میتونم با یک دوربین قدیمی از داخل تلسکوپ عکس بگیرم؟
سلام دوستان
لطفا بهم نخندین
:lol:
من یه دوربین قدیمی ساخت شوروی دارم که هم سرعت Bداره و هم دیافراگمش تنظیم میشه
و دکلانشور هم داره اما لنز نمیخوره
میخواستم ببینم میتونم از درون چشمی 20mmتلسکوپ از سیارات و خوشه ها و...عکاسی کنم؟
چون تلسکوپم بازتابیه وقتی دوربینو میگیرم جلوی تلسکوپ آینه ثانویه درست میافته وسط کادر
اصلا این کار شدنیه؟
پاسخ
samannikzad نوشته: سلام دوستان
لطفا بهم نخندین
:lol:
من یه دوربین قدیمی ساخت شوروی دارم که هم سرعت Bداره و هم دیافراگمش تنظیم میشه
و دکلانشور هم داره اما لنز نمیخوره
میخواستم ببینم میتونم از درون چشمی 20mmتلسکوپ از سیارات و خوشه ها و...عکاسی کنم؟
چون تلسکوپم بازتابیه وقتی دوربینو میگیرم جلوی تلسکوپ آینه ثانویه درست میافته وسط کادر
اصلا این کار شدنیه؟
اسمش چیه؟
دوربینش چند مگا پیکسله؟
دوربینش باید جالب باشه :|
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
البته دوربینم آنالوگه
روش نوشته CMEHA 35
MADE IN USSR
مشکلم اینجاس که وقتی دوربینو جلوی چشمی میبرم آینه ثانویه رو میبینم
اصلا میشه با این دوربین عکاسی کرد؟
وسیله دیگه ای هم لازمه؟
پاسخ
دوست عزیز
با این دوربین میشه عکاسی کرد، اما سعی خود را برای عکاسی با تجهیزات دیجیتال بیشتر کنید.
پاسخ
البته که میشه! اگه دوربین شما لنز خور باشه خیلی راحت لنزش ازون جدا میشه و به جای لنز یه صفحه اتصال قرار میگیره مانند دوربین های دیجیتال و به جای چشمی در جای اون قرار میگیره ولی یه ذره سخته و نیاز به شکیبایی و حوصله داره.البته یه تلسکوپه قوی و آسمون تاریک بسیار میتونه به شما کمک کنه تا عکسهای زیبایی از این دوربین از اسمون بگیرید همینطور داشتن یه موتور خوب برای مقر تلسوپ بسیار مفید برای عکاسی از اسمون با استفاده از این تلسکوپ هاست البته یه مقدار تنظیمات داره و همینطور از چه فیلمی برای این دوربین برای عکاسی از اسمون استفاده کنید.اگر شما بتونید با استفده از این ذوربین از اسمون عکس بگیرید به نظر من عکاس نجومی هستید و کار کردن با دوربین های دیجیتال و گرفتن عکس های بسیار دیدنی از اسمون براتون ساده و راحت میشه.عکس های گرفته شده از این ذوربین طبیعی هستند و بعد از عکاسی هیچ تغییری در اون انجام نمی دید مستقیما عکس هاتون رو چاپ می کنید که بسیار جذاب لحظه ای که این عکس رو وقتی که چاپ شدند ببینید انگار بچه تون به دنیا اومده باشه .
برای این که امیدوارتون کنم به سری عکس که من و دوستم با استفاده از دوربین نگاتیوی یاشیکا و تلسکوپ 4 اینچ اپوکرومات گرفتیم رو به نمایش میذارم!امیدوارم که خوشتون بیاد. :!: :wink:
البته ممنون میشم که نظر خودتون رو در باره ی عکس ها بهم بگید. Smile
http://www.4shared.com/photo/j18IO4O_/andromeda.html
http://www.4shared.com/photo/BRnTHC79/galaxy.html
http://www.4shared.com/photo/CTfgfQXw/kh_.html
http://www.4shared.com/photo/Ltnp07JY/parvin.html
میبخشید نتونستم مستقیم عکس ها رو نمایش بذارم.این یه سری از عکسها هست و تعدادی دیگه هم هستش از رد ستارگان و همینطور اجرام دیگه اعماق اسمان.
یه نکته بسیار مهم اینکه کیفیت این عکس ها خیلی بالاتر از این عکسها هستش ولی به خاطر اینکه از یه اسکنر معمولی برای اسکن اونها استفاده کردیم کیفیتشون پایین اومده.!!
پاسخ
وای
آقا این عکسها فوق العاده اند
همون چیزیه که من میخوام
من یه 130میلیمتری موتور دار اسکای واچر دارم
اما فعلا نمیتونم دوربین دیجیتال بگیرم
فقط یه چیزی!
شما گفتین باید لنزو درش بیارم؟
دوربین من دوتا عدسی ساده به هم چسبیده داره اما لنز خور نیست
یعنی اونارو در بیارم و فقط از چشمی تلسکوپ بعنوان عدسی دوربین استفاده کنم؟
یعنی نور مستقیم از عدسی بتابه روی فیلم؟
مرسی اگه منو راهنماییم کنین
پاسخ
راستی شما سه تا از عکساتون کشیده شده اما یکیش نه
به نظر میرسه تو اون یدونه(پروین) از موتور استفاده کردین اما تو بقیه نه
درسته؟
پاسخ
samannikzad نوشته: راستی شما سه تا از عکساتون کشیده شده اما یکیش نه
درسته؟
نه توی همه ی عکس ها از موتور استفاده کردم چراکه توی دوربین عکاسی نگاتیوی می بایست با نوردهی های متفاوت عکاسی کنید ولی یه نکته اینکه شما وقتی عکس رو گرفتید دیگه هیچ حرکتی نباید به دوربینتون داده بشه چرا که تار یا کشیده میشه عکس اولی از کهکشان اندرومدا بود مقداری دوربینم تکون خورد در لحظات اخر و ستارگان مقداری خطی افتادند عکس دوم یه عکس از اسمونه که اگه دقت کنید سحابی امریکای شمالی دیده میشه و همینطور صورت فلکی دجاحه داخل کهکشان راهه شیریه این عکس با استفاده از لنز دوربین به طوری که دوربین بر روی اپتیک متصل بود و درست نمیدونم با نوردهی 2 یا 3 ساعته از اسمون البته داخل اسمون تاریک کویر سمنان گرفتم و عکس سوم رو دو اشتباه درش است یکی اینکه یک ستاره خوشه پروین بیرون از کادر افتاده تقریباو اینکه نوردهی اون رو کم انتخاب کردم و این عکس رو توی اسمون داخل شهر گرفتم و با استفاده از تلسکوپ 5 اینچ نیوتنی بازتابی.عکس های دیگه ی هم من و دوستم گرفتیم تو یه پسته جدید اون ها رو هم به نمایش میذارم.
پاسخ
[quote="samannikzad"]وای
آقا این عکسها فوق العاده اند
همون چیزیه که من میخوام
من یه 130میلیمتری موتور دار اسکای واچر دارم
اما فعلا نمیتونم دوربین دیجیتال بگیرم
فقط یه چیزی!
شما گفتین باید لنزو درش بیارم؟
دوربین من دوتا عدسی ساده به هم چسبیده داره اما لنز خور نیست
یعنی اونارو در بیارم و فقط از چشمی تلسکوپ بعنوان عدسی دوربین استفاده کنم؟
یعنی نور مستقیم از عدسی بتابه روی فیلم؟
مرسی اگه منو راهنماییم کنین[/quote
اگه بشه همون لنز ها از دوربین جدا بشه به طوری که شما دیافراگم دوربینو یتونید ببینید به جای لنز یه صفحه اتصال به دوربین متصل میشه که کمک می کنه دوریبن به جای چشمی های تلسکوپ روی فوکوسر اون قرار بگیره البته بعد از اینکه شما یه جرمی که ازش میخواد عکس بگیرید رو داخل تلسکوپ اورده باشید در نهایت دوربین عکاسی روی تلسکوپ قرار میده و شما در مرحله بعد باید از پشته دوربین به جرم مورد نظر نگاه کنید و ا.ن رو فوکوس کنید بعد با توجه به تاریکی اسمونتون میزان نوردهی که میخواهید به عکستون بدید رو انتخاب کنید و بعد با استفده از دکلانشور عکاسی خوذتون رو اغاز کنید ازون جرم!! :!: :wink:
پاسخ
samannikzad نوشته: راستی شما سه تا از عکساتون کشیده شده اما یکیش نه
درسته؟
توضیحات برای عکسه سوم رو جا انداختم اون عکس هم متاسفانه با حرکت ریز دوربین مقداری تار افتاد البته دلیلش رو نمیدونم اون عکس از خوشه باز زیبای k&h هستش. :!: :wink:
پاسخ