تالار گفتگو ستاره‌شناسان
به من کمک کنید G9 canon - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: به من کمک کنید G9 canon (/showthread.php?tid=1438)

به من کمک کنید G9 canon - joseph - 05-10-2010

سلام من تازه عضو شدم..میخواستم یه کم اطلاعات در مورد عکاسی از آسمان شب ؟؟؟
من یه دوربین G9 canon دارم با اون میشه عکاسی کرد؟؟؟؟

به من کمک کنید G9 canon - only orion - 05-10-2010

عکاسی از آسمان شب با عکاسی در روز خیلی فرق میکنه.در این نوع عکاسی دوربینش ما باید قابلیت این رو داشته باشه که شاتر رو تا هر وقت شما بخواین باز نگهداره(سرعت B). به دوربین هایی رو که چنین قابلیتی رو دارند اصطلاحا تک لنز انعکاسی میگن.یا به عبارتی دیگهSLR. با گسترش فناوری دوربین های دیجیتال SLR یا همون DSLR وارد بازار شدند.این دوربین ها کاملا مناسب عکاسی نجومی هستند و قابلیت عکاسی در سرعتB و تعویض لنز رو دارند. شذکت کانن این دوربین ها رو با نام EOS تولید میکنه.هر دوربین EOS یک شماره داره که به همراه حرف D میاد.مثلآ
canon EOS 500D.سری های دورقمی و تک رقمی کانن بسیار بهتر از سری های 3 رقمی هستند.
من از دوربین شما اطلاعی ندارم ولی با توجه به توضیحات بالافکر نکنم با دوربین شما بشه عکاسی نجومی رو به طور جدی انجام داد.

به من کمک کنید G9 canon - New Astronomer - 05-10-2010

سلام

از ماه میشه با دوربینهای معمولی (غیر SLR) عکس گرفت. البته از پشت چشمی تلسکوپ و بروش A Focal، مثل تصویر زیر:

[عکس: afocal1.jpg]

به من کمک کنید G9 canon - joseph - 05-10-2010

only orion نوشته: عکاسی از آسمان شب با عکاسی در روز خیلی فرق میکنه.در این نوع عکاسی دوربینش ما باید قابلیت این رو داشته باشه که شاتر رو تا هر وقت شما بخواین باز نگهداره(سرعت B). به دوربین هایی رو که چنین قابلیتی رو دارند اصطلاحا تک لنز انعکاسی میگن.یا به عبارتی دیگهSLR. با گسترش فناوری دوربین های دیجیتال SLR یا همون DSLR وارد بازار شدند.این دوربین ها کاملا مناسب عکاسی نجومی هستند و قابلیت عکاسی در سرعتB و تعویض لنز رو دارند. شذکت کانن این دوربین ها رو با نام EOS تولید میکنه.هر دوربین EOS یک شماره داره که به همراه حرف D میاد.مثلآ
canon EOS 500D.سری های دورقمی و تک رقمی کانن بسیار بهتر از سری های 3 رقمی هستند.
من از دوربین شما اطلاعی ندارم ولی با توجه به توضیحات بالافکر نکنم با دوربین شما بشه عکاسی نجومی رو به طور جدی انجام داد.
thanks

به من کمک کنید G9 canon - v k - 06-11-2011

با سلام
من هم یه g9 دارم.
همون طور که دوستان اشاره کردند برای عکاسی نجومی احتیاج به دوربینی هست که لنزش برداشته بشه. البته g9 یه جا برای اتصال داره ولی لنزش جدا نمیشه. من میخوام دوربینم رو بدم تعمیرکار کلا لنزش رو خارج کنه! ببینم جواب میده یا نه

به من کمک کنید G9 canon - Regulus - 06-11-2011

ببخشید v k. اگه ممکنه تاپیک هایی که مخاطبشون مدت هاست بهش کاری نداره رو نبش قبر نکنید. :wink:

به من کمک کنید G9 canon - v k - 06-11-2011

Regulus نوشته: ببخشید v k. اگه ممکنه تاپیک هایی که مخاطبشون مدت هاست بهش کاری نداره رو نبش قبر نکنید. :wink:
دوست عزیز با توجه به اینکه این سایت در سرچ گوگل نتایجش اورده میشود. من فکر می کنم که اگر کسی مطلب تازه ای در مورد یه تاپیک قدیمی داره هم اضافه کنه بد نیست. شاید کسی احتیاج داشته باشه یا شاید دوباره مخاطب جذب کنه.
آخه علم نجوم در حد ما هر روز که عوض نمیشه.
در هر صورت چشم از این به بعد بیشتر توجه میکنم :mrgreen: