تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!!
سلام.
من قصد دارم که مطالبم رو از دیدگاه شخصی بیان کنم .البته بر پایه علم و انچه وجود داره. نه حدس وگمان. من مقاله تکرار سرنوشت شوم جهان و همینطورنظراتowlو آقای شیرمردی رو خوندم.نظرم رو میگم شاید به نظرتون ربطی به موضوع نداشته باشه یا اینکه افکارم و دانسته هام کودکانه به نظر بیان.چون قبلاً یکی از دوستان لطف فرمودند و پرونده کودکانه بودن دانسته های منو باز کردن.البته در بخش نسبیت!!
آقای شیرمردی زمانی هرکسی حرف تازه ای میزد اونو دیوونه و...می نامیدند و با گفتن حرفهاش که بعداً هم درست بودنش اثبات میشد شخصیت خودش رو در بین مردم از دست میداد اما اون دوره تموم شده و از حرفهای تازه استقبال میشه و به جای صادر کردن حکم اعدام در بارش به بحث و گفتگو مینشینند.اما متاسفانه هنوز توی ایران اون طرز فکر قدیمی وجود داره من خودم به عینه دیدم و شخصاً بارها همون لقب رو به من نسبت دادن. اما معنی حرفم طرفداری کامل از نوشته های شما نیست من بیشتر سوالاتم رو تونستم در قالب یک سوال جمع کنم. و خوشحال میشم شما و بچه های دیگه دربارش نظرتونو بگید. درضمن تا با گفته های شما در مراحل اولیه مخالفت نشه به نتیجه صحیح دست پیدا نمی کنیم. اینو مطمئن باشید.

و طبق نظریه هندسه کروی به نقطه آغاز بازگشته و دوباره مهبانگ رخ داده و جهان از نو شکل گرفته و باز هم به نقطه آغازین خود بازگشته و دوباره مهبانگ و در یک سیکل منظم تکرار می شود،
در مورد هندسه کروی که صحبت های owlرو تایید میکنم.ما از هندسه ای استفاده میکنیم که تقارن کروی داره نه اینکه کروی هست و نیاز به توضیح بیشتر نیست چون قبلاًً داده شده. اما در مورد اینکه مهبانگ دارای چرخه ای هست که مدام تکرار میشه من کاملاً مخالفم.چون اونوقت پایانی برای جهان نمیتونیم در نظر بگیریم.دقت کنید برای جهان نه صرفاً زندگی خودمون!! وقتی صحبت ازسرنوشت جهان میشه من تمام جوانب رو در نظر میگیرم. البته نمیخوام همه مسائل رو با هم قاطی کنم نه. گفتم که نظر شخصی من اینه.
شما معتقدی که مهبانگ دارای سیکل منظمی هست که تکرار میشه...در صورتی که بارها در کتاب قرآن مجید از واقعه ای صحبت به میون اومده که مستقیم اشاره میکنم.(ایرسول ما یاد آور) هنگامی که آفتاب تیره میشود و ستارگان آسمان تاریک شوند و فرو ریزند.سوره تکویر آیات 2و1
(ایرسول ما) یاد کن(قیامت را) هنگامی که آسمان شکافته شود و هنگامی که ستارگان آسمان فرو ریزند.سوره الانفطار آیات 2و1
و من دلیل محکمی برای گفته خودم دارم. برگردیم به عقب زمانی که نظریه های مختلف در مورد تصویری که بشر از جهان داشته.
همه میدونیم که فکر میکردند که زمین مسطحه . در صورتی که در قرآن می فرماید:
خداست آن ذات پاکی که آسمانها را چنانکه می نگرید بیستون بر افراشت آنگاه با کمال قدرت عرش را در خلقت بیاراست و خورشید و ماه را مسخر اراده خود ساخت که هر کدام دروقت خاص (و مدار های معین) بگردش در آیند امر عالم را با نظامی محکم کرد و آیات قدرت را بادلایلی مفصل منظم ساخت شاید بملاقات پروردگار یقین کنند. سوره رعد آیه 2
درسته که اون موقع که فکر میکردن زمین مسطحه امکان استفاده از این آیات نبود اما بعداً انقدر نظریه ها مثل نظریه ارسطو یا همون نظریه زمین مرکزی بطلمیوس و وجود افلاک هشتگانه روی کار اومدن و اونها هم به وسیله نظریه کوپرنیکوس (کشیش لهستانی) که گفت خورشید در مرکز ثابته و زمین و دیگر سیارات در مدارهایی دوارقرار داشتندو آخر هم که با رصد گالیله و قانون جاذبه نیوتن همه چیز مشخص شد.
خب حالا ما به نظرم میتونیم از قرآن کمک بگیریم و به آیاتی که گفتم فکر کنیم.! نمیخوام گفته های خودم رو نظر آخر اعلام کنم.گفتم که دربارش بحث کنیم.
آیا جهان ما به صورت موازی بوده و همه اتفاقات عیناً تکرار می شود؟ با این حرفتون یاد نظریه رشته ها افتادم.جهان های موازی که قبلاً بودن و ممکنه بعداً هم باشن. باید بگم تعداد محدودی این نظریه رو قبول دارن و تعداد بسیاری از دانشمندان هم با حقایق و دلایل علمی ردش کردن. البته هنوز به طور کامل رد نشده پس جای بحث داره...
احتمال دیگر این است پس از آن که سیاه چاله عظیم کل جهان را بلعید و به حداکثر چگالی و دمای موجود در کل انرژی طبیعت رسید منحنی ها را معکوس کرده و گذشت زمان را معکوس کرده(به گذشته بر می گردد) و به جای آن که اجسام را ببلعد آن ها را به بیرون پرتاب می کند و شروع به بسط دادن عالم و گسترش آن می کند.
من با این گفته که جهان اول بسیار چگال بوده و دمای بالایی هم داشته موافقم فقط یه مقدار بیشتر توضیح بدین در مورد گذشت زمان معکوس شده.منظورتون همون چرخه منظمی هست که قبلاً گفتین؟
من هم با OWL در مورد اضافه کردن عکس موافقم منظورتونو بهتر میرسونه
*بیایید خودمون رو به چهارتا فرمول که مشخص نیست در آینده نقض نشوند محدود نکنیم!اما در مورد این گفته شما. هم عقیده نیستم. چون اگه قرار باشه دلمون رو به مثلاً قانون جاذبه خوش نکنیم و قبولش نداشته باشیم خیلی از محاسبات و باور های ما و حتی زندگی الان مابه هم میخوره! مثلاً اینکه بگیم جاذبه در خارج از جو زمین وجود نداره پس رده !چون با استفاده از قوانین جاذبه است که میتونیم ماشین یا انسانها رو به فضا بفرستیم.
با توجه به منحنی های فضا و زمان و خمیدگی های مربوط به خوشان در شرایط خاص، احتمال این نیز وجود دارد که سیاه چاله عظیمی جهان را بلعیده و با توجه به این که جرم آن بسیار زیاد افزایش یافته (کل جهان را در نقطه ای کوچک جمع کنیم!!!) 
کاملاً روبروی گفته بالای شما قرار میگیره. چون خمیدگی فضا-زمان خودش یه نظریه است و با فرمولها اثبات شده.
از شما به خاطر مقاله تکرار سرنوشت شوم جهان تشکر میکنم چون باعث شده که بیشتر فکر کنم و بحث هایی بشه که مسائل بیشتری رو یاد بگیرم.منتظر نظر بقیه دوستان هستم.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ

پیام‌های این موضوع
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 09-25-2008, 10:51 PM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 10-09-2008, 07:46 PM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 10-10-2008, 12:17 AM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 10-16-2008, 01:41 PM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 10-16-2008, 11:07 PM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 10-19-2008, 12:49 AM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط M_Saturn - 10-29-2008, 11:40 AM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط iya - 04-03-2009, 02:38 AM
تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!! - توسط Owl - 04-05-2009, 05:48 PM