جا به جا کردن !
سلام
به نظر شما اگر ما این تکنولوژی رو داشتیم که می توانستیم محل قرار گیری سیارات را جابجا می کردیم و سیاره مشتری رو به مدار کنونی عطارد نقل مکان می دادیم.
چه اتفاقی برای غول گازی ما می افتاد.

پاسخ
اگر با همین سرعتی که الان در مدار خودش داره به دور خورشید میگرده در مدار عطارد هم با همین سرعت حرکت کنه مسلما به داخل خورشید کشیده میشه.فکر میکنم جاذبه بیشتری هم بر منظومه حاکم بشه و سیارات کم کم به خورشید نزدیک تر شن.البته اگه با همین سرعتی سیارات الان دارن به دور خورشید بگردن. :mrgreen: Arrow
پاسخ
آیا دلیلی هم برای جذب شدن مشتری توسط خورشید دارید؟
(لطف کنید عوارض این کار رو فعلا برای مشتری شرح بدید و در پست های بعدی برای سیارات دیگر هم توضیح می دهیم و مطلب می نویسیم)

پاسخ
به نظر شما سرعت مداری عطارد بیشتره و یا مشتری؟

پاسخ
سرعت مداری عطارد برای نجات خودش از دام خورشید بیشتره.
اگر گرانش خورشید و مشتری بیشتره بشه هم دیگه رو جذب میکنن.که نیاز به جاذبه بالا هست.مثل سیاهچاله ها .
پاسخ
اگه مشتری توسط خورشید جذب بشه!
چه اتفاقی فقط برای خورشید و مشتری می افتد!
صرف نظر از سیارات دیگر!

پاسخ
همون طور که گفتم اگه با سرعتی که الان داره تو مدار خودش تو مدار عطارد حرکت کنه به داخل خورشید فرو میره.فکر دیگه ای که میکنم اینکه میدان مغناطیسی قوی تری میخواد چون اولین سیاره ای که باد ها روش اثر میزارن.به احتمال زیاد هم قمرهاش به طرف خورشید کشیده میشن
پاسخ
به نظر شما آیا توسط خورشید بلعیده می شود!

پاسخ
بلعیده نمیشه.چون بزرگتره و به قول معروف زورش بیشتره.بلکه مشتری و اقمارش خورده میشن.البته بازم بگم که این بستگی به سرعت مشتری در مدار داره.اگه که باسرعت الانش بره بلعیده میشه اگر نه بیشتر خوب بلعیده نمیشه.و اقمارش بلعیده میشن که اگه سرعت اقمار هم بیشتر بشه مشکلی به وجود نمیاد
پاسخ
اگه مشتری خورده بشه!
چه اتفاقی برای خود مشتری و خورشید می افتد!

پاسخ