طرح یه سوال و رسیدن به جواب
اگه بر اساس بقیه نماد ها و نقوش در همین آثار بجا مونده مثل تخت جمشید بخواید نظر بدید قطعا چیزی نبوده که مردم میدیدند بلکه هر شکلی علامت و نمادی است.
مثل گل های 12 پر, فر خاص موی صورت و سر, شیر و گاو و موجودات خیالی با سر انسان و بدن شیر و گاو
همونطور که انسانی با بدن شیر نبوده, فروهر هم با دوبال وجود نداشته
اما گاهی اوقات نمادها معانی خاصی دارند که شاید برای کسی قابل درک نباشه
در این باره میتونید در مورد pentageram و The flower of life تحقیق کنید
سوالی داشتید در خدمتم Smile
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
شما یه مقدار از بعد زمان در اشتباه هستید. وقتی بحث درک هنری هست و منوط به تفکر انتزاعی میشه یه ویژگی مغز هست که در انسان در سن بعد از 7 سالگی ایجاد میشه. بعد از این سن انسان میتونه نمادها و ... رو درک کنه
اینکه بگید در گذشته این ویژگی در انسان نبوده در واقع دارید یه نظر تکاملی مطرح میکنید و تازه اگر اگر اگر این حرف رو قبول کنیم مباحث تکاملی نقل 10000 سال و اینها نیست نقل ملیون سال هست و در واقع خیلی قبل از اینکه اصلا تاریخی وجود داشته باشه
دوست عزیز ، فروهر بطور حتم زائیده ی خیال ایرانیان باستان بوده و نقد کامل عناصر این سمبل در کتاب اوستا و متون تاریخی آمده بطوریکه هیچ یک از اشکال موجود در این شکل بی دلیل نیست .
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
بله علی جان خوندم.
تا جایی که من می دونم حلقه ی دست فروهر نشانه ی صلح است که در ایران باشتان و امپراطوری های بزرگ جهان ، تو پادشاه به هنگام و صلح و دوستی دو طرف این حلقه را می گرفتند.
ممکن است ملت های مختلف نماد های مشترکی داشته باشند ، مثلا آتش که در بیشتر ملت ها نماد پاکی است...
در صمن شما در میان تمدن ها فقط از مصر نام می بری که در زمان ساسانیان و هخامنشیان جزو قلمرو ایران زمین بوده و به همین خاطر ممکن است وجه اشتراک هایی بین این دو ملت بوجود بیاد گرچه که من همچین سمبلی رو در بین مصریان ندیدم...
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
من دوست ندارم این بحث رو تایید یا تکذیب کنم و تنها شما رو یه سایت world mystries ارجا میدم-مطالب جالبی ذرباره مصر داره
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!