تلويزيون و شايعه
امروز يك اتفاق عجيت افتاد داستان بزرگ شدن مريخ رو كه ميدونيد حالا اين داستان به صداوسيما هم رسيد و در شبكه ي تهران و در برنامه ي گوي طلايي اين شايعه شكل خبر به خودش گرفت و حال اين فكر به ذهن من ميرسه كه آخر چرا بايد تو چنين برنامه اي كه مخاطب فراون داره بدون تحقيق يك چنين خبري پخش بشه ديگه واقعا آخرشه نميدونم بايد چي بگم.؟! :oops: Cry
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

ماکه تو اصفهانیم از تهران خبرنداریم
ولی تمام اینها فقط فقر خبرنگار علمیه این باعث تاسف که حالا که نجوم یکمی تو مملکت دوباره پا گرفته کسانی که میخواهند این راهو تازه شروع کنند به قولی با این کج فهمی های علمی راه رو اشتباه برن

این وظیفه ما و انجمنهایی مانند انجمن نجوم تهران و اصفهان و انجمن نجوم آماتوری ایران و .... است که باید جلو این اتفاقات رو بگیریم و اطلاع رسانی درست بکنیم .
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
عجب...!
کاش همون موقع زنگ میزدید و بهشون اعتراض میکردید.
برنامه علمی بود؟
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
ORION-M42 نوشته: این وظیفه ما و انجمنهایی مانند انجمن نجوم تهران و اصفهان و انجمن نجوم آماتوری ایران و .... است که باید جلو این اتفاقات رو بگیریم و اطلاع رسانی درست بکنیم .

من هم دقیقاًً همین نظر رو دارم.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
درود بر شما دوستان

از این موضوعات بسیار دیده شده و وظیفه‌ی کسی یا انچمنی نیست که آن را حل کند. بلکه وظیفه‌ی مدیریت پژوهش صدا و سیما است که آنان نیز در خوابی خوش به سر می برند.
دیگر انجمنها در حد خود تلاش کرده اند که جای تقدیر دارد!!!!!
پاسخ
من هم با نظر آقاي جعفري زاده موافقم نبود متخصص در بين ناظران كيفي اين برانامه ها اين ماجرا ها را پديد مي آورد Cry
پاسخ
در پایان خبر منبع رو ذکر نکردن ؟

حتی با کمی تامل در متن این خبر میتوان به شایعه بودن ان پی برد. بزرگ شدن مریخ یا باید از افزایش حجم ان ناشی شود و یا از افزایش جرم ان که هردو برای یک سیاره عجیب به نظر میرسد.
پاسخ
جالب اينجاست كه من با چنتا از آشنايان داشتم اين برنامه رو ميديدم تا اين خبر رو شنيدم گفتن چه باحال تو كه اين همه منجم منجم ميكني ميدونستي ؟ تا كه گفتم شايعست گفتن نميدوني يه چيزي از خودت ميگي مگه تلويزيون هم شايعه پخش ميكنه :roll:
پاسخ
ای کاش فقط شایعه پراکنی بود. در یک فیلم مستند نجومی در باره سفر ویجرها که شبکه مثلا علمی 4 نشون داد جمله: Jupiter and its moon Io (مشتری و ماهش آیو) اینطوری ترجمه و توسط دوبلور خونده شد: مشتری و قمر I.T.S (آی تی اس) !!!!!!!!!! طرف اومده بود کلمه its رو فکر کرده بود اسم قمر مشتریه.
تازه این یکی رو ببینید تا به عمق فاجعه پی ببرید. این مطلب در صفحه به اصطلاح دانش روزنامه ایران تاریخ سه شنبه 11 اسفند 88 چاپ شده:

فایل‌های پیوست
.jpg   Iran Newspaper2.jpg (اندازه 193.43 KB / تعداد دانلود: 65)
چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب .......مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم (سعدی)
www.negarestan.aminus3.com
پاسخ
:lol: Confusedhock: :lol: Confusedhock: :lol: Confusedhock: :x :x

مگه این شکل ها احساسمو بگه!!!
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ

پرش به انجمن: