تکرار، سرنوشت شوم جهان ما!!!
سلام.
خب همه دنبال پایان هستن!عاقبت جهان! اصلاً مقاله شما هم یک نوع پایان رو برای جهان در نظر گرفته.پایانی که مدام تکرار میشه حالا هر بار به یک صورت!
اینکه قبل از ما هم کسانی زندگی میکردند یک نظریه است...
از اینکه خداوند فرمودند که من چیزهایی میدانم که شما نمیدانید هم میشه چندین برداشت کرد.مثلاً تمایل خدادوستانه ای که به ما داد.اما اینکه میگید بی شک قبل از نسل کنونی نسل هایی بوده اند منظور شما؟؟ ما نمیتونیم قاطعانه تصمیم بگیریم.
به نظر من بهشت و جهنم نمیتونن توی یکی از کهکشانها باشن چون همه میدونیم دنیای باقی دیگه مادی نیست... که اگه بخوایم از دید مقاله شما به اونها هم نگاه کنیم اونها هم دارای سیکل منظم اند. پس نمی تونیم تصور کنیم جهنم از ستارگان باشه .خب این برای من سوال هست و خوشحال میشم جواب بگیرم.
اما اینکه ستارگان به زمین بیافتند منظور شایذ برخورد با زمین باشه که خودتون هم اشاره کردین....
در مورد نظریه ها هم که دیگه فکر نکنم مشکلی باشه.
منتظز نظرات دوستان هستم Smile
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
در رابطه با بحث اینکه بهشت و جهنم دنیای مادی نیستند شما درست می فرمایید.
اما چگونه ممکن است زمین با ستاره ای برخورد کند.
آیا زمین به چند صد کیلومتری آن نریسده، بخار نمی شود؟!

پاسخ
خب شاید نابودی در اثر همین نزدیک شدن زمین به یه ستاره باشه :roll:
پاسخ
با سلام
به نظر شما در هنگام مرگ زمین انسانها می توانند خارج از سیاره زندگی کنند؟

پاسخ
سلام.
خب امکان داره...
اگه تا اون موقع انقدر فناوری پیشرفت کنه که بتونیم به جز زمین در جای دیگه ای زندگی کنیم و در ضمن محل جدید انقدر دور باشه که از برخورد و متلاشی شدن زمین آسیبی بهش نرسه.بله میتونه...
اما شما چرا این سوال رو پرسیدین :?:
پاسخ
خوب پس در روز وعده داده شده (قیامت) فقط زمین نیست که دگرگون می شود.
هم اکنون کهکشان در حال دور شدن از هم هستند.
و به نظر دانشمندان احتمال دارد که این روند معکوس شود و کل جهان در نقطه ای به گرد هم جمع شود.
تنها در این صورت است که بشر دیگر هیچ راه گریزی ندارد و محکوم به نابودی است.
و اگر این چنین شود ( کل جهان دوباره به مرحله آغازین برگردد ) دوباره شرایط مهبانگ به وجود می آید
و احتمال رخ دادن آن بسیار زیاد است.
اما چند سوال؟
در مهبانگ بعدی نیز بشر بوجود می آید؟
در مهبانگ گذشته چه طور؟
آیا گذشتگان ( هر نوع حیات هوشمند ) نتوانسته اند راه گریزی پیدا کنند؟
اگر آنها دارای فن آوری و تکنولوژی بودند، امکان آن نیست که نقشه و اطلاعات اساسی دستگاه ها و کشفیات خود را به هر نوعی به آیندگان برسانند؟

http://www.hupaa.com/page.php?id=3787

این مقاله رو بخونید خوندنش خالی از لطف نیست!

پاسخ
با سلام خدمت کاربران گرامی
این تاپیک در گذشته جزو فعال ترین تاپیک ها بوده!
اما فعلا چند وقتی است که راکد شده!
از شما دوستان می خواهم که مقاله زیر را مطالعه و نظرات خودتون رو در این قسمت پست کنید!
http://www.nightsky.ir/content/view/553/39/

پاسخ
من با این نظریه موافقم که قبل از ما جهانی وجود داشته و جهان ما از انبساط باز می ایسته و نیروی قوی گرانش دنیا رو منقبض میکنه.
پاسخ
بسم لله الرحمن الرحیم
الحمدولله رب العالمین

آیا العالمین منظور همان جهان هاست ؟؟
یا چیزی دیگر و اگر مادی و معنوی بود چرا العالمین (جمع/بیش از دو) ؟
شاید منظور جهان هایی باشد که فرضیات من و جناب شیرمردی بهش اشاره کردیم !!
پاسخ
Star نوشته: با سلام

در جواب به نکات و سوالات کامل شما دوست گرامی چند سوال و نکته را مطرح می کنم.
چرا جهان باید به پایان برسد؟
آیا پایانی که در قرآن کریم از آن یاد شده نمی تواند پایان سیکل کنونی مهبانگ باشد؟(پایانی برای یک آغاز)
آفتاب تاریک می گردد! با مرگ خورشید این اتفاق رخ میدهد!( بعد از درخششی که 1000 بار بیشتر از زمان کنونی بوده نور آن کم کم ، کم می شود!!!)
ستارگان تاریک می شوند! جو زمین دچارتغییرات شود و به هر علتی ضخامت آن بیشتر شود و آلودگی هایی باعث شود که نور ستارگان به زمین نرسد ( پس ستارگان هم تاریک شدند )
فرض کنید یک شهاب سنگ با طول چند کیلومتر با زمین برخورد کند؟
چه رخ می دهد؟
فاجعه!!!!!!!!!
زلزله های شدید!
سونامی!
آتشفشان!
در بدو افنجار و پس از آن:
به دلیل آنکه غبارهای حاصل از برخورد در جو قرار گرفته اند نور به زمین نرسد! و یا مثل جو زهره گازهای ناشی از برخورد ( بسته به نوع شهاب و مواد سازنده آن ) جو زمین زمین را دچار تغییر کند!
در این صورت نه نور خورشید به آن می رسد و نه ستارگان!
پس هم آفتاب تاریک می شود و هم ستارگان خاموش می شوند!
ستارگانی که گفته شده فرو میریزند کجا می ریزند؟ مگر ما روزانه شاهد مرگ ستارگان مختلف در کهکشان خودمان نیستیم که با احتساب کهکشان های دیگر تعداد آن بالاتر هم می رود ( مثلا غول های سرخ )
و اگر تمام این ها در یک روز رخ دهد آیانمی توان گفت که پایان جهان پایان سیکل مهبانگ کنونی است!
و همه چیز دوباره شکل می گیرد( البته تضمینی نیست که به شکل کنونی شکل بگیرد و جهان تکرار شود )
در قرآن کریم گفته شده که ستارگان خاموش می شوند آیا گفته که دیگر روشن نمی شوند؟
اما در رابطه با گذشتگان!
قانون جاذبه کاملا صحیح و غیر قابل انکار است و ما می توانیم از آن در تمام محیط ها استفاده کنیم ولی!
آیا آگر روزی توانستیم با سرعت نور حرکت کنیم و حتی بیشتر از آن باز هم می توان روابط را از این فرمول ها در حرکتمان استفاده کنیم!
آیا کامل ترین فرمول جهان ( E=M*C2 ) تا ابد پا بر جا می ماند؟
به گفته انیشتین هیچ جسمی نمی تواند سرعتش از سرعت نور بیشتر شود و اگر انرژی بیشتری داشت آن به سرعت تبدیل نمی شود بلکه به جرم آن افزوده می شود( جسم سنگین می شود )
و آیه از قرآن کریم
ما آسمان ها و زمین را در تسخیر بشر قرار داده ایم !
چه تسخیری! بشر از نزدیک ترین همسایه خود یعنی ماه پا فراتر نگذاشته(البته حتما در آینده در تسخیر ما میشوند، اگر خودمان صد راه خود نشویم )
پس یعنی باید بگوییم قرآن اشتباه است!!؟؟
اگر بخواهیم از دید فیزیکدانان امروزی به جهان بنگریم تا چند هزار میلیارد سال دیگر می توانیم پا از مرزهای کهکشان خود فرا تر بگذاریم ( البته هنوز به مریخ هم نرفتیم )
این چه تسخیری است که انسان محدود به سرعت نور است!
من معتقدم که ایات قرآن بدون هیچشکی کاملا درست هستند و نمی توان به آنها شک کرد زیرا نگارنده آنها انسان جایز الخطا نبوده بلکه خالق انسان بوده! پس ما یک تناقض داریم یا بهتر بگویم یک رویارویی دو ایده!
یکی در تسخیر بودن آسمان ها و زمین در دست بشر! و دیگری محدود بودن بشر به سرعت نور
کدام یک درست است؟؟؟؟؟؟
من نگفتم همه فرمول ها اشتباه هستند و نمی توان بر پایه فرمول های کنونی کاری کرد!
رشته تحصیلی من نمونه بارز از انواع فرمول هاست (فیزیک و شیمی و ...)
اگر فرمول ها نباشد ما نمی توانیم هیچ مداری را طراحی کنیم و پایه و اساس کارمان با فرمول های مختلف است ساده و پیچیده!
ولی:
نظریه خلق الساعه و با زمین مرکزی، اگر گذشتگان ما خود را محدود و نظریه ها را بدون هیچ قید و شرطی قبول نمی کردند، شاید هم اکنون ما به قدری پیشرفت کرده بودیم که می بایست برای دیدن کهکشان خودمان ( خارج از آن ) از ابزارهای اپتیکی بسیار قوی استفاده می کردیم تا آنرا به صورت بک نقطه مه آلود در آسمان می دیدیم!
مشکل ما این است که امیال شخصی افراد در نظریات آنها تاثیر دارد
دانشمندان ما به جای آنکه دلایل را بررسی و پس از مطالعات زیاد آنها، یک تصمیم گیری کنند!
اول تصمیمشان را می گیرند و بعد به دنبال دلایل برای آن می گردند!

سلام جناب شیرمردی

ببینید اصلا درست نیست که شما مسائل دینی رو با مسائل علمی مقایسه می کنید!
شما باید ببینید که دین (یا قرآن) چی گفته؟ و اون رو هدف قرار بدیم
حالا یه مثال می زنم:

گفتید که خداوند گفته که آسمان ها و زمین در تسخیر انسان است!
بسیار عالی حالا انسان باید ببینه که تا ماه بیشتر نرفته حالا باید هدفش رو جوری قرار بده که در آینده نزدیک به جایی برسه که کائنات در اختیار اون باشند

و اما جسارتا انتقادم نسبت به قیامت!
این گونه که شما گفتید زمانی که خورشید تیره میشود و .... این ها همه برای زمین است اما در قیامت ما شاهد این هستیم که دنیای مادی تمام می شود اما حالا به گفته علامای دینی که بسیار علاقه به آنها دارم تا امام زمان ظهور نکنند قیامت نمی شوند و البته بعد ظهور ما شاهد رجعت همه ی اولیا هستیم که به شخصه فکر نکنم به این زودیا قیامت شه :lol:

علاقه مندان به نجوم!

بحث فلسفه و دین با علم واقعا فرق دارد.....
پاسخ