به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد.
من كه متوجه استدلال شما نشدم ، اين كه خدا قدرت هر كاري رو داره درسته. ولي اين چه ربطي به خودخواهي ما انسانها داره. خدا فرموده انسان اشرف مخلوقاته ولي شايد ما زيادي به خودمون گرفتيم ، شايد منظور از مخلوقات موجودات روي زمينه. كه احتمالش هم زياده. چون از لحن كلي قرآن بر مياد كه داره راجع به موجودات روي زمين حرف ميزنه مثل ساير آيات مشابه. در واقع ساده انگاري و خودبزرگ بيني انسان ها در طول تمام قرون گذشته باعث شده تا خيلي ها اين فكرو بكنند ولي عده اي هم به كوچك و محدود بودن انسان ها اعتقاد دارند. حالا اگر شما فكر ميكنيد همه چيز به خاطر انسانها خلق شده مشكلي نيست . اين برداشت شماست. كه ميتونه كاملا درست باشه ، كي ميدونه؟
ولي با حرفهاتون توي بحث هاوكينگ خيلي فرق داره. چون اين نوع فكر نتيجه اش اعتماد به نفس بينهايته... و شما...
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
دوست عزیز اگه شما قصد تحلیل شخصیت و نوع تفکر من رو با دو تا پست دارید سخت در اشتباه هستین !!!
در ضمن این عده محدود می گویند که خدا جهان را آفریده و بحال خودش رها کرده که من با این فرضیه کاملا مخالفم !
وقتی خدا می گوید پایان جهان یعنی پایان جهان
اگه قرار باشه ما توی همین زمین پایان جهان رو داشته باشیم که نیاز به پایان کل جهان نیست ! با تبدیل شدن خورشید به غول سرخ این اتفاق میفته ! اما تا اون موقع انسان ها از زمین خیلی دور شدند ! پس پایان جهان باید در همه ی جهان رخ بده چون هیچ موجودی نمیتونه ازش فرار کنه !
خیلی از بیگانگان می گویند ما میمون ها تکامل یافته ایم ، اما خدا انسان رو جداگانه آفریده ! نه این که با بحال خود گذاشتن جهان انسان بوجود آمده باشه هر چند که همه ی تدابیر از آن خداست .
خداوند یا این جهان را برای ما آفریده یا نیافریده !
شاید انسان در دیگر کرات هم باشند !
شاید دیگر کرات هم موجوداتی از جنس فرشتگان داشته باشد ! یا جن !
در هر صورت این که ما از گفته ی من به خودخواه بودنم نتیجه بگیرید که نمیشه جواب !
اگه خدا فقط منظومه شمسی رو می آفرید هم می گفتین خودخواه ؟؟
به نظر شما خداوند بدون هیچ خستگی نمی توانست یه جهان دیگه رو برای موجودات دیگه بیافرینه ؟؟
یا این که هدفی از آفرینش اونها همزمان در این جهان داشته ؟
مگر قیامت و نابودی جهان برای ما انسان ها نیست که روز رستاخیز است ؟
اگر کل جهان نابود بشه بخاطر ما این بدین معنی نیست که خدا جهان رو برای ما آفریده و حالا هم بخاطر ما نابود میکنه ؟!
پاسخ
دوست عزيز من به شما توهين نكردم. منظور من طرز فكر غالبي است كه بين مردم رواج داره. اين خود خواه بودن فحش نيست ! يه جور حس همگانيه كه تو طبيعت انسانهاست. من هم نميگم نبايد خودمونو دوست داشته باشيم ،ميگم اين حس باعث ميشه تا وقايع رو اونطوري كه خودمون دوست داريم تفسير كنيم بعد هم بگيم كه ما مركز و دليل جهانيم. همونطور كه تا چند صد سال پيش همه فكر ميكردند كه واقعا در مركز جهانند. حالا اين هم مثل همونه نه اينكه شما مشكل داشته باشيد.
حيف كه فاصلمون خيلي زياده وگرنه اين بحث نياز به گپ زدن حضوري داره.
با سوال هم مشكلي حل نميشه. من سوال هايي ميتونم بپرسم كه دود از كله تون بلند شه. ولي فايده اي كه نداره هيچ باعث كج فهمي ديگران هم ميشه. بابا ما هم يه چيزايي از قرآن ميدونيم! فكر نكن دارم كفر ميگم اينا كه ميگم از قرآن استدلال ميشه. خدا نگفته ما دليل آفرينشيم يا پايان ما پايان جهانه.
هيچ ميدوني الان احتمال اينكه تا 50 سال آينده كل نژاد بشر به خاطر گرمايش زمين و عوامل تهديدكننده ديگه از بين بره كم نيست. يعني شايد 50سال ديگه هيچكدوم مانباشيم. ولي جهان ميلياردها سال ديگه عمر كنه...
پاسخ
آقا خواهشا حاشیه رو کنار بزارین باز رفتین جاده خاکیا..........
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
حق با شماست. ولي دوست خوبمون اصرار به بحث دارند و من هم نميخوام برداشت غلط از حرفام بشه. در هر صورت به نظر من جواب اين سوال قطعا مثبته.
پاسخ
من چند تا سوال می پرسم !
روز رستاخیز که قیامت بر پا میشه ! مگر نه جهان به کل نابود میشه ؟ و انسان ها میمرند و از دوباره زنده می شوند ؟
تا به حساب هر کسی رسیده بشه !
مگر با پایان جهان پرونده این دنیای مادی تمام نمیشه ؟

مشکل ما این که این دنیا رو زیادی مهم و بزرگ در نظر گرفتیم و فکر می کنیم که خدا همین یه دنیای ما رو ساخته و اگه فقط برای ما ها باشه وای چه میشه اگه نابود شه اون وقت خدایی خدا تمام میشه در حالی که ممکن همونطور که ما یه نقطه از این جهان باشیم اون وقت این جهان ما هم یه نقطه از آزمایشگاه های مادی خدا باشه !!
چرا باید ای جوری فکر کنیم که خدا اگه قرار بود جهانی برای انسان درست کنه حتما باید اندازه یه قفس میساخت ؟؟
در حالی که وسعت این دنیا در قبال عظمت خدا بسیار ناچیزه !

من فقط میخوام بگم یا موجودات هوشمندی که ما میگیم هستند از خودشون اختیار دارند یا ندارند ! چون همه و همه رو خدا آفریده !
یا اون ها هم مثل ما بنده خدا هستند و دارن مورد آزمایش قرار میگیرند یا اصلا مثل بقیه ی حیوانات زمینی هستند بی اختیار !!!
نمیشه تصور کرد که خدا موجوداتی هوشمند رو روی این جهان مادی قرار بده و از اون ها بخاطر اعمالشون باز خواست نکنه ، چرا این جهان روزی نابود میشه !
به نظر من تصور این که بشر 50 سال دیگه نابود بشه و قرار باشه ملیونها سال بگذره تا قیامت بر پا شه یکم غیر منطقیه ! هر چند خدا سرنوشت قومی رو تغییر نمیده مگر خودشون بخواهند !
در هر صورت من می گم نباید فکر کنم ما یه پدیده شانسی توی کیهان هستیم !!
هیچ اصراری به بحث کردن نیست
فقط باید یه چیزی رو قبول کنیم و اون اینکه خداوند ما را جداگانه از دیگر آفریده ها خلق کرده و با هدفی خاص در این جهان مادی قرار داده ، نه این که فقط دنیا را آفریده باشه و ما یه پدیده تصادفی باشیم که تکامل یافته میمون ها یا ... باشیم که هم اکنون تمدن یافته ایم !
پاسخ
اتفاقا استاد هاوکینگ هم میگه وجود دارن
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ
به استناد فرضیه های محکم دانشمندان شواهدی بر وجودشون هست اما نمیتوان به یک فرضیه گفت واقعی.
جناب پروفسور هاوکینگ و مارتین ریس به همین ایده اعتقاد دارند . اما بر اساس شواهدی که هست تلاش میکنند که وجودشونو اثبات کنند . زیرا اگه دیدن موجودات فضایی به اونها بستگی داشته باشه ممکنه ما هیچوت نبینیمشونSad بخاطر اینکه ممکنه نخوان ما ببینیمشون و باهاشون ارتباط داشته باشیم . پس ما باید اونا رو کشف کنیم که اینهم کاری بسیار سخت و داشوار است و ممکنه نیاز به تکنولوژی بسیار پیشرفته یا فوق پیشرفته داشته باشیم:mrgreen:
پاسخ
استاد هاوکینگ گفته ما نباید کاری به کارشون داشته باشیم ینی نخایم باهاشون ارتباط برقرار کنیم چون شاید اونا فکر مبارزه با ما تو سرشون بیاد
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ
kamy نوشته: استاد هاوکینگ گفته ما نباید کاری به کارشون داشته باشیم ینی نخایم باهاشون ارتباط برقرار کنیم چون شاید اونا فکر مبارزه با ما تو سرشون بیاد

درسته. اما سازمان فضایی ناسا اعتقاد داره که موجودات فضایی انسانها و تمدنشون رو بیش از 7000 ساله که میشناسن:confused: بنابراین منظور پروفسور هاوکینگ هم همین بودهRolleyes اما همیشه یه سوال پیش اومده که اگه این نوع موجود هوشمند انسان رو هزاران ساله که میشناسه چرا زمین رو تسخیر نمیکنه ؟؟؟ امکان داره یا مثل اجنه اجازه نداشته باشه به تسخیر انسان یا اینکه مثل انسان غریزه جنگ طلبی ، تسخیر پذیری و قدرت طلبی نداره و موجوداتی صلح طلب هستند اما به خاطر تمدن انسانی که فرهنگ و رفتارش دست شیطان رو از پشت بسته هیچ ارتباطی با انسان برقرار نمیکنند و احتمالا فقط در پنهان مشغول بررسی دیاگرام اخلاقی ، فرهنگی و علمی انسانندCool ضمنا ادراک هم خیلی مهمه :confused: سوال اینه که ادراک موجودات فضایی در چه حدیه؟؟ این مسئله خیلی مهمیه بخاطر اینکه ممکنه یک تکنولوژی فوق و العاده پیشرفته داشته باشه اما این قدرت غریزیست مثل جنیان یا اینکه...............؟؟؟
پاسخ