تالار گفتگو ستاره‌شناسان
تلويزيون و شايعه - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: تلويزيون و شايعه (/showthread.php?tid=1597)

صفحات 1 2 3 4

تلويزيون و شايعه - yperseusy - 07-28-2010

امروز يك اتفاق عجيت افتاد داستان بزرگ شدن مريخ رو كه ميدونيد حالا اين داستان به صداوسيما هم رسيد و در شبكه ي تهران و در برنامه ي گوي طلايي اين شايعه شكل خبر به خودش گرفت و حال اين فكر به ذهن من ميرسه كه آخر چرا بايد تو چنين برنامه اي كه مخاطب فراون داره بدون تحقيق يك چنين خبري پخش بشه ديگه واقعا آخرشه نميدونم بايد چي بگم.؟! :oops: Cry

تلويزيون و شايعه - ORION-M42 - 07-28-2010

Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

ماکه تو اصفهانیم از تهران خبرنداریم
ولی تمام اینها فقط فقر خبرنگار علمیه این باعث تاسف که حالا که نجوم یکمی تو مملکت دوباره پا گرفته کسانی که میخواهند این راهو تازه شروع کنند به قولی با این کج فهمی های علمی راه رو اشتباه برن

این وظیفه ما و انجمنهایی مانند انجمن نجوم تهران و اصفهان و انجمن نجوم آماتوری ایران و .... است که باید جلو این اتفاقات رو بگیریم و اطلاع رسانی درست بکنیم .

تلويزيون و شايعه - ehsaan - 07-28-2010

عجب...!
کاش همون موقع زنگ میزدید و بهشون اعتراض میکردید.
برنامه علمی بود؟

تلويزيون و شايعه - New Astronomer - 07-28-2010

ORION-M42 نوشته: این وظیفه ما و انجمنهایی مانند انجمن نجوم تهران و اصفهان و انجمن نجوم آماتوری ایران و .... است که باید جلو این اتفاقات رو بگیریم و اطلاع رسانی درست بکنیم .

من هم دقیقاًً همین نظر رو دارم.

تلويزيون و شايعه - مهمان - 07-28-2010

درود بر شما دوستان

از این موضوعات بسیار دیده شده و وظیفه‌ی کسی یا انچمنی نیست که آن را حل کند. بلکه وظیفه‌ی مدیریت پژوهش صدا و سیما است که آنان نیز در خوابی خوش به سر می برند.
دیگر انجمنها در حد خود تلاش کرده اند که جای تقدیر دارد!!!!!

تلويزيون و شايعه - yperseusy - 07-28-2010

من هم با نظر آقاي جعفري زاده موافقم نبود متخصص در بين ناظران كيفي اين برانامه ها اين ماجرا ها را پديد مي آورد Cry

تلويزيون و شايعه - enduro - 07-29-2010

در پایان خبر منبع رو ذکر نکردن ؟

حتی با کمی تامل در متن این خبر میتوان به شایعه بودن ان پی برد. بزرگ شدن مریخ یا باید از افزایش حجم ان ناشی شود و یا از افزایش جرم ان که هردو برای یک سیاره عجیب به نظر میرسد.

تلويزيون و شايعه - yperseusy - 07-29-2010

جالب اينجاست كه من با چنتا از آشنايان داشتم اين برنامه رو ميديدم تا اين خبر رو شنيدم گفتن چه باحال تو كه اين همه منجم منجم ميكني ميدونستي ؟ تا كه گفتم شايعست گفتن نميدوني يه چيزي از خودت ميگي مگه تلويزيون هم شايعه پخش ميكنه :roll:

تلويزيون و شايعه - Sagittarius - 07-29-2010

ای کاش فقط شایعه پراکنی بود. در یک فیلم مستند نجومی در باره سفر ویجرها که شبکه مثلا علمی 4 نشون داد جمله: Jupiter and its moon Io (مشتری و ماهش آیو) اینطوری ترجمه و توسط دوبلور خونده شد: مشتری و قمر I.T.S (آی تی اس) !!!!!!!!!! طرف اومده بود کلمه its رو فکر کرده بود اسم قمر مشتریه.
تازه این یکی رو ببینید تا به عمق فاجعه پی ببرید. این مطلب در صفحه به اصطلاح دانش روزنامه ایران تاریخ سه شنبه 11 اسفند 88 چاپ شده:

تلويزيون و شايعه - astronomer50 - 07-29-2010

:lol: Confusedhock: :lol: Confusedhock: :lol: Confusedhock: :x :x

مگه این شکل ها احساسمو بگه!!!