علت حرکت سیارات
سلام
علت چرخش سیارات به دور خود و به دور خورشید چیست؟
پاسخ
جواب این سوال شما به زمان تولد یک ستاره بر می گرده.ازدل یک سحابی.
ببینید با انفجار یک ابر نواختر شوکی به سحابی وارد میشه و سحابی شروع به گردش به دور خودش می کنه و به این صورت متراکم میشه تا حدی که بتونه یک ستاره رو تشکیل بده و تقریبا در همون مراحل سیاره ها بوجود میان که انها هم به دور خورشید گردش میکنند.
همین اتفاق در مقیاس کوچکتر برای سیاره ها و قمر هاشون نیز اتفاق می افته.
ولی علت حرکت سیاره ای به دور خودش رو من هم به طور دقیق نمی دونم. Tongue
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
kastor va polux نوشته: جواب این سوال شما به زمان تولد یک ستاره بر می گرده.ازدل یک سحابی.
ببینید با انفجار یک ابر نواختر شوکی به سحابی وارد میشه و سحابی شروع به گردش به دور خودش می کنه و به این صورت متراکم میشه تا حدی که بتونه یک ستاره رو تشکیل بده و تقریبا در همون مراحل سیاره ها بوجود میان که انها هم به دور خورشید گردش میکنند.

من فکر می کردم که شاید دلیل دیگری داشته باشد.
خود ابر نو اختر چگونه بوجود آمده!
در ضمن من فکر کنم انفجار ابر نو اختر سحابی رو متلاشی می کنه!
نه اینکه آن را به قدری فشرده بکنه که تبدیل به ستاره بشه!
در ضمن سیارات از مرحله سحابی تا سیاره کامل شدند چندین میلیارد سال زمان نیاز دارند.
در این چند میلیارد سال مسلما انقدر تغیرات بر روی این سیاره اعمال می شود که دیگر نشعشعات انفجار ابر نو اختر در چند میلیون یا میلیارد سال پیش بی تاثیر می شود.
پاسخ
iya نوشته:
kastor va polux نوشته: جواب این سوال شما به زمان تولد یک ستاره بر می گرده.ازدل یک سحابی.

من فکر می کردم که شاید دلیل دیگری داشته باشد.
خود ابر نو اختر چگونه بوجود آمده!
در ضمن من فکر کنم انفجار ابر نو اختر سحابی رو متلاشی می کنه!
نه اینکه آن را به قدری فشرده بکنه که تبدیل به ستاره بشه!
در ضمن سیارات از مرحله سحابی تا سیاره کامل شدند چندین میلیارد سال زمان نیاز دارند.
در این چند میلیارد سال مسلما انقدر تغیرات بر روی این سیاره اعمال می شود که دیگر نشعشعات انفجار ابر نو اختر در چند میلیون یا میلیارد سال پیش بی تاثیر می شود.

اجازه بدید سوالاتون رو به ترتیب جواب بدم:
1-ابر نو اختر ها هم ستاره هایی هستند که جرم خیلی زیادی دارند و با انفجار از بین می روند در واقع مرگ یک ستاره می تونه باعث تولد ستاره ی دیگه ای بشه اما اینکه اولین ستاره در دنیا چجوری بوجود اومد رو خودم هم دقیق نمی دونم
2-انفجار ابر نو اختری اثر تراکم رو در همون سحابی که درش قرار داره نمی زاره در یک سحابی با فاصله ی قابل توجه.در واقع انر ژی حاصل از این انفجار تلنگری به یک سحابی می زنه و این باعث تراکم اون میشه
3-بله شما درست می گید.ابر نو اختر ستاره رو بوجود نمیاره بلکه فقط باعث تحریک سحابی میشه وسحابی در طی چند میلیون سال ستاره رو بوجود می اره و زمانی که طول می کشه نقصی توی این توضیح بوجود نمی اره
وابر نو اختر تنها اثری که داره همان چند میلیون سال قبل از تولید ستاره هست.

پاسخ
انفجار ابر نو اختر باعث انقباظ گازها می شه نه تراکم آنها
پاسخ
]چرا انقباض؟
پاسخ
کسی از دوستان می دونه چرا سیاره ها دور خودشون می چرخن
پاسخ
چون که گازهای خود ستاره و سحابی های اطراف رو پراکنده می کند.
پاسخ
و این سحابی ها از اون ابر نو اختر دورند تا حدی که گازشون پراکنده نشه.
پاسخ
پس اگه دوره چه تاثیری روی تشکیل ستاره های دیگه داره؟
من بالاخره نفهمیدم ابر نو اختر چه ربطی به حرکت سیارات داره!
یعنی این سایت یه مدیر نداره که بیاد جواب ما رو بده؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان