بهترين انتخاب براي عكاسي نجومي چيست؟
لطفا نظرتون رو درباره بهترين تلسكوپ جهت عكاسي نجومي بنويسيد

شما چي رو پيشنهاد ميكنيد؟ آپوكرومات،ريچي كرتين يا نيوتوني
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
درود بر شما

هرکدام از اینها برای کاری هستند. عکاسی اعماق آسمان منظور شما است؟
پاسخ
مطمئنا اپو بهترینه و به همین ترتیبی که نوشتین ریچی کرتین و نیوتونی بعد از اون قرار دارن.
اما مطمئنا اگه قرار باشه قیمت زیاد اپو باعث بشه که نتونین یه پایه خوب با اتو گاید بگیرید بهتره سراغ ریچی و بعد از اون نیوتونی برین.
البته من اگه می خواستم برای عکاسی تلسکوپ بخرم ریچی می گرفتم. نمی دونم چرا ازش خوشم اومده. همینجوری الکی. شاید به بازتابیا تعصب دارم.
پاسخ
Regulus نوشته: مطمئنا اپو بهترینه و به همین ترتیبی که نوشتین ریچی کرتین و نیوتونی بعد از اون قرار دارن.
اما مطمئنا اگه قرار باشه قیمت زیاد اپو باعث بشه که نتونین یه پایه خوب با اتو گاید بگیرید بهتره سراغ ریچی و بعد از اون نیوتونی برین.
البته من اگه می خواستم برای عکاسی تلسکوپ بخرم ریچی می گرفتم. نمی دونم چرا ازش خوشم اومده. همینجوری الکی. شاید به بازتابیا تعصب دارم.

درود دوست عزیز. اجازه بدهید که ایشان بگویند که برای چه کاری می خواهند... زود توضیح ندهید دوست عزیز Wink
پاسخ
اپو خیلی بهتره سرعتش دقتش تفکیکش خیلی بهتره
پاسخ
دقيقا ابتدا بايد ديد براي چه كاري!!!
1.عكاسي اعماق آسمان
2.عكاسي از سيارات
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
v k نوشته: دقيقا ابتدا بايد ديد براي چه كاري!!!
1.عكاسي اعماق آسمان
2.عكاسي از سيارات
اپتیک مناسب برای عکاسی از سیاران و عکاسی دیپ اسکای خیلی با هم فرق دارند.برای سیارات کاسگرین های سلرسترون میتونن خیلی مناسب باشن.فاصله ی کانونی بالای این تلسکوپ ها باعث میشه که خیلی از سوژه های بزرگ و متوسط (از لحاظ اندازه ی ظاهری) در میدان دید جا نگیرند.همچنین این با فاصله ی کانونی بالا و مقر های موجود در ایران خیلی نمی تونید نوردهی بلند مدتی داشته باشید.
برای دیپ اسکای بهترین انتخاب ها ،که قیمتش خیلی بالا نباشه، 110 FLT william یا 120 sky watcher هستند.البته تو رنج پایین تر میشه از megrez 72 و sky watcher 80 هم استفاده های خوبی کرد.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
دوستان آپوکرومات رو با نیوتونی و ریچی مقایسه کنید لطفا:wink:
پاسخ
من فکر می کنم ریچی کرتین و آپوکرومات خیلی با نیوتنی اختلاف داشته باشند. به نظر من بعد از آپوکرومات و ریچی باید به سراغ اشمیت کاسگرین رفت. البته واقعا دو چیز در انتخاب تلسکوپ مناسب برای عکاسی نجومی وجود دارد: می خواهید از چه سوژه ای بیش تر عکاسی کنید و اینکه چقدر هزینه می کنید.
پاسخ
ریچی کرتین جزو نیوتونی حساب میشه
برای عکاسی این تلسکوپها خیلی باهم فرق داره تلسکوپ اپوکروماتیک برای عکاسی نمای باز بیشتر استفاده میشه ولی با ریچی و اشمیت کاسگرین عکاسی عمقی انجام میدن وهمینطور اقای ناصری گفتن چقدر میخواین هزینه کنین.
پاسخ