چند مرده حلاجید؟!؟!؟
آقا من که درست سوال رو نفهمیدم ولی اگه با اینه توی دستمون با سرعت نور حرکت کنیمهیچ چیزی توی آینه نمی بینیم چون بنا به گفته آقای افشار پور سرعت نور با c+c خارج نمیشه و همون سرعت قبلیشو دارهو چون یه فاصله ای بین ما و آینه وجود داره اصلا نور به آینه نمی رسه.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
Belder نوشته: آقا من که درست سوال رو نفهمیدم ولی اگه با اینه توی دستمون با سرعت نور حرکت کنیمهیچ چیزی توی آینه نمی بینیم چون بنا به گفته آقای افشار پور سرعت نور با c+c خارج نمیشه و همون سرعت قبلیشو دارهو چون یه فاصله ای بین ما و آینه وجود داره اصلا نور به آینه نمی رسه.

بله من اصلا حواسم نبود !
ممکن است که ما تصویرمون رو توی آینه در دستمون نبینیم چون ممکنه نوری که از ما خارج بشه از خود ما جا بمونه چون باید به آینه برسه و برگرده ! اما من فکر میکنم چون هم ما و هم آینه با یک سرعت حرکت میکنند پس تصویرمون رو میتونیم ببینیم !
از دوستان میخوام اگه پاسخ علمی و قطعی رو میدانند بفرمایند
پاسخ
30 سال. :wink:

10 سال واسه اينكه نور از من به آينه اول برسه.
20 سال هم واسه اينكه تصويرم در آينه اول بتونه تصويرش رو در آينه دوم (در دستم) ببينه.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
منظور virologist اینه که تصویر ما در اینه ای که 10 سال نوری با ما فاصله داره تصویر خودش رو تو آینه ای که در دست ما قرار داره بعد از چند سال می بینه که همون طور که New Astronomer گفته 30 سال طول می کشه
پاسخ
من که گیج شدم !
مگه آینه ای که دست خودمون هست چقدر ازمون فاصله داره !
-------------------
پاسخ
تصویر ما 10 سال طول می کشه تا به آینه ای که در فاصله ده سال نوری از ما قرار داره برسه تو این مرحله تصویری از ما بر روی اینه تشکیل میشه و سوال اینه که این تصویر تشکیل شده که فرض کنیم یه آدمه تصویر خودش رو از آینه ای که تو دست ماست بعد از چند سال می بینه که 10 سال طول میکشه تا تصویرش به آینه ای که تو دست ماست برسه و 10 سال هم طول می کشه تا برگرده و به خودش برسه که با اون 10 سال اول میشه 30 سال.
اینم یه شاهکار هنری از خودم :lol:

فایل‌های پیوست
.jpg   iya2009.jpg (اندازه 8.4 KB / تعداد دانلود: 50)
پاسخ
بابا همون اول این نقاشی رو می کشیدی تا ما بفهمیم چی میگی !!
خداییش خودت پست اول رو بخون ببین چیزی سر در میاری ؟
پاسخ
سلام دوستان-نگفتم جوینده یابنده است-جواب 30 میشه که دوستان گفتن-البته سوال کاملا غیر استاندارده قبول دارم-فقط واسه این بود که یه کم با خودتون کل کل کنید-از همهتون تشکر می کنم Big Grin
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
abadanastro دقیقا همون سوالی رو پرسیدند که تو ذهن من بود.شمارو به خدا یکی این مساله رو با جوابش به طور کاملا واضح و روشن توضیح بده!
پاسخ
skytotelescope نوشته: abadanastro دقیقا همون سوالی رو پرسیدند که تو ذهن من بود.شمارو به خدا یکی این مساله رو با جوابش به طور کاملا واضح و روشن توضیح بده!
از این واضح تر

فایل‌های پیوست
.jpg   iya2009.jpg (اندازه 8.4 KB / تعداد دانلود: 40)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان