تبریک به مدال آوران المپیاد ستاره شناسی جهانی
سلام در المپیاد نجوم امسال که در برزیل برگزار شد و تقریبا همزمان با المپیک 2012 شد دانش اموزان ایرانی 1 طلا 5 نقره و 4 برنز کسب کردند. من از طرف خودم به همه ان ها تبریک میگویم .SmileSmile
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
منم همینطور Big Grin امیدوارم که بیشتر شاهد همچین افتخارهایی باشیم:p
پاسخ
دمشون گرم مدالها رو جارو کردن اوردن
پاسخ
من که تبریک نمیگم.
البته نباید اینو بطور کلی گفت, ولی درصد اینجور افراد بسیار بالاست. افرادی که بخاطر کنکور ندادن و قبولی تو رشته و دانشگاه دلخواه, بدون هیچگونه علاقه ای به نجوم, میان و تو المپیاد نجوم شرکت میکنن و مدالشونم میارن و دوباره همون ادمای سابق میشن و علاقه ای هم درشون بوجود نمیاد.
من فقط اینو سوء استفاده از نجوم میدونم و خورده شدن حق کسی که حداقل با علاقه به نجوم و حداقل کمی اطلاعات قبلی تو این المپیاد شرکت میکنه. من هیچگونه احترامی برای اینجور افراد قائل نیستم و نمیتونم باشم. همینطور برای سیستم اموزش کشورمون متاسفم که به نفرات برتر المپیاد ها حق انتخاب همه رشته ها رو میده, در حالی که تو رشته دیگه ای رتبه اوردن.
اینکه تو مسابقات جهانی صرفا مدال بیاریم هیچ افتخاری برای کشورمون نیست. حداقل من و شما که این موضوعاتو میدونیم نباید افتخار کنیم. به این افرادی که نخبه صداشون میزنیم, در حالی که نیت پاکی نداشتن. مطمئنا یه نخبه فکرش به قدری باز هست که به سوء استفاده کردن فکر نمیکنه.
در اخر بازم میگم که این در مورد همه صدق نمیکنه ولی عده کمی رو هم شامل نمیشه.
پاسخ
امیدوارم که همیشه برنده باشن Smile
پاسخ
من هم با Regulusعزیز موافقم بعضی از این دوستان فقط و فقط به طمع برق الکترونیک و ... شریف از نجوم سوء استفاده میکنند
چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب .......مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم (سعدی)
www.negarestan.aminus3.com
پاسخ
Sagittarius نوشته: من هم با Regulusعزیز موافقم بعضی از این دوستان فقط و فقط به طمع برق الکترونیک و ... شریف از نجوم سوء استفاده میکنند

نيستى؟ باش.:wink:
موافقتو نميگما، فعاليت تو تالارو ميگم.
پاسخ
البته نباید اینو همینطوری گفت. الان میگم چرا.
بعضی از دانش آموزان با اینکه قوین ولی با تست زدن مشکل دارن و همیشه وقت کم میارن(مورد دومش مث من که همش تو تستا عربیم صفره)
بعضیا همیشه بیدقتی میکنن و تو حل خیلی از تستا مشکلات خیلی ریزی دارن که باعث میشه جوابو غلط بزنن.

الان به نظر شما کسی که درسش خیلی قویه ولی سرعت تستش پایینه به خاطر کنکوری که تستی برگزار میشه باید بسوزه؟اینطوری که نمیشه!!!
تازه کسایی که المپیاد میخونن یه چیزی رو اثبات کردن!!!! که اونم قوه ی خودخوانیه. کسایی که تو زمینه ی علمی موفق میشن اکثر خود خوان هستن. یعنی خودشون درس خودشونو میخونن و نیازی نیست حتما امتحانی باشه تا اینا درس بخونن.
اینا دلایلیه که بعضی از افراد بخاطرشو میرن المپیاد بدن چون موفقیت خودشونو تو اینجا میبینن!!!

شما گفتید "برای سیستم اموزش کشورمون متاسفم که به نفرات برتر المپیاد ها حق انتخاب همه رشته ها رو میده, در حالی که تو رشته دیگه ای رتبه اوردن." :
اولا حق انتخاب رشته هایی که در زمینه ی رشته ی تحصیلیشونه رو دارن.
دوما کسی که میخواد بره تو یه رشته ی تخصصی مث برق واسه چی باید بره دینی و عربی و از این جور درسا رو تست بزنه؟ خب آدم بره المپیاد خیلی بهتره!!! حد اقل تو حیطه مربوطه ازت سوال میکنن!!!
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
بله. كنكور كه مسخره ترين روش براى انتخاب افراد شايستس و دقيقا افرادى كه برترن نميتونن قبول شن.
ولى اينكه بدون علاقه به نجوم، بياى المپياد نجوم بدى و بعدشم برى برق بخونى هيچ افتخارى نداره.
مثل اينه كه چون صف نونوايى شلوغه و تو هم صبر زيادى ندارى، از پشت بوم همسايه بياى رو پشت بوم نونوايى و از اونجا بياى از جلوى صف نون بگيرى و بقيه هم تشويقت كنن. مسلما سختى زيادى كشيدى تا نونو بگيرى ولى حق ديگرى رو ضايع كردى. همه اينا به كنار، اگه به اينكارتم افتخار كنى و تو سر ديگران بزنيش كه ديگه نهايت بى شعوريه.
در ضمن المپياد مگه چه فرقى با كنكور داره. بايد بشينى بخونى تا رتبه بيارى. به جاى اينكه فردى كه هوش بيشترى تو اون زمينه داره انتخاب بشه، اون كسى كه بيشتر خونده انتخاب ميشه. بعد مياد جزو نخبگان و اونى كه واقعا نخبس ميشينه خونشون و اخرم نميتونه از توانايى خداداديش بهره ببره.
متاسفانه، نخبه ها تو ايران به علت بى توجهى تو خونشون ميشينن و تا وقتى زندن، حسرت فرصت هاى از دست رفته رو ميخورن.
پاسخ
راستى كجا اثبات ميكنن كه اگه امتحانى هم نباشه بازم ميخونن؟ برا المپياد دارن ميخونن ديگه.
من از كلمه هاى اين مشاورا بدم مياد. عين همين خود خوان. اين كلمه هاى مسخره اى كه باهاش مخ بچه هاى اين مملكتو پر كردن و دارن پول دزدى و حروم ميبرن خونه.(من وقتى يه چيزيو مثال ميزنم، منظورم 80 درصد موارده) حرف بى تعهدى كه مسئوليتى در قبالش نداشته باشى و باهاش پول در بيارى، پولش حرومه.
پاسخ