واقعا چرانجوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من این سوژه روایجاد کردم چون خیلی مشتاق بودم بدونم هرکدام از افراد درون این تالارواقعا چرا به نجوم علاقه دارند چون این اواخرزیاد از من سوال میشود که نجوم که هیچ فایده ای براتون نداره چرااینقدر دوسش دارین؟!!!من جز حس خودم نسبت به آسمون چیزه دیگه ای نداشتم که براشون بگم! Sad ولی اگه شمادوستان هم دلیل اصلیشو بهم بگید شایدازاین به بعددلایل بیشتری داشته باشم.به خصوص درروز نجوم این سوالات خیلی برام مشکل ساز شدند؟!!!!!!! Cry
پاسخ
سلام دوست عزيز
البته ما همه در اين درد مشترك هستيم . چون كسايي كه چشم به آسمون ندارند، فقط زمين كوچولو و آدماي كوچولوتر ميبينند! و نميتونند تصور كنند كه بالاي سرشون چه عظمتي هست و اونا ازش غافلند. راستش توضيح دادن به اين آدما زيادم جواب نميده چون كسي كه ديد كل نگري نداشته باشه و درك نكنه كه نجوم چقدر مهم و زيباست با هيچ دليل و منطقي قانع نميشه.
البته خود من به دليل همون ديد كل نگري كه گفتم از بچگي عشق نجوم و كيهان شناسي و البته فلسفه بودم. و اين رو نميشه تغيير داد يعني همون حسي كه شما گفتيد. اين حس كافيه تا مسير زندگي يه نفر تغيير كنه. لازم به توضيح هم نيست، بذار همه نتيجه كارت رو ببينند . خودشون تحسينت خواهند كرد.
دوست آسماني من به همه ثابت كن كه آسماني ها چه فرق بزرگي با آدمهاي معمولي دارن:
آسموني ها بي نهايتند..........
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
در نیابد حال پخته هیچ خام پس سخن کوتاه باید والسلام
----------------------------------------------------------------------------
فقط بگم همانطور که گذشته مال ما ستاره شناس ها بوده ، آینده هم مال ماست
پاسخ
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تو دادم
باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فکر می کنم این بهترین جواب به کسانی که می گند نجوم به چه درد می خوره باشه
پاسخ
سلام
مگه نه این که همه دنبال آرامشند،با نگاه کردن به آسمان می توان به این آرامش دست یافت،چون یکی اززیباترین وپاکترین آفریده های خداست وچه بهترکه وقتی به اون نگاه می کنیم بتونیم تاحدودی بدونیم چی می بینیم وباشناخت بیشتروآگاهی اون رو ببینیم.مگه نه که گفتن«یک ساعت تفکربهترازهفتادسال عبادت است.»
پاسخ
من هم همینا رومیگم Big Grin ولی یه جوابه خیلی خیلی تاثیرگذار لازم دارم!!!!!؟؟؟؟؟؟ Big Grin
پاسخ
بگیم برای روشن شدن بخت و اقبال به این علم نیاز داریم Big Grin
و این که اگه یه روز توی فضا گم شدیم راه خونمون رو بلد باشیم :lol: :lol:
پاسخ
متشکرم..... :wink: ولی بدون شوخی کسی کلمه ای ,فرقی نمی کنه به چه زبانی!, برای توضیح این همه معنا وشگفتی سراغ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! :wink: Sad
پاسخ
به نظر من نجوم بهترين چيزيه كه بتونه قدر خدا رو به ما نشون بده و به اين ترتيب ايمانمون رو به خدا بيشر كنه
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
دوستان گرامی
به نظر من، نمی توان افراد را توجیح کرد که چیزی خوبه یا بده!
مخصوصا راجع به نجوم.
اما به آنها بگید که نجوم یک شاخه از فیزیک!
نجوم یه علمه!
نجوم یه تفریح مناسبه!
نجوم همه زندگی ماست!
البته سعی کنید از کلمه ستاره شناسی بیشتر استفاده کنید.!

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان