خرید دوربین دو چشمی
بنده یک تازه کار هستم

می خواستم تلسکوپ بخرم در اینترنت جستجو کردم و در این سایت دیدم که خیلی از دوربین دو چشمی تعریف کردند.

من هدف اصلی ام تنها لذت بردن از زیباییهای آسمان است. و قصد کار دیگری را ندارم!

1-آیا امکان عکاسی با دوربین دو چشمی است؟

2- یک مدل دوربی دو چشمی خوب را معرفی کنید. که دیگه نیاز نداشته باشم عوض کنم با چیز جدید بخرم. یک دروبین خوب در حد نیازی که گفتم:

لذت بردن از زیباییهای آسمان Smile

3-آیا به سه پایه هم نیاز است؟ چه مدلی بگیرم؟

ضمنا من برام این امکان است که دروبین از خارج هم تهیه کنم، این را زا این بابت عرض کردم که اگر مارکی در ایران نیست ولی خوب است معرفی کنید. خارج از کشور ارزونتر است یا اینجا؟

در کل من یک مبتدی علاقه مند به دیدم زیباییهای آسمان هستم! همین! Big Grin
پاسخ
سلام.
خوش آمدید به استروتاک
با توجه به هدفتون که لذت بردن از زیبایی های آسمان است دوربین دوچشمی میتونه انتخاب مناسبی باشه اما نه برای سیارات و ماه.شما با یک تلسکوپ کوچک میتونید حلقه های زحل رو به زیبایی ببینید ولی هیچ وقت با یک دوربین دوچشمی نمیشه این کار رو کرد و فقط زحل رو میتونید به شکل یک جرم بیض شکل ببینید.اما دوچشمی ها برای دیدن نماهای باز فوق العاده هستند.سحابی جبار، خوشه ی پروین و خوشه ی دوقلو در دوچشمی نمایی زیبا دارند.
در مورد عکاسی با دوچشمی این امر فقط محدود به ماه و خورشید میشه.برای عکاسی از خورشید نیاز به یک فیلتر هم دارید. عکس هایی که به روش آفوکال گرفته میشن وضوح و کیفیت خوبی ندارند. پس دوچشمی خیلی برای عکاسی ماه هم مناسب نیست.
دوچشمی های خوبی در بازار ایران هست. با توجه به اینکه شما فقط قصد لذت بردن رو دارید فکر نکنم نیازی باشه از خارج یک دوربین خوب وارد کنید. دوربین های دوچشمی 80*20 و 100*25 مدل هایی هستند که برای یک عمر جرم سماوی برایشان هست.مخصوصا 100*25 که دوربینی بزرگ و پر قدرت هست ولی سنگین. برای رصد با این دوچشمی ها حتما نیاز به سه پایه هست. میتونید از سه پایه ی دوربین عکاسی استفاده کنید ولی با توجه به وزن بالای این دوربین ها بهترهاین کار رو نکنید و در موقع خرید دوچشمی یک سه پایه ی محکم و مناسب هم تهیده کنید
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
با سپاس از راهنمایی شما

تلسکوپ کوچکی که بشه با اون حلقه های زحل را دید چقدر قیمت داره؟

دوربین 25100 چی؟

آی تلسکوپ هم سه پایه می خواهد؟

لطفا نمرا دقیق راهنمای بفرمایید که چه مارکی و چه مدلی تلسکوپ و یا دوربنی بگیرم
پاسخ
دوربین 25x100 حدود 450 هزار تومان قیمتشه
و یه سه پایه خوب هم 130 هزارتومان قیمت داره ( البته مدل ها و قیمت های مختلفی هست )

مطمئنا تلسکوپ هم سه پایه می خواد ( پایه هاشون هم مختلفه )
شما باید بفرمایید چقدر بودجه دارین تا بچه ها راهنمایی کنند

اما من یه حدسی زدم
و این که شما تا حالا با تلسکوپ رصد نرفتین ؟
و احتمالا فکر میکنید تلسکوپ ها در شهر می تونند اجرام زیبایی رو بهتون نشون بدن و کلی چیزهای ابتدایی دیگه برای آموزش
درسته ؟
پاسخ
نقل قول:اما من یه حدسی زدم
و این که شما تا حالا با تلسکوپ رصد نرفتین ؟
و احتمالا فکر میکنید تلسکوپ ها در شهر می تونند اجرام زیبایی رو بهتون نشون بدن و کلی چیزهای ابتدایی دیگه برای آموزش
درسته ؟

درسته فقط یکبار در یک نمایشگاه یک تلسکوپ دیدم که مریخ اندازه یک نخود نشون می داد و راستش خیلی هم قشنگ نبود!

600 تومن هزینه در نظر گرفتم

اون دوربین که فرمودید چه مارکی بود؟
پاسخ
دوربین نایت اسکای
-------
نکته ای رو باید یادآوری کنم تا شاید روزی از دست ما گله مند نشوید

احتمال داره شما هم مثل همه ی علاقه مندان تازه کار فکر کنید که اگر یه تلسکوپ داشته باشید حتی از نوع خوبش ، امشب می تونید توی حیاطتون کلی چیز رو ببینید .
اما نه !! به دلیل وجود آلودگی بویژه آلودگی نوری در شهر ها نمیشه چیزی رو رصد کرد
مگر :
1- ماه
2- خورشید ( با فیلتر مخصوص )
3- مشتری ( شاید به شکل همون نخود )
4- زحل ( نه اون چیزی که توی تصاویر رایانه ای و پوستر ها دیدی )
5- چند تا خوشه ستاره ای و اجرام پرنور

اما اگه شما با ابزار های معمولی به جایی بروید که آلودگی نوری کم هست می تونید اجرام عمقی آسمون رو رصد کنید
شامل :
1- خوشه های ستاره ای باز و کروی
2- سحابی ها
3- کهکشان ها
که چند نوع دسته بندی برای این اجرام در نظر گرفتند
معروف ترین این دسته بندی ها <اجرام مسیه> شامل حدود 110 جرم است
از معروف ترین این اجرام سحابی جبار ، کهکشان آندرومدا ، خوشه کندوی عسل و ... است
برای آشنایی بیشتر شما می تونید این مطلب رو دانلود کنید :
http://www.4shared.com/file/208082633/e ... p-sky.html

آلودگی نوری باعث میشه شما نور اجرام کم نورتر رو نبینید و مقدار این نوع آلودگی رو از تعداد ستارگان آسمان منطقه میشه حدس زد
و معمولا منجمان و علاقه مندان برای رصد به بیرون از شهر و مناطق بدون آلودگی نوری می روند ( بهترین جا کویر است )
تا با خیال راحت این اجرام با چشم غیر مسلح و بوسیله تلسکوپ و دوربین دو چشمی رصد کنند

پیشنهاد من به شما دوست عزیز این است که :
1- اگر جدا به این علم علاقه مند هستید با خرید یک کتاب در زمینه نجوم رصدی اطلاعاتتون رو در زمینه ستارگان ، صورفلکی و اجرام درون آن ها بالا ببرید
2- بعد از آشنایی با این مطالب برای کسب تجربه می توانید در تور های رصدی ثبت نام کنید و با تلسکوپ های دیگران تجربه کسب کنید ( هم در زمینه رصد و هم در زمینه تلسکوپ ها )
3- اگر بعد از مراحل بالا خواستید اپتیک ( ابزار رصدی ) تهیه کنید اون وقت با خیال راحت تر و تجربه بیشتر انتخاب خواهید کرد .

امیدوارم مفید باشه Big Grin
پاسخ
شما نبايد انتظار داشته باشيد كه حتي با يك تلسكپ قوي مثلا 10 اينچ هم بتونيد مريخ يا زحل رو به صورت عكس هايي ببينيد كه در سايت هايي مانند ناسا ميبينيد چرا كه اون ها از ما خيلي دور هستند و اندازي اونها هم بسيار نسبت به فاصله ي اون ها بسيار كوچك است اگر هم ميزان بزرگ نمايي رو با چشمي كوچك تر بخواهيد بيشتر كنيد خيلي تفاوتي با اين حساب هم نه خواهد كرد
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
پس دوربین میشه نایت اسکای 25*
100

سه پایه از چه مدلی باشه؟
پاسخ
سلام

خوب چرا تلسکوپ نمی خری ؟؟؟

البته اگر بودخت می رسه!
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
اینجا جستجو کردم و دیدم خیلیها موقع خرید تلسکوپ به دوستان دوربین دو چشمی توصیه کردند

هزینه که من در نظر دارم 600-700 است

سه پایه خوب از چه نوعی باشه؟
پاسخ