زمان یعنی چی ؟
سلام
مطمئنا همه شما مطالب زیادی در مورد زمان خوندید اما آیا واقعا زمان یک مقطع محدوده و دارای ابتدا و انتهاست یا نه یه چیز غیر قابل درک که ما واسه راحتی کار خودمون اینجوری تعریفش می کنیم. من معتقدم که زمان از یک بازه ی نامحدود تا یک بازه نامحدود دیگه ادامه داره و زمان صفر یک چیز قراردادی بین خودمونه . خوشحال میشم نظراتتون رو در این مورد بیان کنید.
پاسخ
زمان یک موج سینوسی است که با تغییر میزان سرعت و جاذبه کشیدگی این موج کمتر و یا بیشتر می شود.

پاسخ
با عرض سلام
با توجه به حرف شما : ما تغییرات سرعتییه زیادی تو سیاره خودمون نداریم و گرانش هم ثابته ، پس اینطوری ما در یک زمان ثابت زندگی می کنیم و توی این موج حرکتی نداریم .
اگر غیر از اینه توضیح بیشتری بدین
پاسخ
زمان در تمام نقاط سیاره زمین ثابت است.
اما کشیدگی زمان در مشتری بیشتر از زمین است.

پاسخ
نظر شخصی من :
زمان نسبی است و از ابتدای خلقت وجود داشته و تا پایان نیز خواهد بود و این زمان منحصر به دنیای مادی است و همه چیز در این دنیا آغاز و پایان دارد حتی زمان .
ثابت ماندن و عدم تغییر به معنای ایست زمان نیست چرا که زمان در حال گذر است
پاسخ
با عرض سلام
من تا حدودی با نسبی بودن و اینکه زمان از ابتدا تا انتها بوده موافقم اما اینکه محدود به دنیای مادیست رو قبول ندارم ، چون ما سال ها قبل از به دنیا آمدن و سال ها بعد از مردنمان نیز گذر زمان را درک می کنیم ، حال یا در این جهان یا در جهان دیگر .
امیدوارم منظورم را به متوجه شده باشید.
پاسخ
خب زمان یه چیزیه که زیاد نمیشه در موردش با قاطعیت صحبت کرد اما به نظر من زمان یه آغازی داره و اون خلقت این جهانه !
پاسخ
چیزی که تا به حال من فهمیدم اینه که زمان یه اسم یا نماد برای مشخص کردن تغییرات انرزی هست
یعنی زمان وجود ندارد این تغییرات انرزی هست که اسمشو زمان گذاشتن و ماده همان انرزی فشرده شده هست
ساختار جهان هم از انرزی هست
mohammadcaspian@yahoo.com
پاسخ
*سلام
همونطور که میدونیم زمان هم یکی از ابعاد جهان مادی است مثلا همو نطور که میگیم یک جسم دارای طول و عرض و ارتفاع است یا اینکه یک جسم دارای چگالی است زمان هم یکی از ابعادی است که موقیت یک جسم رو نشان میده .

مثلا میگیم یک جسم دارای طول x , عرض y , زمان z میباشد در واقع زمان نیز یکی از مختصات هر جسم مای است . خوب از طرف دیگه طبق نظر فیزیک نیوتنی زمان برابر است با مسافت پیموده شده به سرعت s=d/v حالا ما درجهانی زندگی میکنیم که پویا و دینامیک است بعبارتی جهان یا در حال انبساط یا طبق برخی نظرها در حال انقباض است و چون این حرکت شتابدار است زمان پیوسته در حال بسط یا قبض میباشد .

خوب اگه نظریه انبساط جهان رو بپذیریم سرعت پیوسته در کاسته شدن خواهد بود وزمان پیوسته در حال کش اومدن خواهد بود بعبارتی ثانیه دوم از ثانیه اول طولانی تر میشه که اینو نظریه کشیدگی زمان بش میگن .یعنی اگر یک ساعت رو معادل ظرف زمان در نظر بگیریم تعداد واحد زمانی کمتری در این ظرف قرار میگیرند.

و اگه انقباض جهان رو بپذیریم سرعت حرکت ذرات جهان هستی پیوسته در حال افزایش خواهد بود و زمان پیوسته در حال فشرده شدن بعبارتی ثانیه دوم از ثانیه اول کوچکتر میشه . یعنی اگر یک ساعت رو معادل ظرف زمان در نظر بگیریم تعداد واحد زمانی بیشتری در این ظرف قرار میگیرند. (یک نکته ای رو همینجا برای اولین بار بگم :
قران زمان قیامت و بر چیده شدن این بساط رو اینجور بیان میکنه :روز قیامت روزی است که یک روز ان معادل هزار سال ما انسانها خواهد بود . یعنی 1 ثانیه در اخرزمان معدل 365000 ثا نیه کنونی خواهد بود . بعبارتی 1 ثانیه کنونی 365000 مرتبه فشرده تر خواهد شد برای رسیدن به این حد فشردگی زمان لازم است تا سرعت حرکت اجزاء جهان 365000 برابر بشه یعنی 65000 واحد بیشتر از سرعت نور......... نتیجه دیگه ای که میشه از این ایه گرفت اینه که جهان در حال انقباض باید باشه تا فشردگی زمان پیش بیاد ). بگذریم

ادامه بحث زمان

حال یه مثال میزنم تا موضوع روشنتر بشه :

ما از یک ساعت که روی زمین قرار داره به مدت یک ساعت فیلم برداری میکنیم مثلا ار ساعت 10 تا 11 دوربین رو مقابل ساعت میزاریم و یک ساعت رو فیلم میگیریم

خوب حالا همون فیلم رو میبریم توی یک سفینه فضایی که با سرعت زیاد در حال حرکته نگاه میکنیم از طرفی به محض شروع پخش فیلم ساعت داخل سفینه رو نگاه میکنیم

اتفاقی که میفته اینه که فیلم به اتمام میرسه ولی ساعتی که توی سفینه است هنوز یک ساعت رو طی نکرده. بعبارتی توی سفینه ثانیه ها ی بیشتری باید سپری بشه تا یک ساعت بگذره. یعنی در اثر افزایش سرعت سفینه ثانیه ها کوچکتر و فشرده تر میشن . امیدوارم مطلب رو به روشنی بیان کرده باشم
ببخشید اگه زیاده گویی کردم چیزی که من از مفهوم زمان درک میکنم اینه
.
پاسخ
miladmalavan نوشته: چیزی که تا به حال من فهمیدم اینه که زمان یه اسم یا نماد برای مشخص کردن تغییرات انرزی هست
یعنی زمان وجود ندارد این تغییرات انرزی هست که اسمشو زمان گذاشتن و ماده همان انرزی فشرده شده هست
ساختار جهان هم از انرزی هست
mohammadcaspian@yahoo.com
میشه بیشتر توضیح بدین
انرزی=زمان؟؟؟؟؟؟
پاسخ