فروردین 1384
سلام بچه ها :roll:
من این چند روز باقی مانده به شروع شدن سربازی Cry بدجوری دارم به این آسمون که واقعا دوستش دارم نگاه میکنم. البته به یه چشم 6 اینچی.!!! 17 فروردین ساعت 21 رصد خودمو آغاز کردم و با رصد دنباله دار ماخولز ( واقعا کم نور شده ). این دنباله دار رو بعد از 10 دقیقه توانستم نگاه کنم. بعاز اینکه ازش سیر شدم رفتم به دنباله رصد M51 دوست قدیمی خودم از سال 75 تا حالا دارم نگاهش میکنم. بعد از M51 نوبت به رصد مشتری و زحل البته شکاف کاسینی بود...وای خدای من چقدر باحال بود شکاف کاسینی ( کلید کاسینی )....بالاخره رصد امشب هم تموم شد و رفتم خونه البته از بالا پشت بام....................
روز 18 فروردین هم دوباره رفتم به رصد این بار هم خدا خواست و آسمون صاف بود و حد قدر در حدود 5 که البته قابل قبول است. اول رفت سراغ عزیز دلم M65 و M66 واقعا این دوتا انگار با هم قهر هستن با یه چشمی 12.5 میلیمتری رصد می کردم. بعد از اینها نوبت سیارک پالاس رسید که در نزدیکی M99 قرار داشت این سیارک هم از قدر +7.3 بود و به راتی حتی با منظره یاب هم قابل دیدن است. سپس به سراغ رصد M98 و M100 رفتم که به سختی دیده می شدند. مشتری هم در یه گوشه آسمون خیلی سوس سو می کرد تا اینکه به سراغش رفتم و اونو با چهار قمرش دیدم البته با چشمی 7.5 میلیمتری واقعا زیبا بود. یه سری هم دوباره به شکاف کاسینی زدیم و اما این بار زیاد خوب نبود چون نزدیک افق قرار داشت. بالاخره این رصد هم تمام شد و ساعت 2 صبح اومدم پایین وشروع کردم به نوشتن .......... :oops: Cry
ممنونم از اینکه این رصد و خوندید
خسرو جعفری زاده ( منجم همیشه دیوانه )
پاسخ
vaghan khosh be hale bachahaye shahrestan ke hade ghadr e poshtebuneshun 5
man ke hasrate hamchin asemune dar balaye sar am, munde albate rasad ziad dashtam zire asemane gahadr e bala vale aruze daram ye ruze khunam dar mantaghe e bashe ke asemunesh enjure bashe
by
پاسخ
سلام. هردو مطلب رو خوندم.اما اول جواب مطلب دومی رو میدم.argin20200 اگر به خاطر آلودگی شهرتان ناراحت هستید باید بگم شما به جای داشتن هوای پاک خیلی از امکانات دیگه رو دارید. مثل رصد خونه ها یا تشکل های علمی و...اما هوای شهر ما پاک است و البته خیلی هم دوستش دارم.اما هیچ کدوم از اون امکانات رو نداره Cry :oops: حالا کدوم بهتره؟
اما مطلب دوم.آقای جعفری زاده ناراحتی شما دلیل خوبی نداره چون انسانهایی که چیزی رو دوست دارن هیچ چیز مانع جدایی اونها نمیشه و انسان های فعالی مثل شما نباید نگران یا ناراحت باشن.سربازی هم یکی از آن دوران شیرینی هست که باید بگذره.موفق باشید. :wink:
ببخشید با یک سال تاخیر جواب دادم.مطلب رو مطالعه نکرده بودم.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان