یک صفر کیلومتر!!!!!!!!!!!!
سلام دوستان
من دوست دارم وقتی به آسمان نگاه میکنم شناختی از اون داشته باشم
متاسمانه در حال حاضر بجز خورشید و ماه جرم آسمانی دیگه ای را تشخیص نمیدم.
می خوام از صفر شروع کنم ولی نمی دونم از کجا؟ و چگونه؟
لطفا کمکم کنید.
کتاب، سایت، فیلم آموزشی و... هرچه تو زمینهشناخت آسمان شب کمک کنه
ممنون از اینکخ توجه فرمودید
سلام
به دنیای ستاره شناسی خوش آمدید!
بهتره با افزایش اطلاعاتتون از طریق کتاب هایی مثل نجومی به زبان ساده، اخترشناسی و فرهنگ نامه ی نجوم و فضا کار رو آغاز کنید. هم زمان میتونید به یادگیری صورت های فلکی بپردازید. برای این کار میتونید از کتاب راهنمای ماهانه ی آسمان شب یا نقشه ها ی مجله ی نجوم استفاده کنید. سایت های فارسی زبان nightsky.ir, parssky.com, nojum.ir هم میتونه مفید باشه و همچنین خوندن مجله نجوم.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
هر سوالی داشتید همینجا بپرسید. 100% جواب میدیمWink
سلام دوستان عزیز
ممنون از توجه و پاسخ شما
حتما در ادامه بیشتر از راهنماییهای شما استفاده میکنم
با سلام خدمت اعضای انجمن من مدتی زیادی هست اینجارو میشناسم ،*اما به دلیل مشغله های کاری زیادی که داشتم مدام پرسیدن این سوال را عقب می انداختم تا سر انجام آزادتر بشم. من خیلی علاقه یه یادگیری و شناخت عالم هستی دارم ، فقط نمیدونم از کجا باید شروع کنم و بیسیک ستاره شناسی،سیارات، اصطلاعات و ... را یاد بگیرم. میدونم اینجا پر از مطلالب مفید هست ، اما من میخوام کتابی یا هرچیزی که من را از پایه راه بندازه شروع کنم. باتشکر ، هرچی راهنمایی که باعث بشه من اطلاعات پایه مربوط به فضا را بشناسم بهم بگید.
درود بر شما:d
به نظر بده بهترين كتاب براي شروع ستاره شناسي نجوم به زبان ساده و صورت هاي فلكي باشه
تمام کتاب های ایزاک اسیموف خوبن همچنین میتونی از دانستنیهای نجوم که در دو جلده استفاده کنی و کتاب نجوم به زبان ساده .
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
کتابچه ها برای شروع بهتر از کتاب های بزرگن. به نظر من از کتاب های کوچک استفاده کن
نجومبرترینعلم دنیاست ...
کتاب راهنمای ماهانه آسمان شب هم برای رصد خوبه.
برای رصد یه گردونه هم خوبه که داشته باشید
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
نجوم به زبان ساده و فرهنگ نامه نجوم و فضا.
البته بسته به سن و رشته تحصيليتون(چه دبيرستان و چه دانشگاه) گزينه هاى ديگه اى هم وجود داره.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان