نظرسنجی: کدام مجله رو بیشتر میخونید؟
مجله نجوم
70.00%
7 70.00%
مجله اسمان شب
30.00%
3 30.00%
مجموع 10 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

پيشنهاداتي جهت ارتقاء تالار
با سلام.
همونطور كه قبل عرض كردم.به نظرم اين تالار به لحاظ مديريت(هم توانايي مديريتي و هم تخصص علمي انان)و همينطور اعضا(بيشتر به لحاظ سطح علاقه مندي و جديت در كار)پتانسيل بسيار بسيار بالايي داره.من خودم رو خيلي به اين تالار مديون مي دونم.معتقدم هيچ موقع نمي تونم اين دين رو ادا كنم ولي به هر حال وظيفه ي خودم مي دونم كه براي پيشرفت تالار هر كاري بكنم.
ببينيد دوستان برنامه هاي زيادي در مورد اين تالار گفت و گو وجود داره و ميدونم سر شما مديران و خيلي از اعضا پر از ايده هاي ناب و بكر و مفيده فقط *به كمي نظم و ساماندهي براي اجراشون نيازه.من تضمين مي كنم اگر شما مديران عزيز كمك بفرماييد خيلي زود اين تالار جايگاهي رو پيدا مي كنه كه لياقتشه.شما خوب مي دونيد كه استروتاك وقتي شروع به كار كرد كه نجوم ايران در اينترنت خيلي معنايي نداشت.
اين تاپيك رو با اجازتون اختصاص مي ديم به مباحث مختلفي كه مربوط به مديريت تالار مي شه و براي هر برنامه و ايده ي خاص يك تاپيك در انجمن مديران تشكيل ميشه.
مديران عزيز و گرامي.منتظر حضورتون هستم.خصوصا الان به حضور شخص آقاي جعفري زاده در اين انجمن خيلي نياز احساس مي شه و چون احتمال مي دم سرشون شلوغ باشه از خانم صفري كه با ايشون در تماسند خواهش مي كنم كه در اين مباحث مارو ياري كنند.
بسيار سپاسگزارم
Smile
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
در راستاي عرايضم1خواهش از مديران عزيز داشتم
همونطور كه گفتم توانايي هاي خيلي بالايي در كاربران اين تالار وجود داره.ومطمئنا بايد از ايده ها و توانايي هاشون استفاده بشه و ان شاالله با هم فكري هم به زودي راهي براي اين تبادل نظر ها و استفاده از اين قابليت ها به وجود مياد،اما وقتي كه در يك تاپيك عمومي مي خوايم از كاربران كه "كي ميتونه فلان كارو انجام بده" يا"كي وقت داره"و امثال اينها به نظرم هم باعث شديم كه شان اون مسئوليت تا حدي پايين بياد و هم رغبت بالايي براي پاسخ مثبت دادن وجود نداشته باشه.حال اينكه چنين مسئوليت هايي *اگر با روش خودش به فردي كه بايد اعطا بشه *حتي جنبه ي تشويقي هم پيدا مي كنه وفرد انتخاب شده خودش رو مسئول تر مي دونه.البته اين مقوله رو مفصل اگه اجازه بفرماييد بعدا عرض مي كنم اما فعلا نظرم اينه كه اگه خواستيد مسئوليتي رو به كسي واگذار كنيد يا در كار تالار از كسي از كاربران كمك بخواين در تالار هاي عمومي مطرح نكنيد و به صورت پيام خصوصي به اطلاعشون برسونيد.(البته اين پيشنهاد منه و دليلم رو هم عرض كردم.اگر مخالفيد خوشحال مي شم بفرماييد)
درود بر شما
ممنونم که اینگونه به این تالار رسیدگی می کنبد. من به دلیل وقت کم، مدت زیادی در تالار حضور نخواهم داشت. اما این دلیلی بر این نیست که تالار به حال خود رها شده است. شما همگی برای خودتان فرهیخته و دانایی بسیاری دارید و هم اکنون نیز می توانید این تالار را مدیریت کنید.
با تشکر
ولی من دقیقا این رها شدن رو احساس میکنم. Sad
من کلا به وجود یه مدیر، رئیس، رهبر قدرتمند یا هر چیزی که اسمشو بذارید، در هر مجموعه ای اعتقاد دارم. وقتی این رهبر نیست، انگیزه دیگران کاهش پیدا میکنه.
امیدوارم بیشتر باشید و به ما انگیزه بدید.
خواهش مي كنم جناب جعفري زاده.از لطفتون خيلي سپاسگزارم.Smile
دوستان عزيز.با اجازتون ليست كارهايي رو كه به نظرم لازمه توي تالار انجام بشه عرض كنم و بعد براي هر كدومشون به مرور تاپيكي در انجمن مديران ساخته بشه و روشون بحث بشه و ان شاالله عملي بشه.و ضمنا اينكه تقاضا دارم شما هم ايده هاتون رو بفرماييد.
1-هر انجمن يك مسئول.
به نظرم الان اگه اشتباه نكنم بعضي از بخش هاي تالار گفت و گو مسئول خاص خودش رو داره.ولي لازمه 11 بخشي كه در تالار وجود داره هر كدوم مسئول خودش رو داشته باشه.كم بودن تعداد مهم نيست.اين كه يك نفر مسئول چند بخش باشه فكر نمي كنم خيلي ايرادي داشته باشه(و البته اين اوضا موقتي خواهد بود چون اعضا خوب ديگري به ما خواهند پيوست).به هر حال لازمه كه اعضا بدونند مثلا مسئول بخش "آزمون ها و المپياد ها"كيه.اين هم باعث مي شه *مديريت تالار راحت تر انجام بشه *وهم در بعضي برنامه هايي كه جلوتر عرض مي كنم مثل تلفيق كردن وهدفمند كردن تاپيك ها كار شدني تر و راحت تر بشه.
2-هر تاپيك مهم يك مسئول
تاپيك هايي در تالار وجود داره (و بعدا هم بيشتر خواهد شد)كه با اجازتون اسمش رو تاپيك هاي مهم مي زارم.منظورم تاپيك هايي هست كه روي يك ايده بنا شده و هدفي رو دنبال مي كنه.مثل "سوال هفته" يا مثل "اين چه جرميه؟؟؟"لازمه كه اين تاپيك ها به طور منظم و هدفمند به روز بشه.بايد براي هر كدوم از اينها *مسئولي تايين بشه(كه البته مي تونه از مديران نباشه)مسئول تاپيك در واقع علاوه بر طرح سوالات(يا عكس ها)وظيفه ي مديريت كلي تاپيك رو هم داره.يعني نحوه ي پيشبرد تاپيك رو تايين مي كنه،برنده ها رو اعلام ميكنه وبه مشكلات تاپيك رسيدگي مي كنه.غير از مسئول تاپيك كسي حق گذاشتن عكس يا سوال هفته يا... رو نداره.البته مسئول هر تاپيك از وضعيت تاپيك پيش مديران گزارش هم ارائه خواهد داد واگر مشكل جدي به وجود اومد از مديران كمك مي خواد(البته اين تاپيك هاي مهم ان شالله با چند تا ايده كه من دارم و ايده هاي شما بيشتر خواهد شد).
3-تقدير و تشكر
موفقيت در مسابقات تاپيك هاي مهم،دادن ايده هاي بكر و خوب به مديران،قانون مداري در تالار و فعاليت خوب و بالا،مديريت خوب مسئولين تاپيك ها روي تاپيك هاي مهمي كه به انها محول شده و... مواردي هستند كه موجب مي شوند اين افراد مورد تقدير تالار قرار بگيرند.تاپيكي براي تقدير از اعضاي خوب استرو تاك ايجاد مي شود.بعد از تقدير از هر نفر تاپيك قفل شده و تا تقدير از نفر بعد باز نخواهد شد و تبريك ها و اعتراض ها و ... در تاپيك مربوط به خودش يا پروفايل اعضا انجام مي گيرد.فرد تقدير شده چند امتياز دارا خواهد بود.(اين امتيازات مي تواند مادي و غير مادي باشد.پيشنهادم با توجه به پراكندگي اعضا در كل ايران استفاده ي بيشتر از امتيازات غير ماديست)
الف)ثبت عبارت "كاربر تقدير شده ي تالار" در ذيل نام كاربري
ب)اين دوستان در اولويت بالا براي مسئوليت تاپيك هاي مهم و مديريت خواهند بود.
پ)در كارگاه ها و شب هاي رصدي برگزار شده توسط تالار و همينطور امكاناتي كه بعد ها به سايت افزوده مي شوند اين دوستان از تخفيف و اولويت بالا برخوردارند.(در مورد كارگاه ها و امكانات جلوتر عرض مي كنم چه پيشنهادي دارم)
ت)در نهايت فردي كه به دفعات كاربر تقدير شده شود مي تواند(اگر مديريت صلاح مي دانند)از جايزه ي مادي يا تخفيف جهت خريد از ايران اپتيك برخوردار شود.
اگه اجازه بديد شماره هاي بعد رو در پست بعدي مي گذارم Smile
سلام آقای اسماعیل پو و همه دوستان عزیز.
مطلبتونو خوندم و واقعا حرفتون رو تحسین می کنم. روزی تالار شروع به کار کرد که این جامعه مجازی هنوز توی ایران به خوبی شناخته شده نبود. و با وجود اساتید بزرگی مثل آقای زکاوت، آقای جعفری زاده،آقای مولاوردی،آقای دهقانی و.... جزو پیشتازان و پیشگامان نشر نجوم از طریق نت بود. من هم مثل شما خودم رو مدیون آستروتاک میدونم و اگه دانشی دارم به واقع به خاطر آشنایی با این تالار و اعضای اون هست.
در مورد آقای جعفری زاده که خدمتتون عرض کنم خب هر وقت وقت کنن تشریف میارن و مطمئن هستم تالاری که اون همه زحمت براش کشیده شده رو فراموش نمیکنن. اما خب دیگه:d
من هم مطمئن باشد از هیچ خدمتی فروگذار نیستم. و هرکاری از دستم بر بیاد با جون و دل انجام میدم.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
با سلام
خانم صفري خيلي خيلي ازتون سپاسگزارم.
اجازه بديد قبل از اين كه مابقي پست قبلم رو بنويسم يك ايده اي رو كه جهت ايجاد تاپيك مهم دارم به سمع و نظرتون برسونم.لطفا نظرتون رو بگيد.
ببينيد يكي از اهداف اين تالاربايد ارتقاء سطح علمي اعضا(همه ي اعضا)باشه.يك تاپيك مهم كه نظرم بر ايجادش هست تاپيكي به اين شرحه:
كتابي مشخص مي شه و فرصتي داده مي شه تا اعضا با هم اون رو مطالعه بكنند.حدودا وسط كتاب كه رسيديم و همينطور بعد از اتمام كتاب يك ازمون كوچك انلاين از كساني كه مايل باشند برگزار مي كنيم.ازمون براي اينكه امكان تقلب توش كاهش پيدا كنه به صورت چت و انلاين و با وقت محدود گرفته مي شه و سوالات هم سوالات خيلي روتين و بدون نكته خواهند بود تا كساني كه با برنامه ي مطالعه ي كتاب جلو ميان همگي از پسش بر بيان.كساني كه در ازمون موفق بشند مورد تقدير تالار قرار مي گيرند.
-تاپيك مربوطه ميتونه محل تبادل نظر و طرح سوال و جواب در مورد مطالب كتاب هم باشه
-براي شروع از كتاب هاي مرجع نجومي مانند نجوم به زبان ساده استفاده مي شه تا تاپيك براي هر طيفي از اعضا قابل استفاده باشه
لطفا نظرتون رو اعلام بفرماييد تا به زودي اگر موافق باشيد اين تاپيك كليد بخوره
با تشكر Smile
عمو، من همیشه هستم. هر کمکی که بخواهید دریغ نخواهم کرد.
Wink
من پول خرید کتاب ندارم.
Regulus نوشته: من پول خرید کتاب ندارم.
شما کتاب نجوم به زبان ساده نداری؟