طرز کار با starri night6.3
درود امروز استاری نایت رو نصب کردم اما اصلا طرز کارشو بلد نیستم

راهنماییم کنید .

پیشاپیش ممنون.
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
6.3 هم اومد؟ خبر نداشتم. اما به احتمال 99% گزینه ها و ابزار هاش همون قبلیاست و فقط اطلاعاتش به روز شده.
اگه سوالی داشتی بپرس.Wink
پاسخ
من دارم استفادش میکنم ولی برام هیچی آپدیت نمیکنه
پاسخ
درسته. معلوم نیست وقتی میزاری اپدیت بشه داره چیکار می کنه.
مثلا یه سیارک که فکر کنم حدود 20 سال دیگه از فاصله خیلی نزدیکی از زمین عبور میکنه رو وقتی سرچش کردم وجود داشت ولی نه تنها تو اون روز به نزدیکی زمین هم نمیرسید بلکه نزدیکترین فاصلش تا زمین حدود یک سال بعد اتفاق میفتاد. این درحالی بود که چندین بار اپدیتش کرده بودم و اینکه عبور این سیارک از کنار زمین حدود 2 سال قبل پیشبینی شده بود. ولی همچنان مدارش تو اپدیت تصحیح نشده بود.
در مورد iss هم که هیچوقت مکانشو درست نشون نمیده, چه برسه به بقیه ماهواره ها.
پاسخ
یعنی نرم افزار خوبی نیست؟؟؟
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
ama1372 نوشته: من دارم استفادش میکنم ولی برام هیچی آپدیت نمیکنه

چقدر خریدیش؟
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
این مشکلاتو میشه با داده های مداری جدید, خودت درست کنی. ولی به حر حال از اپدیت کردن سخت تره.
پاسخ
به نظر شما استاری نایت بهترین نرم افزار نجومیه؟
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
Starry Night جامع ترین نرم افزار نجومیه, هم میشه تو اموزش نجوم ازش استفاده کرد, هم میشه ازش تا حد بسیار زیادی لذت برد, هم داده هاش تا حد قابل قبولی کاملن و به نظر من بهترین نرم افزار نجومیه. ولی برای رصدای جدی مثل اختفا ها نمیشه روی داده هاش حساب کرد و به نرم افزار محاسباتی نیازه که مطمئنا نمیشه ازش لذت برد.
شما یه سیارک و یه قمر توش درست کن و خورشید و منظومه شمسی رو از اونجا ببین تا بفهمی بهترین نرم افزار نجومی کدومه.Wink
پاسخ
من مدتیه از Stellarium استفاده میکنم و فهمیدم همه ی اون چیزهایی که یک منجم آماتور نیاز داره داخلشه.حجمش هفتاد مگابایته و محیط زیبایی برای استفاده ی منجما داره.جدا از اینها میشه مفتی آپدیتش کرد و دارای زبان فارسی هم هست.و حرکت ماهواره هاش هم واقعیه ولی برعکسش استاری نایت تا زجرآورانه آپدیتش نکنی برات جای ماهواره ها رو درست نشون نمیدهSad (اگه باور ندارین جای ماهواره های استاری نایتتون رو با سایت LIVE REAL TIME SATELLITE AND SPACE SHUTTLE TRACKING AND PREDICTIONS
مقایسه کنید.
نرم افزار استلاریوم را براتون آپلود کردم میتونید اونو از لینک زیر دانلود کنید:p
Stellarium.exe
پاسخ