آلودگی نوری
Castor va Pollux نوشته: این که نور از بیرون بیاد یا از زمین چه فرقی می کنه؟مشکل ما با وجود فوتون هاست و چرا باید نوری که از بیرون میاد با نور داخل جو فرق کنه؟
در مورد اون هم بله مطمئنم.
البته یک فرضیه دیگه:ممکنه اگه خورشید نبود اسمان خیلی پر ستاره تر از صاف ترین اسمان های کویر می شد.مثلا شاید به قدر 10-12 می رسید و با این حالت خورشید هم الودگی نوری محسوب میشه

جالبه !تا حالا به این جنبه ی آلودگی نوری فکر نکرده بودم !من باش موافقم .
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
خب يك فرق اساسي در آلودگي نوري و نور حاصل از خورشيد وجود داره. نورهاي توليد شده در پايين جو به دليل ماهيت خودشون و همين‌طور منبعشون مدتي به صورت انرژي تابشي همچنان جو رو تحت تأثير خودشون قرار ميدن. البته اينجا كمي بحثهاي تخصصي مطرح ميشه كه من وارد اونها نميشم. نور خورشيد به انرژيهاي ديگه تبديل ميشه و بخشهايي كه از جو گذر مي‌كنند،طولموجهايي دارند كه بعد از مدتي اين تبديل اتفاق مي‌افته. ولي مشكل لايه‌ي ازون ممكنه روي اين بخش هم تأثير منفي بذاره. و طولموجهاي ديگه رو هم به طور موثري دريافت كنيم.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
به نظر من یه فرق اساسی بین نور خورشید و نور های مصنوعی وجود داره و این که چرا از خورشید به عنوان یه منبع آلودگی نوری یاد نمی شه.
ما اگر بخوهیم می تونیم منابع نوریه دست سازمون را نابود کنیم اما کی زورش به خورشید میرسه..........!!!!!!!!
نامفهوم ترین جمله ی دنیا این است که انسان بداند دنیا قابل فهم است
آلبرت انیشتین
غیر ممکن هیچ گاه غیر ممکن باقی نمی ماند...
http://persiansky2010.blogfa.com
پاسخ