یک سوال
این طوری که من از پست های قبلی شما برداشت کردم.
سیاه چاله چیزی است که همه چیز را می بلعد و هیچ چیز توان گریز از آنرا ندارد حتی نور!
آیا درست فهمیده ام؟!

پاسخ
Star نوشته: این طوری که من از پست های قبلی شما برداشت کردم.
سیاه چاله چیزی است که همه چیز را می بلعد و هیچ چیز توان گریز از آنرا ندارد حتی نور!
آیا درست فهمیده ام؟!

بله سیاهچاله همه چیز را می بلعه اما اما به شرط اینکه جرم در فاصله ی بحرانی با سیاهچاله قرار گرفته باشد و در کل هر لحظه که به سیاهچاله نزدیک می شوید گرانش بیشتری را احساس می کنید به طوریکه در افق رویداد دیگر همه چیز بلعیده می شود.

سوال من این است که پرتو ها از تکینگی می آیند یا خیر!
پاسخ
Ahmad Alasti نوشته: سوال من این است که پرتو ها از تکینگی می آیند یا خیر!
تا اون جا که ما خبر داریم خیر!
پاسخ
تصور عامه از سیاهچاله این است که سیاه چاله ها یک جسم مکنده هستند که هر چیز را که در راه خود دید می بلعد، اما این تصور نادرست است و ماده می تواند تا هر زمانی حالت مداری خود را به دور سیاهچاله، حفظ کند.
البته به شرط اینکه خارج از فوتون کره باقی بماند.
منبع: اسرار سیاهچاله ها
صفحه 25

پاسخ
دقیقا البته باید این نکته هم اضافه کنم که فرار از دست سیاهچاله فقط در جایی به اسم افق رویداد غیر ممکن است!

من هم یک سوال برایم پیش آمده بود که آیا پرتو ها از تکینگی بیرون می آیند یا خیر
البته این سوال واقعا ایراد داره!

اگه قرار باشه چیزی از تکینگی سیاهچاله بیرون بیاد دیگه اون سیاهچاله نیست و البته تاثیر گرانش سیاهچاله بر روی باقی اجرام باعث گسیل پرتو ایکس می شود.
فکر کنم پاسخ سوالم این باشه!
پاسخ
من هم کاملا با شما موافقم!
احتمال اینکه چیزی بتونه از تکینگی خارج بشه کمه!
ولی باید بررسی بشه!

پاسخ
Star نوشته: من هم کاملا با شما موافقم!
احتمال اینکه چیزی بتونه از تکینگی خارج بشه کمه!
ولی باید بررسی بشه!

دقیقا پروفسور هاوکینگ هم دارن روی این مبحث کار می کنند و محاسبه اونها برای زمانی که سیاهچاله ها سیر بشوند اگر وقت شد در این باره هم صحبت می کنم!
پاسخ
یه سوال.سیاهچاله دارای جاذبه ی زیادی هست پس چطور بخار میشه؟ :?: Sad یعنی نمیتونه موادی رو که بر اثر بخار شدن از دست داده همون موقع دوباره برشون گردونه؟

یه سوال دیگه مگه سیاهچاله ها از گاز نیستن؟پس چطور بخار میشن؟یعنی هستشون بخار میشه؟ Confusedhock: Confusedhock:
پاسخ
سیاهچاله ها فقط در محدوده ای خاص اجسام را می مکند.
در ضمن مگه نمی شود گاز بخارشود.
(مثلا دی اکسید کربن یک گاز است که به صورت برفک در یخچال است. آیا آن بخار نمی شود.
و یا گاز ال پی جی که گاز مایع است، آیا در شرایط هوای اتاق به سرعت بخار نمی شود.)

پاسخ
http://en.wikipedia.org/wiki/Hawking_radiation
اگر لازمه توضیح میدم. در ضمن برای بچه‌ها اصطلاحاتی که استفاده می‌کنید توضیح بدید. اصطلاح همه چیز رو بلعیدن در مورد سیاه‌چاله کمی عامیانه است. بقای انرژی-قوانین ترمودینامیک و اصل عدم قطعیت ریشه‌های اصلی این قضیه هستند.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ