مثلث برمودا و قاره آتلانتیس
#1
در اقیانوس آرام قاره ای وجود داشته به نام آتلانتیس و این اقیانوس نام خودش رو از این اقیانوس گرفته ( Atlantic Ocean) ، من در جایی خونده بودم که مردم این قاره علم بالایی داشتن و تمدن بزرگی داشتن و میتونستن جاذبه رو کنترل کنن یا اینکه شرایط جوی مصنوعی درست کنن ، آنها مانند تمدن مصر و مایاها دارای معبدهای هرمی شکل بودند، بعد از اینکه این قاره به زیر آب میرود عده ای به آفریقا و عده ای به قاره آمریکا می روند و تمدن های مصر و مایا را بوجود می آورند به این خاطر بناهای مایا ها و مصری ها شباهت زیادی به هم دارند ، شاید در باره قاره گمشده آتلانتیس در تلویزیون چیزی شنیده باشید !
در اعماق اقیانوس اطلس و در امتداد قاره آمریکا، بقایای دیوارها و سنگفرشهای تمدنی به دست آمده که از طرفی بسیار کهن و از طرف دیگر دارای تمدن پیشرفته ارزیابی شده.
دانشمندان این بقایا را منسوب به قاره‌ای بنام آتلانتیس میدانند. در این قاره ناپدید شده که توسط ماهواره شناسائی شد، آثار عجیبی از نوعی تمدن شهری پیشرفته و صاحب شعور مدنی بدست آمده. آنها وجود این بقایا، و حوادث مثلث برمودا را به هم مرتبط دانسته و در پی کشف ارتباط این دو می‌باشند.
در کف اقیانوس اطلس عجایب بسیاری کشف شده که سر سلسله آنها همین بقایای قاره آتلانتیس و از آن جمله دیوار شهر بیمینی است.
در همین حوالی، مجسمه‌ای بدست آمده که شباهت بسیار زیادی به هواپیمای B2 امروزی دارد. البته بعضیها آنرا مجسمه نوعی پروانه می‌دانند ولی جالب اینجاست که در این مجسمه حتی کابین خلبان هم دیده میشود و جالب تر آنکه جنس تمام مجسمه از طلا و جنس کابین خلبان از شیشه است. نکته قابل توجه اینکه، با آزمایشات کربن ۱۴ بر روی این مجسمه قدمت آن به هزاران سال قبل از کشف شیشه و دوران فلزکاری می‌رسد.
در این مورد نظرات گوناگونی ارائه گردیده که همگی در دست بررسی میباشند. یک نظریه، این مجسمه را مربوط به موجودات فضایی می‌داند و نظریه دیگر، آنرا به تمدن از بین رفته قبل از ما میداند. در مورد نظریه اخیر باید بگویم که تصور ارائه دهنگان آن، بر این است که قبل از شکل گرفتن دنیا و بشر امروزی، نسل دیگری از بشر وجود داشته‌اند که در اواخر دوران حیات خود به پیشرفتی خارق‌العاده رسیده بودند. تا آنجا که در مکانی در مرکز تمدن خود، هرمی از انزژی داشته‌اند که نیروی محرکه تمام فعالیتهای آنها بوده است. این نظریه پردازان، معتقدند که این هرم هنوز در اعماق اقیانوس اطلس وجود داشته و باعث رخ دادن پدیده‌های عجیب و غریب در منطقه مثلث برمودا میشود.
ناگفته نماند که تمامی حوادث اتفاق افتاده در این منطقه، با فرض اینکه از یک سرچشمه مغناطیسی نشات میگیرند، قابل توجیه است. ناپدید شدن هواپیماها، کشتی‌ها و دیگر اشیاء، حتی انسانها؛ همه و همه با این فرضیه جور درمی‌آیند.
پاسخ
#2
موضوع جالبی بود
لذت بردیم :mrgreen:
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
#3
دستت درد نکنه ولی منبع رو ذکر نکردی.
فرضیه ها به نظر من نمیتونه درست باشه : مگه میشه نسل قبلی انسان ها به تمدنی فراتر از دوران خود برسن و فقط این تمدن در منطقه ای مثل اتلانتیس رخ بده. کشور ها با هم در ارتباط بودن و اتلانتیس افسانه ای هم در میان دیوار محصور نبوده که بگیم فقط این منطقه متمدن بوده والا باید از این اشیا شبیه هواپیما توی ایران یا سومر یا یونان یا رم و مناطق دیگه هم کشف میشد.

به نظر شما موجودات فضایی در انسانهای چند هزار سال پیش چی دیده بودن که باهاشون ارتباط برقرار میکردن ولی با انسان های امروزی نه؟
پاسخ
#4
سلام
مگه نمی گین که بعد از زیر اب رفتن قاره ی اتلانتیس مرذم اون به افریقا و امریکا رفتن و مایاها و مصریان رو تشکیل دادن؟ پس چطور میشه که اون دانش رو در همون سطح نداشته باشن که بتونن مثلا از همون طریق پیشرفته انرژی تولید کنن؟ از طرف دیگه اقوام مصری و مایاها از همین نسل بشر هستن و نمی تونیم به اونها دوره ی دیگه ای نسبت بدیم! گرچه عجایب زیادی در سازه هاشون هست ولی دلیل بر ارتباطشون با موجودات فرازمینی هم نمی شه! گرچه معلوم نیست که چرا این علم رو به کسی انتقال ندادن یا چرا اقوام دیگه در اون دوره از اونها بهره ی لازم رو نبردن!
به نظر دلایل مغناطیسی بسیار قابل قبول تر میان تا وجود سازه های پر انرژی به دست بشر ان دوران!!!!
شجاعت همیشه فریاد زدن نیست، گاهی صدای آرامی است در انتهای روز که فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
پاسخ
#5
سلام
مطلب جالبی بود
در مورد موارد مشابه میتونید کتاب "ارابه خدایان" از اریک فون دانیکن" رو بخونید که تو کتابش موارد این چنین رو معرفی کرده از جمله قوم مایاو...البته نویسنده از جمله افرادیه که معتقده موجودات فضایی یه روز به زمین اومدند و شواهدی را برای اثبات این حرفش تو کتابش نقل کرده .
پاسخ
#6
این کتاب نمیتونه یه مدرک سفت و سخت باشه . بطوری که اگه بود الان جز اصلی ترین نظریات جامعه شناسی و تاریخی به شمار میومد .
پاسخ
#7
سلام،
مدتها روي اين مسائل بحث شد در مجامع علمي. هميشه خبرنگاران و اشخاص سود جو بودند كه براي مطرح كردن خودشون چيزهايي رو بهم ربط دادند و خودشون رو هم در مركز به اصطلاح كشف قرار دادند. من هم وقتي سن و سال كمي داشتم و ترجمه‌هايي بيرون ميومد از كتابهايي اينچنيني و همين‌طور مجلات لمي طبيعتاً برام جذاب بود. ولي وقتي با فيزيك و نجوم و آشنا متوجحه شدم ايرادي وجود داره. و بعدها وقتي تاريخ رو هم شروع به خوندن كردم ونظرات رو ديدم و با باستان‌شناسي آشنا شدم ديدم خير اينها ساختگي هستند. ولي جالب. و زمينه‌ي ساخت فيلمهاي جذاب فانتزي و علمي تخيلي.
و البته شروعي براي يادگيري علم به شرطي كه در مسير درست قرار بگيره خواننده.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
#8
سوال:من احتمال می دهم عذاب زمان حضرت نوح بر قومی که در اتلانتیس ساکن بودن نازل شده (زلزله شدید و شکافت پوسته و فوران اب و یا ..)شاید برمودا تنها بازمانده ان تمدن است که به فضایی ها مطعلق است ودر ضمن گفته میشه فضایی ها در ساخت بعضی بنا ها در جهان شرکت داشتند نظر شما چیه؟آتلانتیس (به یونانی: Ἀτλαντὶς νῆσος)، در اسطوره‌های یونان، جزیره‌ای افسانه‌ای در آن سوی ستون‌های هرکول در اقیانوس اطلس است.

نخستین فرد ساکن این جزیره، اونور، با لئوکیپه ازدواج کرد و صاحب یک دختر به نام کلیتو شدند. خدای حامی جزیره، پوسیدون عاشق کلیتو شد و کلیتو از او پنج جفت پسر دوقلو به دنیا آورد. پوسیدون جزیره را بین پسرها قسمت کرد و پسربزرگ‌تر اطلس را پادشاه جزیره کرد. از این جزیره در نوشته‌های افلاطون یاد شده‌است.[۱]

حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد ' افلاطون در رساله‌ای تیمائوس (Timaeus) چنین نوشت : «۱۲ هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده‌است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس که...» به این ترتیب نام قاره آتلانتیس برای نخستین بار بر قلم افلاطون جاری شد و به زودی بر سر زبانها افتاد. وی در رساله دیگری به نام کورتیاس (Critias) شرح بیشتری از قاره آتلانتیس و تمدن آن نوشت «آتلانتها افزون بر ۲۰ میلیون نفر بودند که در جزیره‌ای خوش آب وهوا به وسعت ۱۵۴ هزار مایل مربع زندگی می‌کردند در جنگلهای انبوه آتلانتیس انواع جانوران بزرگ وکوچک می‌زیستند و شهرهای آباد آن با ساختمانهای عظیم با شکل هرم درخشش نور بود و مرمر ...»

مطابق گزارش افلاطون «... بر این سرزمین اطلس حکومت می‌راند که مردم او را ستون آسمان می‌دانستند و در مرکز جزیره در بزرگداشت اطلس معبدی با شکوه ساخته بودند که دیوارهای عظیم داشت و درهای آن تزیین یافته بود از سنگها و فلزات قیمتی در زیر تابش نور خورشید همچون الماس می‌درخشید .» افلاطون ادامه می‌دهد :«مقدس‌ترین حیوان در نزد مردمان اتلانتیس گاو نر بود که مظهر قدرت بی شمار می‌رفت و به عنوان برترین هدیه به پیشگاه اطلس با مراسمی شکوهمند در برابر معبد بزرگ قربانی می‌شد تا فوران خون سنگهای مرمر را رنگ‌آمیزی کند .» به نوشته افلاطون : «در قاره آتلانتیس شهرها به شکلی هندسی و زیبا ساخته شده بودند و کانال‌های آب که همچون رگها در بدن به هر سو امتداد داشتند مزرعه‌ها و باغها را سیراب می‌کردند . اساس فرهنگ و تمدن این مردمان سعادتمند همانا برادری و صفات عالی انسانی بود. اما چون قدرت ایشان روز افزون شد به تدریج شروع به دست درازی به دیگر سرزمینها کردند افلاطون می‌گوید :روح احساس و کمک در آنها دیگر از بین رفته بود آنها اعتقاد و ایمان خود را از دست داده بودند آنها با سپاهیانی بی شمار قصد فتح آتن و سرزمین‌های شرق را داشتند.» اما زئوس طوفانی بر انها نازل کرد . مجازاتی که به هیچ وجه قابل تصور نبود . افلاطون در این باره نوشت «طوفان سبب زمین لرزه و سیل‌های بزرگی شد که به مدت یک شبانه روز به شدت ادامه داشت وقتی دریا جزیره آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت» افلا طون تردید داشت که هرگز نشانه‌ای از این سرزمین گمشده به دست آید .او نوشت «اقیانوس در آن نقطه به مکانی غیر قابل عبور و جستجو تبدیل شده است».
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%A...B%8C%D8%B3
پاسخ
#9
2 تا سوال
بیشترین عمقی که ما میتونیم بریم پایین چه قده
این آتلانتیس جان اگه باشه تو چه عمقیه؟
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
مثلث برمودا چیست caspian nojum 68 18,648 06-05-2012, 09:28 PM
آخرین ارسال: caspian nojum
مثلث برمودا Hastand 8 2,647 05-30-2011, 12:24 AM
آخرین ارسال: v k

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
Astronomy Education