میاید سیاره بسازیم ..........!!! (بحث علمی)
درود
قبلا در مورد مسکونی سازی مریخ بحث شد که خیلی استقبال خوبی شد.
اما ظاهرا اون تاپیک خوابید . حالا با این تاپیک اومدم . بریم سر اصل مطلب.
این تاپیک بیشتر یه سواله اما به تدریج به بحث تبدیل میشه. اگر بخوایم یه سیاره بسازیم باید چی کار کنیم. ؟ (باچه موادی بسازیم) در هر کهکشان در هر منظومه..... با توجه به شرایط اب هوایی یک مکان انتخاب میکنیم. فعلا کافیه. فقط دوستان و اعضای گرامی تا اونجا که ممکنه بحث علمی باشه. از بحث های متفرقه هم خودداری نمایید . سپاسگزارم.
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
بنظرم اول بچه ها بگن دوست دارن تو چه منظومه اى سيارمونو بسازيم، چون هيچ فرقى نداره كجا باشه، براى هر منظومه اى بايد شرايط خاصى در نظر بگيريم.
از بين منظومه هاى تک ستاره اى(با هر ستاره اى) و منظومه هاى دوتايى(با هر دو ستاره اى) انتخاب كنيد.
من تک ستاره كوتوله قرمزو انتخاب ميكنم.
پاسخ
به نظر من یه منظومه معروف رو انتخاب کنیم که اطلاعات عمومی هممه افراد بالا بره ولی به دست اوردن اطلاعات خیلی محدود و سخته
منظومه خودمون هم بد نیس ولی یه کم تکراریه
در ضمن ما نمیتونیم شرایطی رو در نظر بگیریم چون میخوایم از اون حالت تخیلی بیش از اندازه بیرون بیاد و بر اساس واقعیات موجود باشه
ولی اضافه میکنم که یه کم تخیل هم لازم داره
البته نه چیزی که دور از عقل باشه
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ
من نميگم تخيليش كنيم، ميگم يه نوع منظومه انتخاب كنيد.
اول جرم ستاره (ها) رو انتخاب كنيد.
پاسخ
در این تاپیک هم هیچکدام از دوستان ارجمند به نتیجه ای نخواهید رسید و فقط دور خودتون میچرخید تا به خونه اول برسید. این تاپیک هم بدتر از تاپیک قبلی میشه یعنی هیچSad از من گفتنن بودBig Grin میگی نه این گوی و این میدان:lol:
پاسخ
مگه قراره به كجا برسيم. ميخوايم فقط با هم حرف بزنيم ديگه. حالا اين وسط يه چيزاييم ياد ميگيريم.
شما اگه تو بحث شركت كنى خيلى بهتره تا اينكه فقط بگى نميشه.
پاسخ
Regulus نوشته: مگه قراره به كجا برسيم. ميخوايم فقط با هم حرف بزنيم ديگه. حالا اين وسط يه چيزاييم ياد ميگيريم.
شما اگه تو بحث شركت كنى خيلى بهتره تا اينكه فقط بگى نميشه.

این گفته شما دقیقا شبیه گقتتون در بحث مریخه :-( در اون تاپیک چه چیزی یاد گرفتیم:confused: جواب سوال = هیچ :-( فقط از هم ایراد گرفتیم و زدیم توی سرو کله همدیگه:-( حالا بهتره که وقتو در این تاپیک تلف نکنیم :o بریم در تاپیکهای علمی واقعی مثل هویت ماده تاریک و اسرارش بحث کنیم نه سر یک داستان من درآوردی تخیلی که آخرش میشه هیچ :-(
پاسخ
خب یه نفر پیشنهاد بده از کدوم منظومه شروع کنیم
منتظرما
مهریشت فقره 2
پاسخ
NARUTO نوشته: این گفته شما دقیقا شبیه گقتتون در بحث مریخه :-( در اون تاپیک چه چیزی یاد گرفتیم:confused: جواب سوال = هیچ :-( فقط از هم ایراد گرفتیم و زدیم توی سرو کله همدیگه:-( حالا بهتره که وقتو در این تاپیک تلف نکنیم :o بریم در تاپیکهای علمی واقعی مثل هویت ماده تاریک و اسرارش بحث کنیم نه سر یک داستان من درآوردی تخیلی که آخرش میشه هیچ :-(

من قصد ساز مخالف زدن ندارم ولی با دنبال کردن مطالب میشد یه چیزایی یاد گرفت و یا حداقل میتونست اطلاعاتی باشه که قبلا داشتیم و الان فراموش کردیم و با یاداورد اونا در حافظه بلند مدت جا بگیره.
مهریشت فقره 2
پاسخ
هلیا نوشته: من قصد ساز مخالف زدن ندارم ولی با دنبال کردن مطالب میشد یه چیزایی یاد گرفت و یا حداقل میتونست اطلاعاتی باشه که قبلا داشتیم و الان فراموش کردیم و با یاداورد اونا در حافظه بلند مدت جا بگیره.

شما درست میگی اما میگه چقدر اطلاعاته که برایمان یاداوری بشه و در حافظه بلند مدت قرار بگیره:confused: در ضمن خودتون در پستهای قبلی گفتید کمی تخیل:confused: پس بنابراین فکر نکنم چیزی به غیر از اطلاعات اندکی دستگیر همه بشه.بنابراین فکر کنم بریم سر موضوعات دیگه که واقعی هستند بهتره زیرا هم مطلب بسیار برای گفتن هست و هم رقابت علمی بین دوستان هم بالاتر میره:mrgreen:
پاسخ