دو روز نبودیم بچه ها چقدر آرزو کردن !!
---------
ولی خداییش این تلسکوپ lx با پایه های حرفه ای شون عجب چیزین
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان