شهاب باران رو دیدید.
دیشب شهاب باران رو دیدید! وای که چقدر زیبا و قشنگ بود من که خیلی حال کردم. واقعا که زیبا بود من که دفعه ی اولم بود این شهاب باران رو می دیدم برام خیلی جذاب بود!(البته حیف که من نتونستم بیشتر ببینم)
دیشب حدود یک ساعت و نیم حدود ۱۵ کیلومتری بیرون از شهر(خوبی شهر های کوچک همینه دیگه! تا یک کم از شهر می آی بیرون هوا میشه مطلقا تاریک) به آسمون خیره شده بودم(البته رفته بودم تو یک ده که یه خونه ی متروکه هم اونجا داریم.)( از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱) واقعا عجب آسمون عجیب و در عین حال زیبایی داریم. یه وقتایی می شد در یک دقیقه ۳-۴ تا یا ۵ تا شهاب تو آسمون پدیدار می شد و یه وقتایی هم می شد که می بایست ۱۰ دقیقه یا بیشتر منتظر بشینم به امید یک شهاب دیگه! البته بعد از ساعت ۱۱ اومدم خونه یه مقداری تو خونه کارم رو ادامه دادم ولی دیگه خیلی نشد.
ولی در کل خیلی باحال بود مخصوصا این که اولین بارم بود که داشتم یک شهاب باران رو میدیدم!
من پیشنهاد می کنم که همه بیاید و گزارش های رصد شهاب باران برساووشی خودتون رو بنویسید!
ممنون
برای بزرگ شدن اول باید کوچک بودن را تجربه کرد!
پاسخ
سلام خوشحالم که خیلی خوب بارش برساوشی رو دیدی Big Grin من خیلی دقیق از ساعتش اطلاع نداشتم اونطور که تو سایت دیدم اوج بارش رو ساعت 2 به بعد نوشته بود منم رفتم پشت بوم اما نور شهر و غبار و حتی ساختمونا مانع دید خوبم بودن. منم تا ساعت 4 موندم اما شاید جمعا 20 تا شهاب دیدم که یکیشون مححححححححححششششششششر بود.....چطوری میشه بهترین زمان رصد رو فهمید؟‌این دفعه میخوام برم خارج شهر توی کوه...
پاسخ
واقعا که جالب بود . من تویه رصد خونه نیاسر کاشان بودم و در 2 ساعت 119 تا شهاب شمردم.
کسایی که دیشب را از دست دادن حتما یه فکری به حال امشب بکنن.
آسمون منتظر شماست.
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
من هم دیشب به شهر سردشت از توابع دزفول رفتم البته با دو نفر از دوستان. از ساعت 23 تا ساعت 4:15 تعداد 130 شهاب دیدم که البته امیدوارم عکسهای زیبایی گرفته باشم
پاسخ
سلام
البته ببخشید من صفحه بارش شهابی رو ندیدم و این مطلبو ابتدا در گزارش رصدی گذاشتم.
من برای اولین بار در یک اردوی رصدی شرکت کردم
این اردو در رباط شاه عباسی روستای مزینان سبزوار - زادگاه دکتر علی شریعتی و به همت آقای سعید علی آبادی و از طرف آموزش و پرورش بخش خوشاب سبزوار در شب دوشنبه (از شساعت 10 شب تا 4 صبح دوشنبه) برگزار گردید. در این
رصد بیش از 63 نفر مستقیما و چندین نفر به طور جداگانه شرکت کردند. علاوه بر رصد بارش شهابی مطالبی در مورد ستاره شناسی گفته شد و نیز رصد مشتری و مریخ و اورانوس و کهکشان امراه المسلسله و چندین سحابی در دستور کار بود.
از زحمات جناب علی آبادی عضو انجمن ستاره شناسی ایران کمال تشکر و قدردانی را دارم
--شنوایی
پاسخ
سلام...
منم با وجود اینکه توی شهر بودم ( مشهد ) و نور اصلا اجازه نمیداد ولی از ساعت تقریبا 12 تا 2 تونستم 20 تا 25شهاب رو ببینم که یکی دوتاشون واقعا عالی و پر نور بودن....
موفق باشید...
هیچگاه فکر نکنم که خداوند دنیا را به بازی آفریده باشد
مهدی رنجبر http://mehdiranjbar.ir
پاسخ
من 9تا شهاب دیدم شب بسیار خوبی داشتم. خیلی شانس آوردم نه هوا ابری بود ونه نور مزاحم مهتاب اعصابمو بهم می ریخت.
شب گرچه تیره وتاراست ولی محفل تمام آرزوها وخوابهای روشن وامیدهای فروغین به طلوعی دیگراست.
پاسخ
سلام
متاسفانه من رفتم مشهد اون هم بعنوان اردوی بسیج نخبگان ( طرح ولایت ) . اما چه نخبه ای چه کشکی . ما رو حسابی الاف کردن ده روز تمام از همه چیز دور بودیم . می خواستم شهاب بارون ببینم اما نشد . چرا ؟
آخه ما اونجا فقط 3 ساعت می خوابیدیم و انواع سخنرانی ها و کلاس ها رو داشتیم . صبح 21 مرداد که پا شدم واسه نماز ( نماز ها جماعت بود ) هوا یخ بود و من هم که بچه ی 50 درجه بودم و بدنم عادت نداشت و حسابی هم خوابم میومد . فقط تونستم برساوش رو واسه 30 ثانیه ببینم . ولی نشد که شهابی ببینم . عجب شانس گندی دارم .
پاسخ
اشکالی نداره .
پیش می یاد دیگه
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ