تله پورت کردن اجسام
خیلی از ما فیلم ها و سریال های فضایی زیادی دیده ایم که در آنها انسانها و یا موجودات فضایی با دستگاهایی teleport می کنند … تلپورت کردن یعنی در مکان مبدا غیب شدن و در مقصد ظاهر شدن.

مدتی پیش دانشمندان موفق شدند چند ذره کوچک را به اندازه حدود 60 سانتی متر تلپورت کنند.

اخیرا با پیشرفت آن پروژه ، فاصله تلپورت کردن ذرات را تا 16 کیلومتر افزایش داده اند . البته هنوز مثل سریال Star trek نمی توان انسانها را با آن جابه جا کرد اما این تکنولوژی کاربرد های زیادی در زمینه ارتباطات خواهد داشت

دانشمندان فیزیک کوانتومی می گویند فوتون ها می توانند در شرایطی دو مکان را همزمان اشغال کنند و وقتی یک فوتون با فوتون دیگر درگیر (وصل) می شود هر تغییری که در یکی از این فوتون ها اتفاق بیافتد برای فوتون دیگر نیز اتفاق خواهد افتاد در این حالت فاصله فوتون اول و دوم 16 کیلومتر است!

خبر خوب اینکه دانشمندان توانسته اند دیتایی را انتقال دهند و نتیجه این بوده که 89% دیتا سالم رسیده .

و خبر بد اینکه رمزگذاری این دیتای جابه جا شده با این روش هنوز عملی نشده و دانشمندان مشغول کار روی آن هستند

اگر در آینده ای نه چندان دور این پروژه به موفقیت برسد شاهد نقل و انتقال سرسام آور اطلاعات در سراسر دنیا با کمترین زمان خواهیم بود و دیگر بعد مسافت معنای خود را از دست خواهد داد.
پاسخ
خوب حالا شد یه پست خوب و مناسب
بعد از اون همه یوفو و ...
ماجرای تله پرت یکم منطقی تر به نظر میرسه

من هم موافقم در این که میشه ذرات رو منتقل کرد
اما مشکلی که بوجود میاد در بحث موجودات زنده به ویژه انسان است که فکر میکنم حالا حالا ها یا شاید هم هیچ وقت عملی نشه
اما میشه یه روبوت رو به این صورت انتقال داد
اما هنوز خیلی زوده واسه این کار و نباید دلمون رو خوش کنیم
پاسخ
اگر واقعا دانشمندان بتوانند روزی انسان رو تله پورت کنند دیگر نیازی به فضاپیما برای سفر به سیارات نیست !
پاسخ
بله واقعا اگه روزي بتونند عاليه اما مشكل اينجاست كه ديگه نيستيم :mrgreen:
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
بله هزینه ها هم خیلی پایین می یاد.
و خداوند اسمان را آفرید..........
پاسخ
در بحث انتقال انسان من معتقد این فرضیه هستم
که بدن ما انسان ها که قالب است و شاید 25 درصد انسان رو تشکیل بده از ذرات و موادی تشکیل شده که شاید هر جایی وجود داشته باشد و با ترکیب درست و کپی دقیق این ذرات میشه یه قالب مثل دیگری ساخت و حتی چند قالب اما اینجا مشکل روح انسان است که شاید حدود 75 درصد انسان رو تشکیل میده و باید روح رو هم به اونجا منتقل کرد که این کار دشواریه . و به نظر من بیشتر به عرفان مربوط میشه تا علوم و فناوری امروزی .
پاسخ
خوب بدبختانه امروزه در اين موارد بيشتر به جنبه ي مادي يه مخلوقات توجه ميشه و به همين دليل بايد يه مدتي بگذره تا به اين موضوع پي ببرند و بتونند موفق بشوند به اميد آن روز زيبا البته اگر باشيم Big Grin :wink:
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
abadanastro نوشته: در بحث انتقال انسان من معتقد این فرضیه هستم
که بدن ما انسان ها که قالب است و شاید 25 درصد انسان رو تشکیل بده از ذرات و موادی تشکیل شده که شاید هر جایی وجود داشته باشد و با ترکیب درست و کپی دقیق این ذرات میشه یه قالب مثل دیگری ساخت و حتی چند قالب اما اینجا مشکل روح انسان است که شاید حدود 75 درصد انسان رو تشکیل میده و باید روح رو هم به اونجا منتقل کرد که این کار دشواریه . و به نظر من بیشتر به عرفان مربوط میشه تا علوم و فناوری امروزی .

بحث بسیار جالبیه....
باید ببینیم ماهیت انسان چیه؟ بعضیا دیدگاه "مونوایسم" دارند یعنی ماهیتی یکپارچه و منظور اینجا یکپارچه مادی هست.... مثل یک تکه گچ که کارش سفید کردن تخته هست و یا یک کوشی موبایل که هیلی پیچیده تر هست و یا انسان که فوق العاده پیچیده تره..
بعضیا دیدگاه "دوالیسم" دارن. یعنی انسان یه ماهیت مادی داره و یه ماهیت روحانی
این وسط بعضیا میگن اصلا جسمی در کار نیست! همش همون روحانیه هست .

اما الآن به نظر میاد مدرن ترین نظریه "آیدیالیستیک مونوایسم" هست. یعنی نظر ابن سینا که بعد صدرا اون رو کامل کرد.
من زیاد وارد نیستم. اما در نظریه صدرا ماهیت روح اینطور تعریف میشه: "جسمانيه الحدوث و روحانيه البقاء" یعنی روح شما از نظم و روابط بین اعضا بدن شما ایجاد میشه و بنابراین حدوث جسمانی داره اما بقا اون دیگه وابسته به جسم نیست.... ابن سینا تو این قسمت بقا مونده بوده.

با این اوصاف میشه یه جورایی گقت زیاد اشگالی نداره اگه شما اینجا به اجزا سازنده تجزیه بشید و جای دیگری همون روابط بیت اجزا سازنده شما ایجاد بشه و روح هم که حدوثش منوط به همین روابط بین اجزا هست!
توجه کنید که میشه 2تا جسم عین هم وجود داشته باشه ولی برای روح ان حالت وجود نداره چون تکثر ویژگی ماده هست
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان