مکانیکی یا دیجیتال
سلام.1-ممکنه راهنماییم کنید که برای شروع عکاسی دیجیتال بهتره یا مکانیکی.

2-لطفا یک منبع برای دوربین های مکانیکی به من معرفی کنیدیا خودتون یک اطلاعاتی به من بدید.
متشکرم
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
دوست عزیز
موضوعی که فرمودید بستگی به هدف شما از عکاسی داره ( عکاسی از طبیعت ، رد ستارگان ، عمق آسمان و ... )
و همچنین بودجه و .....
پاسخ
من می خواهم بیشتر عکس های تریس یا نقطه ای بندازم.درجریان قیمت ها هم هستم.جدا از بحث قیمت چه مزیت ها و چه رضیلت هایی داره؟یک سری اطلاعات هم اگه ممکنه راجع به مکانیکی ها به من بدید.(مدل ها ی مختلف و...)
پاسخ
با دوربین دیجیتال فقط می تونید از ماه عکس بگیرید و من گرفتم با تلسکوپ
اما برای عکس گرفتن از اجرام عمقی آسمان به یک دوربین نگاتیوی دارید که درجه دیافراگم اون قابل تنظیم باشه ، در واقع در این جور عکاسی ها نوردهی دوربین مهم است و موتور ردیاب تلسکوپ ، شما می تونید از دوربین های زنیت استفاده کنید بویژه برای تلسکوپ های تال
پاسخ
abadanastr نوشته: با دوربین دیجیتال فقط می تونید از ماه عکس بگیرید و من گرفتم با تلسکوپ
اما برای عکس گرفتن از اجرام عمقی آسمان به یک دوربین نگاتیوی دارید که درجه دیافراگم اون قابل تنظیم باشه ، در واقع در این جور عکاسی ها نوردهی دوربین مهم است و موتور ردیاب تلسکوپ ، شما می تونید از دوربین های زنیت استفاده کنید بویژه برای تلسکوپ های تال
با دوربین های دیجیتال هم میشه انواع عکاسی رو انجام داد
------------------
اصولا دوربین های مکانیکی به دوربین هایی گفته میشه که در اونها از نگاتیو استفاده بشه و مراحل بصورت دستی انجام بشه و دیجیتال ها هم عکس رو بصورد دیجیتالی ثبت می کنند
در بعضی از دوربین های آنالوگ ( مکانیکی ) شما می تونید دریچه دوربین رو برای مدت زمان نامحدود باز نگه دارید و با تجمع نور ستارگان کم نور اونها رو با روشنایی بیشتری ثبت کنید ...
پاسخ
ممنون حالا منبعی برای معرفی کامل این دوربین های مکانیکی وجود داره.مثلا خود سایت زنیت؟
پاسخ
Afshin Mardani نوشته:
abadanastr نوشته: با دوربین دیجیتال فقط می تونید از ماه عکس بگیرید و من گرفتم با تلسکوپ
با دوربین های دیجیتال هم میشه انواع عکاسی رو انجام داد
------------------
اصولا دوربین های مکانیکی به دوربین هایی گفته میشه که در اونها از نگاتیو استفاده بشه و مراحل بصورت دستی انجام بشه و دیجیتال ها هم عکس رو بصورد دیجیتالی ثبت می کنند
در بعضی از دوربین های آنالوگ ( مکانیکی ) شما می تونید دریچه دوربین رو برای مدت زمان نامحدود باز نگه دارید و با تجمع نور ستارگان کم نور اونها رو با روشنایی بیشتری ثبت کنید ...

خوشحال میشم بدونم چطوری میشه از سحابی ها با دوربین دیجیتالی عکس گرفت یا از رد ستارگان !!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[عکس: 1234610835.jpg]

عکس که از مقارنه ماه و زهره گرفتم
پاسخ
عکاسی از رد ستارگان یا اجرام کم نور بسته به این است که دوربین دیجیتال شما بتواند برای مدت مشخصی نوردهی انجام دهد ..... و چنین دوربین هایی نیز زیاد است
--------
برای دوربین ها مکانیکی بهتره یه سری به بازارهای تهران یا شیراز بزنید ...
پاسخ
من یه دوربین دیجیتال سونی w130 اگه توضیح بدین چطور می تونم این کار رو بکنم ممنون میشم
پاسخ
abadanastr نوشته: من یه دوربین دیجیتال سونی w130 اگه توضیح بدین چطور می تونم این کار رو بکنم ممنون میشم
با این نوع دوربین ها تنها کاری که می توانید انجام دهید عکاسی از پشت لنز تلسکوپ یا دوربین دوچشمی است ، آن هم از ماه و خورشید .
دوربین های قابل استفاده باید بتوانند مدت زمانی شاتر خود را باز نگه دارند .
دوربین های canon مدل EOS 40D ، EoS30D و امثال آن عالی هستند
http://www.iranoptic.ir/camera.htm
پاسخ