تالار گفتگو ستاره‌شناسان
بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ (/showthread.php?tid=2204)

صفحات 1 2

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - v k - 01-05-2012

لطفا نظرتون رو درباره بهترين تلسكوپ جهت عكاسي نجومي بنويسيد

شما چي رو پيشنهاد ميكنيد؟ آپوكرومات،ريچي كرتين يا نيوتوني

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - khosro777 - 01-05-2012

درود بر شما

هرکدام از اینها برای کاری هستند. عکاسی اعماق آسمان منظور شما است؟

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - Regulus - 01-06-2012

مطمئنا اپو بهترینه و به همین ترتیبی که نوشتین ریچی کرتین و نیوتونی بعد از اون قرار دارن.
اما مطمئنا اگه قرار باشه قیمت زیاد اپو باعث بشه که نتونین یه پایه خوب با اتو گاید بگیرید بهتره سراغ ریچی و بعد از اون نیوتونی برین.
البته من اگه می خواستم برای عکاسی تلسکوپ بخرم ریچی می گرفتم. نمی دونم چرا ازش خوشم اومده. همینجوری الکی. شاید به بازتابیا تعصب دارم.

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - khosro777 - 01-06-2012

Regulus نوشته: مطمئنا اپو بهترینه و به همین ترتیبی که نوشتین ریچی کرتین و نیوتونی بعد از اون قرار دارن.
اما مطمئنا اگه قرار باشه قیمت زیاد اپو باعث بشه که نتونین یه پایه خوب با اتو گاید بگیرید بهتره سراغ ریچی و بعد از اون نیوتونی برین.
البته من اگه می خواستم برای عکاسی تلسکوپ بخرم ریچی می گرفتم. نمی دونم چرا ازش خوشم اومده. همینجوری الکی. شاید به بازتابیا تعصب دارم.

درود دوست عزیز. اجازه بدهید که ایشان بگویند که برای چه کاری می خواهند... زود توضیح ندهید دوست عزیز Wink

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - MY SKY - 01-06-2012

اپو خیلی بهتره سرعتش دقتش تفکیکش خیلی بهتره

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - v k - 01-10-2012

دقيقا ابتدا بايد ديد براي چه كاري!!!
1.عكاسي اعماق آسمان
2.عكاسي از سيارات

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - only orion - 01-10-2012

v k نوشته: دقيقا ابتدا بايد ديد براي چه كاري!!!
1.عكاسي اعماق آسمان
2.عكاسي از سيارات
اپتیک مناسب برای عکاسی از سیاران و عکاسی دیپ اسکای خیلی با هم فرق دارند.برای سیارات کاسگرین های سلرسترون میتونن خیلی مناسب باشن.فاصله ی کانونی بالای این تلسکوپ ها باعث میشه که خیلی از سوژه های بزرگ و متوسط (از لحاظ اندازه ی ظاهری) در میدان دید جا نگیرند.همچنین این با فاصله ی کانونی بالا و مقر های موجود در ایران خیلی نمی تونید نوردهی بلند مدتی داشته باشید.
برای دیپ اسکای بهترین انتخاب ها ،که قیمتش خیلی بالا نباشه، 110 FLT william یا 120 sky watcher هستند.البته تو رنج پایین تر میشه از megrez 72 و sky watcher 80 هم استفاده های خوبی کرد.

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - v k - 01-12-2012

دوستان آپوکرومات رو با نیوتونی و ریچی مقایسه کنید لطفا:wink:

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - مهدی ناصری - 04-01-2012

من فکر می کنم ریچی کرتین و آپوکرومات خیلی با نیوتنی اختلاف داشته باشند. به نظر من بعد از آپوکرومات و ریچی باید به سراغ اشمیت کاسگرین رفت. البته واقعا دو چیز در انتخاب تلسکوپ مناسب برای عکاسی نجومی وجود دارد: می خواهید از چه سوژه ای بیش تر عکاسی کنید و اینکه چقدر هزینه می کنید.

بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟ - mohammad_reza - 04-01-2012

ریچی کرتین جزو نیوتونی حساب میشه
برای عکاسی این تلسکوپها خیلی باهم فرق داره تلسکوپ اپوکروماتیک برای عکاسی نمای باز بیشتر استفاده میشه ولی با ریچی و اشمیت کاسگرین عکاسی عمقی انجام میدن وهمینطور اقای ناصری گفتن چقدر میخواین هزینه کنین.