روز و هفته جهانی ستاره شناسی 1388
یکی از رویدادهای بسیار مهم در هر سال برای ستاره شاناسان، هفته و روز ستاره شناسی است. در این مدت زمان علاقه مندان تمامی اطلاعات خود را در اختیار عموم مردم خواهند گذاشت. اما امسال که سال جهانی ستاره شناسی است، این برنامه ها با شور و شوق بسیار خوبی برگزار خواهد شد. اکر شما برنامه ای دارید اعلام کنید که در این بخش تالار همگان مشاهده کنند.
پاسخ
به شخصه فکر می کنم اگه به جای اینهمه طرح های رنگارنگ همین روزنجوم :mrgreen: ببخشید(ستاره شناسی )رودرست ووسیع وحیرت انگیزو جالب برگزارکنیم وهمه ی انرژی مونوصرف همون کنیم بیشترجواب میده!چون مردم کشور ماهنوزتوهمون فازنجوم چیست موندن چه برسه به نجوموکودکان ونجوم وآثاره زمینی ونجوم وبانوان و...بذارن مااول مفهوم آسمون روهمگانی کنیم ,بعد برن سراغ سوژه های فرعی نجوم!!!!!!!! :? :?
پاسخ
من تعجب می کنم که می گویید پروژه های سال جهانی فرعی هستند.
پروژه ها طوری طراحی شدند که اگر فردی سطح دانش آن از ستاره شناسی صفر باشد بعد از اتمام این پروژه ها می تواند نجوم تدریس کند.
پاسخ
به شرطی که همشون به شلی صدساعت نجوم نباشند که این هم همون همگانی کردن اولیه رو میخواد!!!!!!!! :x
پاسخ
کیفیت برگزاری پروژه ها متفاوته!
اما برنامه ها واقعا کاملا!
پاسخ
بااین سرمایه گذاری کم وهمینطورم تجربه ی کم ایران اینی که میگی غیرممکنه!!مگه نه ؟نبایدازحقیقت فرار کرد!ماتازه15ساله که نجوم روبه طورجدی درکشورشروع کردیم. :winkتمام این طرح ها برای کشورایی مناسبه که تجربه ی نجومشون بیشتروقویتره:
پاسخ
تازه به اصطلاح100ساعت نجوم یکی ازقویترین پروژه هامون بود؟؟!!!! :?
پاسخ
تجربه کم نجوم ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا تاریخ نجوم رو مطالعه بکنید.
انیشتین راجع به پروفسور حسابی گفته:
زمانی که اجداد ما در اروپا هم دیگر رو می خوردند
اجداد حسابی در رصد خانه مراغه کار علمی می کردند.
پاسخ
تاریخی که گذشتودرضمن بین اون همه درخشندگی یه عقب موندگی چند ده ساله ایجادشد!!!!درضمن مادرموردنجوم آماتوری صحبت میکنیم ورواج نگاه علمی مردم به آسمون ,نه نجوم حرفه ای؟! :!:
پاسخ
درسته که در بحث هوا و فضا عقب افتادیم
اما در نجوم و اختر شناسی بهترین اساتید دنیا ایرانی هستند و بهترین منجم ها رو در کشورمون داریم.
در بحث هم رصد و رویت هلال رکورد دار هستند.
پاسخ