به من کمک کنید G9 canon
سلام من تازه عضو شدم..میخواستم یه کم اطلاعات در مورد عکاسی از آسمان شب ؟؟؟
من یه دوربین G9 canon دارم با اون میشه عکاسی کرد؟؟؟؟
پاسخ
عکاسی از آسمان شب با عکاسی در روز خیلی فرق میکنه.در این نوع عکاسی دوربینش ما باید قابلیت این رو داشته باشه که شاتر رو تا هر وقت شما بخواین باز نگهداره(سرعت B). به دوربین هایی رو که چنین قابلیتی رو دارند اصطلاحا تک لنز انعکاسی میگن.یا به عبارتی دیگهSLR. با گسترش فناوری دوربین های دیجیتال SLR یا همون DSLR وارد بازار شدند.این دوربین ها کاملا مناسب عکاسی نجومی هستند و قابلیت عکاسی در سرعتB و تعویض لنز رو دارند. شذکت کانن این دوربین ها رو با نام EOS تولید میکنه.هر دوربین EOS یک شماره داره که به همراه حرف D میاد.مثلآ
canon EOS 500D.سری های دورقمی و تک رقمی کانن بسیار بهتر از سری های 3 رقمی هستند.
من از دوربین شما اطلاعی ندارم ولی با توجه به توضیحات بالافکر نکنم با دوربین شما بشه عکاسی نجومی رو به طور جدی انجام داد.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
سلام

از ماه میشه با دوربینهای معمولی (غیر SLR) عکس گرفت. البته از پشت چشمی تلسکوپ و بروش A Focal، مثل تصویر زیر:

[عکس: afocal1.jpg]
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
only orion نوشته: عکاسی از آسمان شب با عکاسی در روز خیلی فرق میکنه.در این نوع عکاسی دوربینش ما باید قابلیت این رو داشته باشه که شاتر رو تا هر وقت شما بخواین باز نگهداره(سرعت B). به دوربین هایی رو که چنین قابلیتی رو دارند اصطلاحا تک لنز انعکاسی میگن.یا به عبارتی دیگهSLR. با گسترش فناوری دوربین های دیجیتال SLR یا همون DSLR وارد بازار شدند.این دوربین ها کاملا مناسب عکاسی نجومی هستند و قابلیت عکاسی در سرعتB و تعویض لنز رو دارند. شذکت کانن این دوربین ها رو با نام EOS تولید میکنه.هر دوربین EOS یک شماره داره که به همراه حرف D میاد.مثلآ
canon EOS 500D.سری های دورقمی و تک رقمی کانن بسیار بهتر از سری های 3 رقمی هستند.
من از دوربین شما اطلاعی ندارم ولی با توجه به توضیحات بالافکر نکنم با دوربین شما بشه عکاسی نجومی رو به طور جدی انجام داد.
thanks
پاسخ
با سلام
من هم یه g9 دارم.
همون طور که دوستان اشاره کردند برای عکاسی نجومی احتیاج به دوربینی هست که لنزش برداشته بشه. البته g9 یه جا برای اتصال داره ولی لنزش جدا نمیشه. من میخوام دوربینم رو بدم تعمیرکار کلا لنزش رو خارج کنه! ببینم جواب میده یا نه
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
ببخشید v k. اگه ممکنه تاپیک هایی که مخاطبشون مدت هاست بهش کاری نداره رو نبش قبر نکنید. :wink:
پاسخ
Regulus نوشته: ببخشید v k. اگه ممکنه تاپیک هایی که مخاطبشون مدت هاست بهش کاری نداره رو نبش قبر نکنید. :wink:
دوست عزیز با توجه به اینکه این سایت در سرچ گوگل نتایجش اورده میشود. من فکر می کنم که اگر کسی مطلب تازه ای در مورد یه تاپیک قدیمی داره هم اضافه کنه بد نیست. شاید کسی احتیاج داشته باشه یا شاید دوباره مخاطب جذب کنه.
آخه علم نجوم در حد ما هر روز که عوض نمیشه.
در هر صورت چشم از این به بعد بیشتر توجه میکنم :mrgreen:
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ