شما با تلسکوپتان چطور می بینید ؟
البته این عنوان را دوست عزیز xt8 پیشنهاد دادن

اینکه اجرام از درون تلسکوپ اعضا چگونه دیده میشوند همیشه برای کاربران سوال است و با این موضوع میشه اطلاعات خوبی از دیگر تلسکوپهاو نحوه دیدن اجرام در آنها بدست آورد .

شما با تلسکوپتان چطور می بینید ؟
پاسخ
اسم تاپیک خوب نیست.
همون "با چه تلسکوپی، چه چیزایی میشه دید" بهتره.
پاسخ
ممنون عزیزانم .همگی اساتید این حقیر هستید.
پاسخ
از دوچشمی که فقط ماه دیده میشه
پاسخ
aref.moradi نوشته: از دوچشمی که فقط ماه دیده میشه

/من با دوچشمی سحابی جبار ،کهکشان اندرومدا ،ستارگان دوتایی ،سیاره مشتری و زحل رو با جزئیات خیلی کم رصد کردم .دوچشمی 10x35 TASCO .
پاسخ
احتمالا بعلت نورافکنهای تو کوچه هستش که من نمیتونم عمق فضا رو ببینم شایدم بزرگ نمایی دوربینم کمه
پاسخ
فکرنمی کنم /مشخصات دوربینتون رو بگید /هرچند اسمان شما هرچی تاریک تر و تمیزتر باشد طبعآ عالی تر می شود.
پاسخ
خوب دوستان اول از خودم شروع می کنم
تجربیاتی که با چشم و تلسکوپ خودم داشتم بعضآ /اول از گل سرسبد تلسکوپ های اماتوری و رصدی یعنی دابسونی شروع می کنم /دابسونی 8 اینچ اسکای واچر که از لحاظ قیمت و توان رصد بهترین در رنج خودش.
عکس سیاره های مشتری و زحل رو که خودم گرفتم . 4 عکس دیگر هم جزئیاتی که قابل رصد هستش با این تلسکوپ .

[ATTACH=CONFIG]2009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2010[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2011[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2012[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2013[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   JUPITER BY MOHAMMED 2012...jpg (اندازه 24.45 KB / تعداد دانلود: 42)
.jpg   neptune.jpg (اندازه 13.42 KB / تعداد دانلود: 31)
.jpg   SATURN.jpg (اندازه 40.13 KB / تعداد دانلود: 43)
.jpg   uranus.jpg (اندازه 27.04 KB / تعداد دانلود: 36)
.jpg   url.jpg (اندازه 10.84 KB / تعداد دانلود: 38)
پاسخ
خوب این عکس هم از پست قبل باقی ماند
[ATTACH=CONFIG]2014[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   Wayman1.jpg (اندازه 6.58 KB / تعداد دانلود: 25)
پاسخ
XT8 نوشته: خوب دوستان اول از خودم شروع می کنم
تجربیاتی که با چشم و تلسکوپ خودم داشتم بعضآ /اول از گل سرسبد تلسکوپ های اماتوری و رصدی یعنی دابسونی شروع می کنم /دابسونی 8 اینچ اسکای واچر که از لحاظ قیمت و توان رصد بهترین در رنج خودش.
عکس سیاره های مشتری و زحل رو که خودم گرفتم . 4 عکس دیگر هم جزئیاتی که قابل رصد هستش با این تلسکوپ .

[ATTACH=CONFIG]2009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2010[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2011[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2012[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2013[/ATTACH]
دوست عزیز ممکنه دوربین عکاسی و نوع عکسبرداری رو هم توضیح بدین من با رنگ سیارات مشکل دارم حتی تو تلسکوپ هم زحل سفید درخشان ولی تو عکس شما حتی حلقه هاشم رنگ متمایز دارن !
پاسخ